Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Egy kicsit...

Mit csináljak? Egy kicsit bonyolult helyzetben vagyok. (történet lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok

33 éves férfi vagyok, és lenne némi gondom. Van egy nagyon helyes barátnőm, aki nagyon okos, szép, stb...tényleg. Ő 32 éves. Nos...már 6 éve együtt vagyunk, és elhatároztam, hogy meg szeretném kérni a kezét mert nekem ő kell. Azonban ezzel van némi gond... Nem teljesen azonos az anyagi helyzetünk, de persze erről ő nem tehet. Én igyekszem mindent megadni neki, de sok problémához vezetett ez az elmúlt 6 évben. Majdnem az egész baráti társaságomat dobtam miatta, mert nem voltak hajlandók elfogadni őt, hogy hozzám tartozik, szemét módon viselkedtek vele, és keresték, hogy hol tudnak belekötni. Persze én ezt igyekeztem nem hagyni, és pont ezért majdnem az összes addigi barátommal megszakítottam a kapcsolatot mert nekem Ő sokkal fontosabb volt. Próbáltam tenni ellene, de állandóan úgymond "kísértette" őt az , hogy neki más az anyagi helyzete mint az enyém. Nagyon szeretném megkérni a kezét, mert imádom őt, de nagyon félek, hogy nemet mond ezért. Lehet, hogy ezt most hülyeségnek tartjátok, hogy félek, de tényleg. Ő nekem azt mondta, hogy megpróbál nem törődni vele mert ő is nagyon szeret engem, de én nem akarom, hogy szenvedjen soha többet. Ő ugyanolyan ember mint én vagy bárki más, és megérdemli, hogy tisztelettel bánjanak vele is. Mindazonáltal, hogy nem azonos az anyagi helyzetünk, tanult nő, okos, intelligens, érdeklődő, és nagyon nagyon szép...Tényleg ilyet kívánna mindenki magának. (ezt a nem azonos anyagi helyzetet ne úgy képzeljétek, hogy nyomorog, csak ő nem jár Mercedes-szel, meg BMW-vel, meg ilyesmik, és nem is igényli) De mit mondjak neki szerintetek? Félek, hogy nemet mond azért, mert annyit kellett szomorkodnia "miattam" az elmúlt 6 évben, és valahol meg is érteném, de nagyon nagyon szeretem őt. :-(


2009. júl. 17. 10:20
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 anonim ***** válasza:
95%
Ha nem szeretne és nem akarna a feleséged lenni, már régen szakított volna. Becsüld meg. Sok boldogságot!!!
2009. júl. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/63 anonim ***** válasza:
96%
Igen a korotok szerint aktuális lenne az unoka a nagyszülőknek.:)))
2009. júl. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/63 anonim ***** válasza:
97%

Én megértem a problémádat, hiszen egyik félnek sem túl jó, ha nagy a különbség anyagi téren.

De ha már eddig együtt maradtatok biztos számít arra, hogy nem vissza, hanem előre fogsz lépni a kapcsolatban.

Tehát szerintem nyugodtan kérd meg a kezét, hiszen szeretitek egymást. Biztos Őt jobban zavarja, hogy miket gondolnak és mondanak a kapcsolatotokról, de ha ezt nem tudná elfogadni már nem lenne Veled.

Egyébként meg ennyi év együttlét után már valahol úgyis "egy szinten" vagytok.

Azért pedig tedd össze a két kezed, hogy Ő még ilyen tiszta ember és nem használ ki.

Sok boldogságot! :)

2009. júl. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/63 anonim ***** válasza:
97%

Azt hiszem nagyon jó válaszokat kaptál, ezért én csak annyit írok, hogy maradj meg ilyen normálisnak, mint amilyen most vagy! A barátnőd pedig büszke lehet rád, amiért tényleg nem vagy egy sznob f.sz! (már bocs!!)

Ritka az ilyen ember, de ahogy előttem írták, a vagyonodról ne mondj le (vagy ha mégis, küldök számlaszámot - nem az enyém, egy alapítványé)! Majd hozzá szokik. Azt írod intelligens, tehát akkor gondolom neki sincsen rosszul fizető munkája, ugye? Lehet figyelmetlenül olvastam, de nem derült ki számomra, hogy együtt laktok-e? Ha igen, közös kasszán vagytok-e? Valahogy tényleg meg kell találnod az egyensúlyt az ő és a te világod között, bár azt mondom ez legyen a legnagyobb bajotok az életben! Sok sikert és a hajós lánykérés sztem is nagyon romantikus, hajrá!!! :-)

