Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez mennyire általános dolog?...

Ez mennyire általános dolog? Vagy csak nekünk tűnik furcsának?

Figyelt kérdés

Egy családi házban élünk a szüleimmel, de ők külön szinten laknak. Nekünk 2 kisgyerekünk van, 2,5 és 4,5 évesek.

Az anyukám nem kínál meg minket ebéddel. Ha csinál rántott húst, vagy sült húst, vagy bármit, amiről tudja, hogy mindegyőnk szeret, nem kínál meg belőle. Csak és kizárólag karácsonykor osztja meg velünk a halászlét, beiglit. Az év többi napján nem kínál meg minket. Én ha sütök süteményt, tortá, mindig viszek nekik kóstolót.

A környezetem is, és mi is furcsálljuk ezt a hozzáállást. Már szóvá tettem neki, hogy néha jól esne, ha legalább 7végére nem kéne főznöm, de mindenféle kitalációkkal magyarázza meg, hogy miért nem ad nekünk. (pl.mert mi nem esszük meg a brassóit, mi nem esszük meg a rántott húst, holott nagyon jól tudja, hogy a gyerekek is szeretik ezeket) Tudja, hogy imádjuk a rántott halat is. Neki tele a mélyhűtője hallal, de egyszer nem kínálna meg. Amikor beteg voltam, és a rántott halat kívántam meg, akkor sem kaptunk, merthogy ő nem csinál.

Dolgozom hétfőtől péntekik, reggel 6kor megyek el itthonról és este fél 6-ra érek haza. Hétköznap is 2 naponta főzök. Komolyan, olyan jól esne, ha néha néha legalább hétvégére nem kéne főznöm.

Persze, sok ismerős úgy gondolja, hogy én nem főzök, hanem anyám főz ránk, de amikor elmondom, hogy anyu szent estén kívül máskor nem ad nekünk a főztjéből, akkor mindenki meglepődik.

Én jól emlékszem, hogy gyerek koromban minden hétvégén a nagymamám főzött, egyik hétvégén az egyiknél, másik hétvégén a másiknál ebédeltünk. Biztos az én felfogásommal van baj, hogy ez a normális...? Vagy az a bevett szokás, hogy a nagymama (60éves amúgy)nem kínálja meg ennivalóval az egyetlen gyerekét és annak családját?


