Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem korai az eljegyzés alig...

Nem korai az eljegyzés alig fél év együtt járás után? (6-7hónap)

Figyelt kérdés

sorban nem bírja a lányt senki itt, és így sem igazán veszi észre magát, hogy itt mindenki nagyjából ferde szemmel néz rá.

Úgy érzem 6hónap alatt nem lehet kiismerni teljesen... Féltem, hogy elrontja az életét, mert nagyon sok rosszul sikerült házasságról hallani manapság..=/15L



2012. júl. 13. 22:07
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
63%
Még nagyon korai. Bár ha nem terveznek rögtön esküvőt, akkor nincs semmi jelentősége.
2012. júl. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Tesómból simán kinézhető, hogy gyereket is csinál neki, esküvőt is 3-4 hónap múlva, aztán jön az, hogy haza hozza ide, és itt nem fogja senki eltűrni, főleg nem én. Ő jól ellakna itt, nem mosogatna, nem söpörne, felsem mosna, ki sem mosna, ki sem teregetné a ruhákat, össze sem szedné&összehajtogatni sem hajtogatná össze, el nem rakná a helyére, nem csinálna semmit.. Csak mint most, jön bemegy tesómhoz és két napig egy tányérat meg sem fog.
2012. júl. 13. 23:17
 13/24 anonim ***** válasza:
58%
Akárki bármit mond ez nagyon korai.Tipikus szerelmi fellángolás
2012. júl. 13. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
73%

Nem feltétlen korai.

Mi is alig fél év után jegyeztük el egymát,össze is költöztünk,1 éves évfordulón házasodtunk.

Eltelt 10 év,két lurkó épp nyuzza az apját,hogy nincs hideg,megigérte a vidámparkot...:)


Pedig mi is megkaptuk,hogy korai,anyós és párom huga áskálódtak mint te,de mi ennek ellenére boldogok vagyunk.

Hagyd őket.

2012. júl. 14. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
80%

Egyértelmű, hogy te nem kedveled a lányt.

Abból, hogy te mit írsz róla, nem lehet eldönteni, hogy valójában milyen. Könnyen lehet, hogy azalatt a 2 nap alatt amit nálatok tölt azért nem csinál semmit, mert: eleve úgy álltatok hozzá, hogy nem kedvelitek, semmi nem jó amit csinál. Mellesleg miért mosna, ha csak 2 napot van ott?

A testvéred felnőtt, ha el akarja jegyezni, eljegyzi; ha feleségül akarja venni, feleségül veszi; 15 évesen te nem tudod megítélni, hogy milyen lesz a házasságuk.

A 6-7 hónap együtt járás utáni eljegyzés sem feltétlen korai (lehet, hogy 15-20 éve ismerik egymást)

Mi a megismerkedésünk utáni 8. hónapban eljegyeztük egymást, a 11. hónapban összeházasodtunk. Ennek már 28 éve. Van olyan ismerősünk, akik 6 év együtt járás után házasodtak, de az első házassági évfordulójukkor már be volt adva a válókereset.

Én sem kedveltem a bátyám menyasszonyát, rengeteg hibát találtam benne (mint ahogy valószínűleg ő is bennem), de nem áskálódtam ellene, elfogadtam, hogy a testvérem őt választotta. Mai napig nem vagyunk barátnők, de tudunk normálisan viselkedni egymással, és nem beszélünk a másik ellen.

Próbálj inkább a saját viselkedéseden változtatni, mert ez nem jó hozzáállás amit írsz: "és itt nem fogja senki eltűrni, főleg nem én" Te sem gondolhatod, hogy a bátyád ha választásra kényszerül, téged fog választani a barátnőjével szemben. Könnyen lehet, hogy ugyan kiutálod a lányt, de a bátyáddal is megromlik a kapcsolatod.

2012. júl. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
65%
Engem is ennyi ismerkedés után jegyzett el a párom.19voltam akkor.Most 29vagyok és a párom azóta a férjem és van egy gyönyörű kicsilányunk is.Szóval szerintem nem korai.
2012. júl. 14. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
93%

Ha még csak járnak és nem lakik nálatok akkor miért is kellene neki nálatok takaritani?

Anyósóméknál csak elmosogattam ezen kivül semmi mást nem csináltam.Jártam a párommal nem éltem ott,ha a párom eljött hozzám ő sem állt neki füvet vágni.