2009. júl. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/63 A kérdező kommentje:
4 éve együtt lakunk, a kassza háááááááát elvileg közös, bár a nagyobb dolgokat így sem nagyon akarja elfogadni tőlem szülinapra/karácsonyra stb-re.... Mert neki "ezek nem kellenek a boldogsághoz, elég vagyok neki én". De nem tudom én szeretem látni amikor elmegy és képes magának venni egy kisebb autónyi ruhát (ne D&G-re, Vuittonra, meg társaikra gondoljatok), sose teszem neki szóvá, hogy minek meg minden, ha ezt szeretné hát csinálja. Egyébként nincs neki rossz munkája, csak nem fizet olyan jól. Mondjuk úgy, hogy átlagos a fizetése. 1 éve karácsonyra kapott tőlem egy LV táskát, utána azt mondta, hogy nagyon örül neki, de neki tökmindegy, hogy mi van ráírva. Ezért az egyik "kedves barátom" konkrétan lehülyézte, hogy más a s.ggét csapkodná a földbe, ha ilyet kapna, ő meg nem. Akkor se járt a fellegekben a kedvesem amikor ezt a képébe kapta. :-(
2009. júl. 17. 13:58
 26/63 anonim ***** válasza:
97%
Kérd meg a kezét, és ne aggódj, szeret téged igazán! a baráti köröd meg felejtsd el, mert a jó házastárs felér akárhány "baráttal"! Sok sikert!
2009. júl. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/63 anonim ***** válasza:
90%

azért ne felejtse el a baráti körét, nincs velük sem gond, csak az a bajuk pl. a táskával kapcsolatban, hogy úgy érzékelik, nem értékeli a barátnő az igyekezetet.

minden férfinak jólesik, ha ilyenkor egy barátnő ájuldozik a figyelmességtől meg attól, hogy mennyit költ rá a pasi, aki ezzel is csak azt próbálja érzékeltetni, hogy fontos neki a barátnője.

2009. júl. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/63 anonim ***** válasza:
97%
Próbáld ezt a helyzetet objektíven nézni. Ha az jön le neked, hogy a barátnődnek van igaza, nem használ ki stb., akkor neked a baráti körödet bizony le kell cserélni, mert milyen barát az, aki nem örül a barátja boldogságának és ilyen miatt szekálja a barátja kedvesét? Milyen erős barátságnak kell lennie 2 ember között, hogy egyáltalán vegye a bátorságot, hogy a barátja párjával így viselkedjen? Érdekes, én még egyik barátommal sem kötekedtem és mondtam neki, hogy a párod ilyen, olyan. Ehhez nincs joguk a barátaidnak. Ha nem tudnak téged elfogadni a pároddal együtt, hagyd őket ott. Ez az egész rátok tartozik, nem pedig a barátokra...ha még a szülők szóltak volna, még azt mondom, OK, ha így látják tényleg és nekik van is joguk szólni, de ebből egyik feltétel sem teljesül. Neked ki a fontosabb? A párod vagy a barátaid? Mi ezen a bonyolult helyzet? Egyértelmű, hogy ha a párod fontos neked, akkor nem fogsz mások véleményére adni. Semmi közük a kapcsolatotokhoz. Miért kellett miattad szomorkodnia 6 évig? Mert nem voltál képes más barátokat keresni? Szerintem nem mond nemet, nem azért van veled már 6 éve.
2009. júl. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/63 A kérdező kommentje:
14.50-es: Nem azzal van a baj, hogy nem örült neki, mert tényleg nagyon örült neki. Csak ő többre tartja azt, amikor nem este 8-9-re esek haza a munkahelyemről (mint pl. ma) hanem mondjuk 4-5-re, és akkor csak vele foglalkozom. Neki sokkal többet ér az, amikor odabújhat hozzám, mint egy több tízezer forintos táska. Ez teljesen jogos, és érthető csak hát néhányan nem ezt az értékrendet képviselik.
2009. júl. 17. 17:03
 30/63 anonim ***** válasza:
97%

11:01-es vagyok ismét

Válaszaidból ítélve nagyon rendben vagy, tisztában vagy azzal, hogy szerencsésebb helyzetben vagy, mint az átlag, de nem vagy elszálva! Szüleid tényleg jól csinál(ták)ják! Gratula nekik! Hajó állati ötlet! Látam egyszer egy filmet:kihajóztak este, vacsi a vitorláson, égőkkel kivilágítva... Nagyon tetszett! Lehet, hogy egyesek túl soknk találják, dehát lány vagyok:)

Ha "lebonyolítottad" a lánykérést majd meséld el!

2009. júl. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!