2012. júl. 21. 15:28
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
100%
Nem furcsa,nem vagyunk egyformák,ha ennyire zavar téged anyud viselkedése,beszélj vele,az a legnagyobb gond,hogy az emberek nem beszélik meg áltlában,a problémájukat,pedig ez a legegyszerübb megoldás,persze attól még,hogy szólsz neki nem biztos,hogy ezentúl megkinál,de talán kapsz valami magyarázatot,a dologra.
2012. júl. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 A kérdező kommentje:
Feleslegesen írok,mert sokan nem értik. Ne főzzön ránk,de egy évben egyszer jól esne,ha 1hétvégén megvendégelne minket, vagy legalább a 2unokáját. Mivel ők gazdagok, az,hogy azért nem kapunk 1 szelet húst,nem a spóroláson múlik. Évente többször nyaralnak, síelnek, ezt meg azt vesznek, tehát az évi plusz 4szelet hús nem vágná földhöz őket. Bárki jön látogatóba, megkínálják minden félével. Volt,hogy elfogyott a kenyerünk, a bolt meg leltár miatt bezárt. Nem adott 2 szelet kenyeret a gyerekeknek,merthogy nekik kell 1kg kenyér. Másnap vette a frisset, amiből meg előző nap adhatott volna,az ment a kukába,mert ott maradt. A sült húsok 1hétig is ott rohadnak náluk,mert csak megcsinálja,a végén meg rájuk szárad,megy a kutyának. Én mondtam már többször,hogy újdonságot főztem, kóstolják meg. Nem kellett,merthogy azzal ők nem laknak jól. Apám elég válogatós és ő csak anyám főztjét eszi meg és azt,amit az étteremből nap mint nap rendelnek. Mi bárkihez megyünk, az az első kérdésük,hogy mit kérünk, mit adjanak enni, inni,mivel kínáljanak meg, mit kérnek a gyerekek. Régen, a nagyszülők is ilyenek voltak, anyámék mégsem emlékeznek rá, nem maradt ez példaértékű számukra. A rokonságban is furcsálják és nem hiszik, hogy anyu nem hív meg minket legalább 1szer 1évben vasárnapi ebédre. És itt az anyagiakról,meg spórolásról nincs szó!! Mert megengedhetnék maguknak! Iskolás koromban is sokszor vagy a nagymamámnál ettem, vagy inkább nem ettem. Mert ő akkor se főzött. A végén pedig megtanultam főzni és 14 évesen magamra főztem,ha enni akartam. Az a fura,hogy még a munkatársaim is kínálnak kajával, az anyám meg nem. Ja,és igen,dolgozunk, minimál bérért és van,hogy én inkább napokig nem eszek szinte semmit, csak hogy a gyerekeknek mindenük meglegyen. Emiatt sokszor rosszul leszek, anyám tudja,hogy a nemevéstől van és kinevet,mert nem tudja elképzelni,hogy milyen ennyi pénzből élni. Sokan vannak így mások, de anyám nem tudja mit is jelent a minimálbér, sosem voltak megélhetési gondjai. És mégegyszer leírom,hogy a kérdésem nem arról szól,hogy anyám főzzön ránk mindig,minden héten! Hanem arról szól,hogy 1évben legalább 1szer vasárnapra megvendégeljen, vagy 1 évben 1napra főzzön ránk. Kajajegyet is adtam neki pár hónapig, pedig nem szorul rá, de most nem adtam már neki,majd eltescózzuk inkább. Visszatérve arra,hogy mi van ha kérek,vagy veszek 1szelet húst tőlük a gyerekeknek, akkor kikerekedett szemmel néz,hngy nem annyit sütött... Napok múlva meg dobja ki...
2012. júl. 21. 18:05
 23/48 anonim ***** válasza:
100%
Ha valóban megtörtént akár egyszer is, hogy anyukád kinevetett, mert rosszul lettél az éhségtől, akkor nem értem, miért csodálkozol bármin is, amit tesz.
2012. júl. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
84%

Ha ez a helyzet, nem értem, mi a kérdés? Szidjuk együtt anyukádat, hogy milyen szaranya és szarnagyszülő?


Nem ez a normális (vagy inkább átlagos), de ez van :-(

2012. júl. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
77%
Ha nem laknátok ilyen közel akkor is csak a karácsonyi menüből kapnátok.
2012. júl. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
55%

Hát szerintem meg szomorú, hogy egy család így működik. Ezt én el se tudom képzelni.Nagyon sok az álszent válaszoló itt, kíváncsi lennék ha a Ti szülitek viselkednének így mit szólnátok? Hozzánk bárki jön, legyen ismerős,barát természetesen meg kérdezzük kérnek-e valamit nemhogy családtagtól. Sőt ha a szüleim jönnek és apám éhes aki elé jó étvágyú gyorsan össze ütök neki valamit ha épp nincs kaja, vagy nem szereti ami van.Anya is mindig hoz ha éppen olyan van amit szeretünk, vagy a gyerek szereti, én is szoktam küldeni nagyiméknak ételt, és majdnem minden hétvégén anyósomnál eszik a család!

Milyen dolog az, hogy nem ad egy anya aki meg is teheti ha közben a lánya meg szinte éhezik?

Ez normális szerintetek?

2012. júl. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem anyukád egy nagyon önző ember... :(
2012. júl. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
59%
Nem normális, de attól még, mert ezt mondjuk, az anyukája ugyanolyan marad.
2012. júl. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
68%

De még mindig nincs semmi kérdés.


Szidni nem fogom látatlanban az anyukádat, mindkét fél véleménye érdekes lenne. Menj oda hozzá, mondd, hogy ez a problémád és beszélj vele. Lehet, hogy bele sem gondol a helyzetedbe egyszerűen, mert nem olyan típus...

2012. júl. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
48%
De ha tutod milyen és már gyerekként tapasztaltad tudtad nem fog segíteni semmiben muszály jobb állást találnod vagy továbbképezni magad érte. FElnőttél, van férjed gyerekeid innentől megszűntél neki. Sajnos ilyen is van. :(
2012. júl. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!