Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez mennyire általános dolog?...

Ez mennyire általános dolog? Vagy csak nekünk tűnik furcsának?

Figyelt kérdés

Egy családi házban élünk a szüleimmel, de ők külön szinten laknak. Nekünk 2 kisgyerekünk van, 2,5 és 4,5 évesek.

Az anyukám nem kínál meg minket ebéddel. Ha csinál rántott húst, vagy sült húst, vagy bármit, amiről tudja, hogy mindegyőnk szeret, nem kínál meg belőle. Csak és kizárólag karácsonykor osztja meg velünk a halászlét, beiglit. Az év többi napján nem kínál meg minket. Én ha sütök süteményt, tortá, mindig viszek nekik kóstolót.

A környezetem is, és mi is furcsálljuk ezt a hozzáállást. Már szóvá tettem neki, hogy néha jól esne, ha legalább 7végére nem kéne főznöm, de mindenféle kitalációkkal magyarázza meg, hogy miért nem ad nekünk. (pl.mert mi nem esszük meg a brassóit, mi nem esszük meg a rántott húst, holott nagyon jól tudja, hogy a gyerekek is szeretik ezeket) Tudja, hogy imádjuk a rántott halat is. Neki tele a mélyhűtője hallal, de egyszer nem kínálna meg. Amikor beteg voltam, és a rántott halat kívántam meg, akkor sem kaptunk, merthogy ő nem csinál.

Dolgozom hétfőtől péntekik, reggel 6kor megyek el itthonról és este fél 6-ra érek haza. Hétköznap is 2 naponta főzök. Komolyan, olyan jól esne, ha néha néha legalább hétvégére nem kéne főznöm.

Persze, sok ismerős úgy gondolja, hogy én nem főzök, hanem anyám főz ránk, de amikor elmondom, hogy anyu szent estén kívül máskor nem ad nekünk a főztjéből, akkor mindenki meglepődik.

Én jól emlékszem, hogy gyerek koromban minden hétvégén a nagymamám főzött, egyik hétvégén az egyiknél, másik hétvégén a másiknál ebédeltünk. Biztos az én felfogásommal van baj, hogy ez a normális...? Vagy az a bevett szokás, hogy a nagymama (60éves amúgy)nem kínálja meg ennivalóval az egyetlen gyerekét és annak családját?


2012. júl. 21. 15:28
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
78%

Mi is így élünk. Anyu, apu, tesom, én...És mama a földszinten, de teljesen külön. Ő soha nem főzött ránk, soha nem kínált meg semmivel. Sőt ő még el is várta, hogy anyu főzzön neki, ha neki épp nincs kedve. (Bár ő apukám édesanyja, nem anyué) Amikor kicsik voltunk még arra sem volt képes hogy elvigyen minket az oviba és hozzon haza, így anyu egy jó ideig vissza sem tudott menni dolgozni. (Nem volt segítsége, pedig mama itt élt velünk)

Azóta felnőttünk. Most az a helyzet, hogy bár mamám kicsattan az egészségtől egyáltalán nem főz, azt mondja ő már öreg eleget főzött élete során. Anyunak rá is kell főznie. (És persze neki semmi nem tetszik, kriminális és elviselhetetlen a természete) Anyu szüleinek is besegít, főz, takarít, mindent csinál mert sajnos nekik valóban szükségük van segítségre.

Néha nem értem hogy bírja mindezt, bár tény hogy este 8kor ő már hulla fáradtan zuhan be az ágyba vagy épp elalszik a híradón, de panaszkodni egyszer sem hallottam.

Tanácsot nem tudok adni és sztem bárki bármit is mond, nem fognak változni a dolgok. A saját édesanyáddal van problémád, ülj le és beszéld meg vele a problémád. Kérd meg, ha módjában áll segítsen neked.

2012. júl. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
100%
hat furcsa az biztos, viszont ti mar egy kulon csalad vagytok. igazabol az lenne az egeszseges ha teljesen kulon koltoznetek.
2012. júl. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
100%

Ezt teljesen normális és természetes dolognak tartom, mint ahogy azt is, ahol megkínálják egymást. Ahány ház, annyi szokás.

Egyetlen olyan ismerősöm van, ahol egy házban, de külön szinten élnek a szülők és a "gyerekek". Ők is így, mint ti teljesen külön háztartást visznek, nemigen kínálják meg egymást, de talán nincs is erre igényük.

