Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez mennyire általános dolog?...

Ez mennyire általános dolog? Vagy csak nekünk tűnik furcsának?

Figyelt kérdés

Egy családi házban élünk a szüleimmel, de ők külön szinten laknak. Nekünk 2 kisgyerekünk van, 2,5 és 4,5 évesek.

Az anyukám nem kínál meg minket ebéddel. Ha csinál rántott húst, vagy sült húst, vagy bármit, amiről tudja, hogy mindegyőnk szeret, nem kínál meg belőle. Csak és kizárólag karácsonykor osztja meg velünk a halászlét, beiglit. Az év többi napján nem kínál meg minket. Én ha sütök süteményt, tortá, mindig viszek nekik kóstolót.

A környezetem is, és mi is furcsálljuk ezt a hozzáállást. Már szóvá tettem neki, hogy néha jól esne, ha legalább 7végére nem kéne főznöm, de mindenféle kitalációkkal magyarázza meg, hogy miért nem ad nekünk. (pl.mert mi nem esszük meg a brassóit, mi nem esszük meg a rántott húst, holott nagyon jól tudja, hogy a gyerekek is szeretik ezeket) Tudja, hogy imádjuk a rántott halat is. Neki tele a mélyhűtője hallal, de egyszer nem kínálna meg. Amikor beteg voltam, és a rántott halat kívántam meg, akkor sem kaptunk, merthogy ő nem csinál.

Dolgozom hétfőtől péntekik, reggel 6kor megyek el itthonról és este fél 6-ra érek haza. Hétköznap is 2 naponta főzök. Komolyan, olyan jól esne, ha néha néha legalább hétvégére nem kéne főznöm.

Persze, sok ismerős úgy gondolja, hogy én nem főzök, hanem anyám főz ránk, de amikor elmondom, hogy anyu szent estén kívül máskor nem ad nekünk a főztjéből, akkor mindenki meglepődik.

Én jól emlékszem, hogy gyerek koromban minden hétvégén a nagymamám főzött, egyik hétvégén az egyiknél, másik hétvégén a másiknál ebédeltünk. Biztos az én felfogásommal van baj, hogy ez a normális...? Vagy az a bevett szokás, hogy a nagymama (60éves amúgy)nem kínálja meg ennivalóval az egyetlen gyerekét és annak családját?


2012. júl. 21. 15:28
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
48%
Köszönöm, hogy lepontoztatok, mert azt mertem mondani, hogy önző az anyukája. Aki az unokáitól sajnál 2 szelet kenyeret, az igen is az...
2012. júl. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
49%

Én amondó vagyok továbbra is, hogy azért nem akart egy szelet húst sem adni, mert attól tart, hogy utána már természetesnek veszitek, hogy mindig mentek hozzá ezért-azért. Meg azért nem akar egyszer sem megvendégelni, mert utána már megkérnéd rá, hogy ugye, ezen a hétvégén is főzöl nekünk?

Amúgy meg, ha ilyen volt már gyerekkorodban is, akkor sejthetnéd, hogy tényleg felesleges megkérni őt a főzésre, egyszerűen nem fűlik hozzá a foga. Annyit főz, amennyit muszáj, hogy az Apukád gyomra tele legyen. Ő egyszerűen nem szeret főzni. Így aztán tényleg esélytelen ez az egész, ugyanakkor nem szép dolog elvárni tőle, hogy olyat tegyen, amit nem szeret.

Az meg hogy a kutya eszi meg a maradékot, nincs ezzel gond, neki is kell hús, rendes étel. Jobb a házikoszt, mint a táp.

2012. júl. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
75%

Véleményem szerint nem jó párhuzamba állítani, ha barátokhoz megyünk vendégségbe, hogy még ott is megkérdezik mit eszünk-iszunk, mert oda nem megyünk túl sűrűn. Illetve van viszonzás is. Ha nem hívjuk vissza a barátot, legközelebb ő sem fog.

Ha az a barát is csak egy karnyújtásnyira élne tőlünk, ugyanúgy megszűnne a kínálgatás. Mindenki tartana attól, hogy napi, heti szintűvé válik a kéregetés.


Az is más, hogy vannak olyan családok, ahol ha átjárnak egymáshoz, visznek sütit, ételt, bizonyára mert nekik nem fáradtság főzni, lehet, hogy még örömüket is lelik benne. De nem mindenki ilyen. Van aki a szeretetét is kifejezi azzal, hogy visz ételt a másiknak, van aki meg máshogy teszi ezt meg. És van olyan is, aki nem tudja kimutatni a szeretetét, talán a Kérdező Anyukája is ilyen.

2012. júl. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
65%

Miért az nem lenne természetes, hogy adjon egy szelet kenyeret az unokának? Ez miatt nem szoknának oda, de ha valaki ennyivel sem tudja kisegíteni a lányát arról megvan a véleményem.


És az is érdekes, hogy inkább kivárják míg a kutyáé lehet a hús... miért a kutya többet érdemel, mint a saját lánya és unokái? Az meg tévedés hogy a házikoszt jobb a kutyának, ha jóminőségű tápot kap... ezét van sok elhízott kutya...

