Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Egy kicsit...

Mit csináljak? Egy kicsit bonyolult helyzetben vagyok. (történet lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok

33 éves férfi vagyok, és lenne némi gondom. Van egy nagyon helyes barátnőm, aki nagyon okos, szép, stb...tényleg. Ő 32 éves. Nos...már 6 éve együtt vagyunk, és elhatároztam, hogy meg szeretném kérni a kezét mert nekem ő kell. Azonban ezzel van némi gond... Nem teljesen azonos az anyagi helyzetünk, de persze erről ő nem tehet. Én igyekszem mindent megadni neki, de sok problémához vezetett ez az elmúlt 6 évben. Majdnem az egész baráti társaságomat dobtam miatta, mert nem voltak hajlandók elfogadni őt, hogy hozzám tartozik, szemét módon viselkedtek vele, és keresték, hogy hol tudnak belekötni. Persze én ezt igyekeztem nem hagyni, és pont ezért majdnem az összes addigi barátommal megszakítottam a kapcsolatot mert nekem Ő sokkal fontosabb volt. Próbáltam tenni ellene, de állandóan úgymond "kísértette" őt az , hogy neki más az anyagi helyzete mint az enyém. Nagyon szeretném megkérni a kezét, mert imádom őt, de nagyon félek, hogy nemet mond ezért. Lehet, hogy ezt most hülyeségnek tartjátok, hogy félek, de tényleg. Ő nekem azt mondta, hogy megpróbál nem törődni vele mert ő is nagyon szeret engem, de én nem akarom, hogy szenvedjen soha többet. Ő ugyanolyan ember mint én vagy bárki más, és megérdemli, hogy tisztelettel bánjanak vele is. Mindazonáltal, hogy nem azonos az anyagi helyzetünk, tanult nő, okos, intelligens, érdeklődő, és nagyon nagyon szép...Tényleg ilyet kívánna mindenki magának. (ezt a nem azonos anyagi helyzetet ne úgy képzeljétek, hogy nyomorog, csak ő nem jár Mercedes-szel, meg BMW-vel, meg ilyesmik, és nem is igényli) De mit mondjak neki szerintetek? Félek, hogy nemet mond azért, mert annyit kellett szomorkodnia "miattam" az elmúlt 6 évben, és valahol meg is érteném, de nagyon nagyon szeretem őt. :-(


2009. júl. 17. 10:20
1 2 3 4 5 6 7
 11/63 anonim ***** válasza:
84%
Előttem mondták: "Jó parti vagy!" Nagyon sok lány rádvetné magát pusztán mert jól el vagy ersztve. Örülj, hogy találtál egy olyat, aki téged szeret és nem a bankkártyádat. Szerintem ezt kllően bebizonnította azzal, hogy nem hagyot fakápnél, hiába kapott rosszakat a barátaidtól, és a családodtól.Család, barátok: tisztázd velük, hogy neked Ő az igazi! Ha szeretnek téged Őt is elfogadják! Lánykérés: mivel szeret, biztosan igent mond majd! De tényleg ne a pénztől szoljon. Valami nagyon személyes, romantikus. Az egyszerű mindig több! Virág és féltérdre ereszkedés legyen! Az kötelező!:)
2009. júl. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/63 anonim ***** válasza:
98%

Áh, jó dolog ha ilyen vagy, de a pénzt tartsad csak meg, kelleni fog az, ha gyerekeid lesznek. Gazdagon is lehet az ember normális, ha a csaj azt követelné tőled, hogy szabadulj meg a vagyonodtól miatta, akkor az azért gáz lenne. Az azt jelentené, hogy totális kissebbségi komplekszusa van miattad és irigykedik rád stb. De gondolom nem kér ilyet tőled és így a jó.


Amúgy hogy lettél jómódú? Jómódú családból származol és úgy sikerült (szülők által sok pénz, jó suli ház, meg minden, munkahelyre protekció, stb)? Vagy magadtól küzdötted fel magadat?

Küzdöttél meg valamiért, hogy elérd anélkül, hogy segítsége tkaptál volna? ez mind fontos ahhoz, hogy igazán megértsed őt szerintem. De ha nem vagy sznob fsz akkor nyilván nem toltak mindíg alád mindent. gondolom.

