Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez mennyire általános dolog?...

Ez mennyire általános dolog? Vagy csak nekünk tűnik furcsának?

Figyelt kérdés

Egy családi házban élünk a szüleimmel, de ők külön szinten laknak. Nekünk 2 kisgyerekünk van, 2,5 és 4,5 évesek.

Az anyukám nem kínál meg minket ebéddel. Ha csinál rántott húst, vagy sült húst, vagy bármit, amiről tudja, hogy mindegyőnk szeret, nem kínál meg belőle. Csak és kizárólag karácsonykor osztja meg velünk a halászlét, beiglit. Az év többi napján nem kínál meg minket. Én ha sütök süteményt, tortá, mindig viszek nekik kóstolót.

A környezetem is, és mi is furcsálljuk ezt a hozzáállást. Már szóvá tettem neki, hogy néha jól esne, ha legalább 7végére nem kéne főznöm, de mindenféle kitalációkkal magyarázza meg, hogy miért nem ad nekünk. (pl.mert mi nem esszük meg a brassóit, mi nem esszük meg a rántott húst, holott nagyon jól tudja, hogy a gyerekek is szeretik ezeket) Tudja, hogy imádjuk a rántott halat is. Neki tele a mélyhűtője hallal, de egyszer nem kínálna meg. Amikor beteg voltam, és a rántott halat kívántam meg, akkor sem kaptunk, merthogy ő nem csinál.

Dolgozom hétfőtől péntekik, reggel 6kor megyek el itthonról és este fél 6-ra érek haza. Hétköznap is 2 naponta főzök. Komolyan, olyan jól esne, ha néha néha legalább hétvégére nem kéne főznöm.

Persze, sok ismerős úgy gondolja, hogy én nem főzök, hanem anyám főz ránk, de amikor elmondom, hogy anyu szent estén kívül máskor nem ad nekünk a főztjéből, akkor mindenki meglepődik.

Én jól emlékszem, hogy gyerek koromban minden hétvégén a nagymamám főzött, egyik hétvégén az egyiknél, másik hétvégén a másiknál ebédeltünk. Biztos az én felfogásommal van baj, hogy ez a normális...? Vagy az a bevett szokás, hogy a nagymama (60éves amúgy)nem kínálja meg ennivalóval az egyetlen gyerekét és annak családját?


2012. júl. 21. 15:28
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
66%

De nem lakik messze, vagy itt mindenkinek olyan szülei vannak, ha kérne tőlük valamit, mondjuk átmenne, hogy Szia Anya! Tudsz adni 2 zsemlét, mert ma nincs bolt és a gyerekek éhesek? Biztos mindenki anyja azt mondaná, hogy nem adok, mert már csak 15 db van :D Aztán holnap inkább kidobja, mint hogy az unokáknak adja. Csak sajnálni tudom akik ilyen családban élnek. Ezzel nem segít nekik, csak megalázza őket.


Én még egy hajléktalantól sem sajnálom a kaját nemhogy a saját családomtól.

2012. júl. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 A kérdező kommentje:

Az egyik válaszolónak írnám, hogy nem kamu...

Ez van, sajnos:(


Sokáig én is azt hittem, hogy szerető anyám van, de 1 évvel ezelőtt a fejemhez vágta egy pánikroham alatt, hogy bocs, de én így nem tudlak szeretni. Előtte voltam kórházba, és otthon rosszul lettem, ami miatt bepánikoltam, hogy ismét kórházba kerülök.

2012. júl. 22. 14:26
 43/48 anonim ***** válasza:
Mármint hogy nem tud szeretni? Ezt mire értette?
2012. júl. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
46%
nem ertelek titeket. ha ennyire szemet a csaladod miert kellett veluk osszekoltozni? mas menekulne. vagy ha mar osszekoltoztetek akkor ezen nem is kene fennakadnod, hiszen a sajat anyad ,ismerted milyen. ha nem tetszik hogy ilyen koltozzetek el. ha nem akartok koltozni akkor meg ezzel egyutt kell elned. a te valasztasod.
2012. júl. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
Ha ilyet mondott az édesanyád, akkor nincs is min csodálkoznod. Ha így viszonyul hozzád, a legutolsó gondolata az lehet, hogy főzzön nektek. Ő ilyen, így kell elfogadni. Legjobb szóba sem állni vele, csak ünnepekkor, amikor amúgy is összegyűltök vendégeskedni egymásnál.
2012. júl. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:

Szerintem amúgy az lehet a baja veled, hogy nem olyan felnőtté váltál, mint amilyennek ő elképzelt.

Ismerek ilyeneket, akik kitalálnak, megálmodnak egy életet a gyereküknek, aztán mikor mégsem teljesül a vágyuk, szinte elfordulnak tőle.

2012. júl. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
43%

20-as, nem, egyáltalán nem megy jól nekünk és barátom szüleinek sem.

Az anyukája óvónő, az apukája raktárvezető.

Ebből gondolom kiderül, hogy nem keresnek átlag felett, sőt.

Az meg miből jött le neked, hogy én "lenézek" bárkit is? Olvasd már vissza nekem azt a mondatot, amiből ezt szűrted le, légyszíves!

Emellett itthon sem jobb a helyzet, az én szüleim sem keresnek sokat, van, hogy hónap végén 2000 Ft.-ból főz ránk anyukám (itthon élek velük, még nincs lehetőségem külön költözni sajnos).

Ennek ellenére ha átjön a barátom, vagy bárki jön látogatóba (nem csak családtag, akár szüleim barátai), mindig meg vannak kínálva étellel-itallal (és itt nem kaviárra és francia pezsgőre gondolok ugyebár).

Ez mentalitás kérdése.

A szüleimnek lesülne a bőr a képükről, ha nem kínálnák meg valamivel a vendégeiket, nemhogy családtagot, vagy a saját gyereküket.

Ezzel én is így vagyok és ha majd saját háztartást vezetek, majd családom lesz, biztos mindig fog jutni egy plusz tál meleg étel annak, aki meglátogat.

Erre szokták mondani, hogy ahol jut kettőnek, ott jut háromnak is.

Amúgy meg sokan is "acsarogtok", hogy anyukának igaza van, meg milyen dolog, hogy ő etesse még a lánya családját is, tötörötötörötötörö...

Én azt sem olvastam sehol, hogy a kérdező ezt elvárná, csak mindenki veri itt a nyálát.

A kérdezőnek az fáj, hogy ha NÉHA, alkalomadtán ott vannak, akkor sem kapnak mondjuk egy ebédet.

Én mondjuk égnék, mint a rongy, ha majd a gyerekem átjönne és nem tennék elé, meg az unokám elé egy tál ételt.

L/25

2012. júl. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:

Ez bizony más, "ha majd a gyerekem átjönne."

Más egy fedél alatt élni valakivel, és más csak úgy néha átugrani.

Ezenkívül minden ember más, ezt el kell fogadni.

2012. júl. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!