2012. júl. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
100%

beszélj vele erről mindenképp.


pl lehet, h elgondolkodna, ha csak annyit mondanál, hogy adja oda a maradékot nektek, ami neki már úgysem kell, mert előfordul, h nincs elég pénzetek kajára.

ne érezze, h külön rátok kelljen főznie, hanem hogy csak a feleslegből adjon.


én pl sosem etetnék különösebben csöveseket, de ha valamiből marad, akkor odaadom neki, mert ételt kidobni nálunk nem szokás. félre ne érts, nem csöveseztelek le, csak mondtam egy párhuzamot.


érdekes, h ennyire elkülönült tőletek, és nem úgy kezel, mintha a lánya lennél.

a nevelőapámmal nem vagyok túl nagy haverságban, de ha átmegyek hozzájuk a párommal, minimum csinál egy kis sült virslit, rántott mélyhűtött pulykaérmét. neki valahogy ez a mániája, h mindenkit etessen, aki meglátogatja. de ha mondjuk kölcsönkérnék tőle 2-3százezret, akkor még el is zavarna a 'csába sztem :D

2012. júl. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
34%
Ha jól értem, lakást nem kellett vennetek, ők mondták, hogy költözzetek oda, mert üres a ház. Szerintem úgy érzik, hogy segítettek nektek annyit, amennyit gondoltak. Azért gondolj bele, ha a minimálbérből még lakásra is kuporgatnotok kellene, meg sem tudnátok élni. Viszont elvárják, hogy a többit oldjátok meg ti. Ha egyedüli gyerek vagy, úgyis rátok marad minden, addig ő meg szeretne nyugodtan élni.
2012. júl. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
53%

Nekem nagyon furcsa ez.

Mi a párom szüleinek a házán építettük be a tetőteret, így lett egy teljesen külön bejáratú lakásunk, természetesen külön háztartással. Van 2 gyerekünk, 5,5 és 2,5 évesek.

Bárki-bármikor lemehet hozzájuk enni-inni, beszélgetni, játszani stb, anyósom mindig kínálgat minket mindennel, hétvégén legalább 1x náluk is ebédelünk.

Én sokszor kellemetlenül érzem magam emiatt, mert visszafelé nem nagyon működik, mármint amit én csinálok, azt nem akarják elfogadni, gondolom amiatt, hogy én javarészt egészségesebb kajákat főzök :)

Viszont ugyanígy van a párom bátyjáékkal is, ott is 2 gyerek van és ők is bármikor átmehetnek anyósékhoz enni.

A szüleimmel is így van, ők is mindig úgy főznek, hogy legyen bőven nekünk is.

Szóval szerintem ez elfogadhatatlan, amit a szüleid csinálnak.


Viszont azt sem értem, hogy ha te így nőttél fel és pontosan tudod, hogy milyenek a szüleid, akkor mégis miért költöztetek oda? Tudom, a szükség nagy úr, de mi is inkább külön mentünk volna, ha az anyósék akkora s.ggfejek lennének...


Amúgy nekem kicsit kamuszaga van a dolognak, vagyis elképzelhetetlennek tartom, hogy egy anya kinevesse a gyerekét, amiért az éhezik és inkább a kutyának adja a maradék kaját, mint a gyerekének és az unokáinak. Bár én a szerető családi légkörhöz vagyok szokva, talán azért.

2012. júl. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
71%

Én csak azt nem értem, miért nem lehet elfogadni, ha egy nő nem szeret főzni. Gondolom a saját apjától vagy apóstól senki nem várná el a főzést. Biztosan előző válaszolónál, meg másnál is, ahol megy a kínálgatás, a nő főz. Ha már nem élne, nem lenne zabáltatás sem. Ők olyan asszonyok, akik szeretnek főzni. Na, és persze anyagilag is megtehetik, hogy ellátnak rendszeresen + 4-8 főt.

De aki nem szeret, azzal szemben miért is elvárás ez, ha egyszer utál főzni? A legocsmányabb dolog olyasmit elvárni a másiktól, amihez nem fűlik a foga, és még szapulni is érte, hogy miért nem teszi meg nekünk.

2012. júl. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
60%

Itt sokan látom nagyon nem értik a problémát. A Kérdezőnek nem azzal van baja, hogy nem főznek rá állandóan, hanem azzal, hogy:

1. Az anyja inkább a kutyának adja a kaját mint nekik, mikor tudja, hogy néha nincs mit enniük.

2. Sajnál néhány szelet kenyeret az unokáitól, inkább kidobja, minthogy nekik adja.

3. Még ki is neveti az anyja, ha esetleg közli, hogy nem evett már 2 napja.


Akik szerint ez normális, azoknak igen furcsa értékrendjük lehet.

2012. júl. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
35%
Biztos úgy van vele, hogy meg kell tudni élniük nélküle is. Ha messze laknának egymástól, ugyanez lenne a helyzet. Meg hogy támogatja őket eléggé, hiszen nem kell albérletbe menniük.
2012. júl. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!