2012. júl. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
69%
Már bocs kérdező, de ti normálisak vagytok? A lány vendég nálatok, nem pedig takarító és cseléd. Ha nem veletek lakik, akkor milyen alapon várjátok el hogy besegítsen a háztartásba? :O Isten óvjon az ilyen húgtól és anyótól...pff..
2012. júl. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
82%

Ez a "nem takarít, nem csinál semmit" szöveget szerintem anyukádéktól hallod, onnan veszed át, és azért írod. (15 évesen mit érdekelt engem, hogy segít-e bátyám barátnője valamit abban a két napban, amíg nálunk vannak, vagy sem?)


Én 4 éve vagyok együtt a párommal, és mostanában van az, hogy jobban besegítek a leendő anyósomnak. Eddig úgy álltam hozzá: én vendég vagyok ott, de úgy is kezeltek! Egy 6-7 hónapos kapcsolatnál úgy vedd, hogy nem tudod ám, mi merre, hány méter. Nem tudod, melyik fiókban van a kanál, hol tárolják a lábasokat, stb. Ráadásul minden háziasszonynak megvannak a maga rigolyái, amik teljesen eltérőek lehetnek, mint amihez hozzászoktál. Mi például a spejzben tároljuk a zöldségeket, páromék a hűtőben. Pároméknál csak egy lábosban lehet vizet melegíteni (mert az anyósom így érzi helyesnek, és kész.) Nem lehet a kenyérvágódeszkán hagyni a kést. Nem lehet tányéron szeletelni, csak deszkán. És még sorolhatnám. Ezek apróságoknak tűnhetnek, de egy negyvenes-ötvenes nő, aki megszokta, hogy ő az "úr" a háztartás és a konyha terén, elég rosszul viselheti, ha ezek a dolgok nem úgy történnek, ahogy akarja. Jobb ezeket a szokásokat kiismerni, mint nagy lelkesen nekiállni segédkezni, hogy aztán megkapja az ember, ez nem jó, az a sz*r, én ezt így csinálom, stb.


Az a kérdés pedig, hogy korai-e az eljegyzés: az adott pártól függ.

2012. júl. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Sokan írjátok, hogy miért várjuk el:

1)Nem elvárjuk, de otthon sem csinál semmit

2)Ismerjük mi már, és valószínű nem nálatok lakik ott.

3)Kihasználja tesómat,elvárja, hogy elvigye szállodába, mert persze ha nem, akkor megy a hiszti, hogy nem szeretsz.

4)Nem képes 1 pohár teát meginni, hanem azonnal ugrás kocsiba, és menjünk el rózsaszínkupakos ásványvízért, épp fürödtem, és kiszóltam, hogy 10 perc és megyek, de neki most azonnal

5)Mindenki ezt mondja a családba, én is, anyu is, másik bátyjám is.

6)ha elmegy a lány, arra nem képes, hogy elköszönjön, hogy 'szia xY(Én) majd jövőhéten szombaton jövök.

7)Igen valószínű ha vendégségben vagy is, és nem először megkérdezed, egy-egy ebéd után, hogy 'elmosogassak? vagy esetleg felsöpörjek?" nálunk így illik, de ezért nem hibáztatom, lehet másnál mások a szokások, oké ez érthető:)

8)Tesómat egyszerűen kutyának nézi, ha Ő fütyül, hogy ugrás, megyünk..akkor tesóm ugrik és megy.

9)A lány csak idejön, hozzá nem mennek soha... Ez is érdekesnek bizonyul, hogy úgy illene, hogy egyik héten ide, másik héten oda.

10)éjszakás héten, nekem vagy másik tesómnak kell rászólni, hogy legyen szíves ne ordítva, vísitson a házba, (afektáló nyávogó plázacicahangjával)mert anya éjszakás volt és szeretne aludni...


szerintem nem megítélés, kicsit már vele lakunk, és ismerjük. Tesóm meg belekerült a rózsaszínködbe. Lehet nem szeretnél ismerni kedves utolsóelőtti, és anyum sem, de valószínű ha ilyen vagy mint Ő, akkor én sem szeretnélek téged.Másik tesóm barátnőjével, érdekes olyan jókat eltudunk beszélgetni, Ő egyszer nem szól hozzám, inkább húzkodja a száját, pedig adtam már neki nadrágot is ami rám nem ment fel, de neki passzolt az alakjához.Nem utáltam, csak egy idő után unalmas volt, hogy nem néz jó szemmel és egy kislányt lát bennem, aki elől menekül, pedig illedelmesen köszönök mai napig ha jön, nem bunkózóm.

2012. júl. 14. 12:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!