Az is lehet, hogy azért sem akar anyukád ebbe belemenni, mert attól tart, hogy utána rendszeresen erre kérnéd őt. Én megértem az ilyet, utána neki lenne lelkiismeret-furdalása, ha visszautasít. Jobb az ilyet el sem kezdeni, ha nem biztos, hogy mindig szívesen tenné.

Ezért is jobb külön élni a szülőktől, bár tudom, sokszor nincs rá mód, mert így elejét lehet venni az ilyen jellegű neheztelésnek. Ti már külön család vagytok, egyedül is tudni kell megoldani, megszervezni az életeteket. Képzeld azt, hogy 100 km-rel odébb laknak, így talán könnyebb lesz elviselni.

2012. júl. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
89%

Meg hogy is kínálna meg titeket? Mivel? Abból kínáljon, amit magukra 2 személyre főz?? Ezt te sem gondolhatod komolyan? Mindegyikőtöknek jutna egy teáskanálnyi kaja. Mert a többi nekik kell.

Vagy ha azt szeretnéd, hogy néha főzzön rátok, ahogy írtad is, ez nem helyénvaló. Plusz 2 felnőttre + 2 gyerekre főzni, az rengeteg. Fáradtság, idő.

2012. júl. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
100%

Csak azért, mert mondták, hogy költözzetek oda, nem azt jelenti, hogy automatikusan főznek is néha rátok.

De fordítsd meg, szólj nekik egyszer te még hétközben, hogy ha gondoljátok most hétvégén ne főzzetek, mert szeretnélek titeket megvendégelni, majd én főzök nektek is.

Lehet, hogy ezután majd ők is felajánlják egyszer-egyszer.

2012. júl. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
90%
Egyébként a sütiből adni vagy pluszban főzni 3-4 főre nem ugyanaz.
2012. júl. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
100%
És ha odamész hozzá és kérsz vagy csak elveszed akkor mit csinál? Gondolom akkor ad. Az a baj, hogy elvárod, hogy kitalálja mit akarsz ahelyett, hogy megmondanád. Lehet, hogy eszébe sem jut, mert ilyen. Senki sem tökéletes. Meg aztán nem kötelező neki rátok főzni. Lehet, hogy nincs is neki annyi alapanyaga ami rátok is elég.
2012. júl. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
89%

Ha jól értem, egy nagy családi házban éltek, de két külön lakásban, külön háztartásban. Anyukádék vannak ketten, ti pedig négyen. ... és te elvárod, hogy anyukád 6 személyre főzzön... Mert ugyan "kínálás"-nak írod, de tudod, hogyha az ember úgy készít kaját, hogy a másiknak is jusson, akkor FŐZ RÁ.

Írod, hogy dolgoztok, kerestek, (ergo nem vagytok olyan végtelenül rászorulva) akkor miért várod el, hogy anyukád etesse a családodat?

2012. júl. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem szomorú, ha egy családban így működnek a dolgok.

Mi akárhányszor megyünk nagymamámhoz, akár a lakásába, akár a telekre, mindig terülj-terülj asztalkámmal vár.

Olyan is volt, mikor a közelben dolgoztam, váratlanul odaugrottam, hogy hadd töltsem ott az éjszakát, mondta, hogy nincs otthon semmi, de menjek, persze, erre mire odaértem meleg vacsorával várt, mert leszaladt a kisboltba vásárolni.

Pedig már közel van a 80-hoz (na persze nem az a meghajlott öreg néni, hanem fitt és sportos, meg nem mondaná senki, hogy már ennyi idős, de akkor is).

A barátom szüleihez két hetente járnak le barátom tesói, egyikük a barátnőjével és a kislányukkal, mi meg havonta kb. egyszer.

Van, hogy 8-an vagyunk lenn náluk, de mindig van meleg étel és szabadon benyúlhatunk a spejzba, vagy a hűtőszekrénybe, mintha otthon lennénk.

Nekem nagyon furcsa, ha valaki a szülői házban "vendégként" van kezelve.

L/25

2012. júl. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
82%

25/L, jó, hogy nálatok ezt mindenki megengedheti magának... vannak olyan emberek, akinek egyszerűen NINCS MIBŐL naponta úgy főzni, hogy mindig legyen meleg étel, és tele legyen a hűtő...

Szóval szerencsések vagytok, de azért ne sajnálj le másokat.

2012. júl. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!