Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem akarok még egy gyereket,...

Nem akarok még egy gyereket, a férjem viszont rá akar kényszeríteni, ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
Van egy gyermekünk, nekem utána nagyon nehéz volt regenerálódnom. Híztam 9 kilót, utána kínt szenvedve leadtam, előjöttek a striák, a hormondrendszerem teljesen felborult, a terhességet nagyon rosszul viseltem, végig beteg voltam szinte, hánytam. Nem tudtam semmit csinálni, még dolgozni se. Nagyon szeretem a gyermekünket, de már még egyszer nem szeretnék szülni. A férjem viszont azt mondja, hogy ennyit megtehetnék érte, neki 2 gyerek kell, babázni akar. Sokat dolgozik, a fiunk ovis, én pedig szintén dolgozom, egy új vállalkozásba kezdtem, ez tölti ki a szabadidőm egy részét is. Alig van itthon így is, a babával én küszködhetnék egyedül. Nem érti meg az álláspontomat, meg se hallgat, csak erősködik, hogy neki legyen még egy gyereke, mert így teljes a család. Nem tudom, mit tehetnék, nem akarom még egyszer átélni.
2012. jún. 10. 15:22
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
71%

egy férfit simán le lehet beszélni bármiről.

erről is. csak a negatív oldalát kell felmutatni, ami ŐT érinti, nem téged, mert empátia az nincs bennük, tiszteletből úgy tesznek, mintha lenne, de nincs. tehát ez neki nem lesz érv ami itt panasz.

2012. jún. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
87%
akárhogy is nézzük, az első 3 évben elsősorban a gyerek a te dolgod lesz. Egyezzél meg vele, hogyha elmegy gyedre, akkor oké. Nem minden terhesség egyforma, az elsőt észre sem vettem, a másodikkal meg minden bajom volt, pedig mindegyik fiú...ha ez vigasztal.
2012. jún. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

"Egyrészt nem biztos, hogy a második terhességed is nehéz lenne, másrészt 9 kiló hízás azért nem a világ vége.... Nekem ez egy kicsit nagy hisztinek tűnik ilyen piti dolog miatt..."


Ha szerinted piti dolog a gyerekvállalás, akkor szerintem te ne vállalj soha, mert nem fogsz felelősségteljesen dönteni. Nekem elég egy gyerek, akit szeretek, foglalkozom vele, de szeretnék nő is maradni, aki magával és a karrierjével is tud foglalkozni és nem egy tenyészkanca. Ha a férjemen múlna, még a fiunk mellé vagy 4-et kihordatna velem. Ez lehet, hogy "hiszti", de az én testem, és már nem akarom még egyszer tönkretenni, örülök annak is, hogy a fiamat ilyen szépen tudjuk nevelni, én pedig mellette dolgozhatok és jut idő másra is. Nem szeretném még egyszer elölről kezdeni, végigcsinálni a terhességet, a szülést, az utána következő leamortizálódást. De a férjemnek hiába mondom, szerinte még egyet vállalhatnánk. Ha Ő csinálná végig, nem ezt mondaná, Őt még egy nátha is ágyba dönti és képes hisztizni apró dolgok miatt..

2012. jún. 10. 19:33
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

ahá, értem, terhes sem akarsz lenni. Mivel egy gyerek már van, többet nem akarsz, megértem. Kettő gyerek sokba is kerül, plusz energia, ráadásul egyre még vigyáznak a nagyszülők, de kettőt náluk már nem vállalnak. Ha betegek, mindkettő beteg, sokkal-sokkal nehezebb kettővel, főleg, míg kicsik.

Ha a másodikkal kidőlsz, vészes hányás lesz, kórház, akkor mi lesz a naggyal? Engem nem fektettek be a másodikkal, pedig az orvos mondta, hogyha nem akadt volna el, akkor koraszülés lett volna, de nem tudtam mit csinálni a naggyal!

Én biztos nem vállalnék többediket, ha nem akarom, mert nem, nekem ennyi gyerek elég és kész. Nem értem, hogy miért akar kényszeríteni, nem látta, mennyire szenvedtél a terhesség alatt?

2012. jún. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
87%

Hogy mit tennék a helyedben?


Nagyon mélyen elgondolkodnék azon, hogy milyen ember is a férjem, mert a jelek nagyon azt mutatják, hogy se nem szeret, se nem tisztel engem. Ha szeretne, nem inkubátornak nézne.


Ha annyira kell neki a gyerek, és annyira önzetlen, akkor fogadjatok örökbe! Akkor meglesz a 2 gyerek és neked se kell még egyszer szülnöd. Úgyis sok család nélküli kicsi van a világban szanaszét...


31/n

2012. jún. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
81%
Utolsó vagyok: és még annyi, vigyázz a védekezéssel! Én távol tenném egymástól az óvszert és a tűkészletet, vagy máshogy védekeznék (vagy inkább nem szexelnék ezzel a rémséggel :D).
2012. jún. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
55%

amióta ember van a földön a nő szül, a férfi nem.

egy férfi soha nem fogja megérteni egy nő miért nem szül. az ősi ösztön is bennük van. általában azt veszik el feleségül aki a termékenységet szimbolizálja nekik.


panaszáradattal semmire nem megy az ember, mert ez nem érthető nyelv nekik! tehát teljesen felesleges.


11-es voltam

2012. jún. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
75%
EGyszerű, szedj gyógyszert, vagy tetess fel spirált, aztán azt mondod neki, felőlem jöhetne, de nem leszek terhes látod....aki ilyen érzéketlen, nem érdemel mást.
2012. jún. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
6%

arról, hogy ki az érzéketlen, sokat lehetne itt beszélni.

egy nő a leendő gyermekétől sajnálja az életet....

2012. jún. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
89%

"egy nő a leendő gyermekétől sajnálja az életet...."


Úristen, ekkora baromságot rég olvastam!


Kérdező: Teljesen igazad van. Ha ilyen tisztán látod a helyzetet, és ilyen értelmes gondolkodású ember vagy, akkor nem értem, hogy miért élsz egy ilyen emberrel. Remélem (bár nem tartom valószínűnek), hogy esetleg csak azért ilyen önző, mert nem tudja beleélni magát a helyzetedbe. Várd el tőle, hogy aktívan vegyen részt a gyereknevelésben, akár otthon is maradhat szabadságon. Oké, hogy szülni nem tudnak a férfiak, de a gyereknevelés közös feladat. Egy apa nem "besegít", hanem ugyanolyan mértékben részt vállal a feladatból!

2012. jún. 13. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!