2009. júl. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/63 anonim ***** válasza:
96%
10.48 -es voltam amúgy.
2009. júl. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/63 A kérdező kommentje:
A virág és a féltérdre ereszkedés alap dolog. :-) Egyébként arra gondoltam, hogy nagypapámnak van egy hajója Olaszországban, (nem kérek semmi negatív kommentet, köszönöm.) és meglepetésből elviszem oda, és egyik este majd ott megkérem. Már jártunk arra, de nagyon szeret ott lenni, és szerintem ennek nagyon örülne.
2009. júl. 17. 11:07
 15/63 A kérdező kommentje:
Sose toltak alám mindent, a családom is jómódú, de nekem ugyanúgy nyaranta dolgoznom kellett mint a többieknek meg stb..a húgomat sem eresztették el soha, ő is nagyon normális lány. pl.: egyik nyáron el akart menni 3 hétre Spanyolországba, és apánk azt mondta neki, hogy jó rendben, dolgozik nála egy hónapot, megkapja a normális fizetést, a többit meg kipótolja neki, csak dolgozzon meg érte. Aztán amióta lett munkám nekem is, nem keresek rosszul, és szüleim is besegítenek sok dologban. Főleg amióta ők is elfogadták a kedvesemet. Már rengeteget halljuk, hogy unokát szeretnének.
2009. júl. 17. 11:11
 16/63 ltimea ***** válasza:
97%
ha ez a 6 év alatt veled volt és kitartott a különbségek ellenére is melletted akkor NE AGGÓDJ MÁR. Kérd meg a kezét és kivánom, hogy legyetek nagyon boldogok. A pénz nem boldogit!
2009. júl. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/63 anonim ***** válasza:
97%

Ez a hajós dolog szerintem nagyon jó ötlet :). Olyan romantikus :). Én nagyon örülnék neki :).

Minden tiszteletem a szüleidnek (add át nekik) hogy a pénz ellenére sikerült ilyen normális hozzáállású pasit nevelniük. Ez sokkal nehezebb dolog mint azt sokan gondolják. A legtöbb gazdag fiú még 30 éves kora előtt túllövi magát, balesetet okoz a BMW-jével és sorolhatnám.

2009. júl. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/63 anonim ***** válasza:
98%
Aranyos tőlled,hogy ennyire szereted:) Az tényleg ne izgasson,hogy a barátok meg a pláza cicák mit szólnak hozzá. Sajnos a pénz sok olyan "barátot" vonz,akik csak azt nézik,hogy kinek mennyi pénze van. Amint a feleséged lesz az ő életében is fel fog bukkani pár haszonleső. Ha netán meg valaki pizskálódna,nyogodtan meg lehet neki mondani,hogy, ami a tiéd az az övé is = nem csak te vagy jómodú,hanem ő is:) Arról nem is beszélve,hogy egy inteligens okos nőről van szó,ugyhogy tudja kezelni a dolgot és nem fog "kilógni a sorból". Sok sikert a lánykéréshez!!!
2009. júl. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/63 anonim ***** válasza:
50%

Van egy egyszerű lehetőség. Változtass az anyagi helyzeteden!


Mondjuk ne kártyázd el, csinálj inkább egy alapítványt azok számára, akiknek a sorsa leginkább megérint Téged. Aztán kezdjetek mindent elölről, közösen! A lehetőség a Te kezedben van.


Ez egy igen drasztikus megoldás. Én se tenném. De ha pár percet elgondolkodsz rajta, máris tisztul Benned a kép.


Én 41 leszek mindjárt. Volt egy hosszú kapcsolatom közös kasszával, most amolyan felemás állapotban vagyunk a második párommal. (Nem közös a kassza, de mindig számíthatunk a másikra.)


Úgy látom a dolgot, hogy ez tényleg megterhelheti a kapcsolatot. Keresd meg azt a területet a kapcsolaton belül, ahol Ő ezt kiegyenlíti. (Biztosan van ilyen, különben nem lennétek együtt. Ez hosszú idő.) A másik, hogy TE csinálsz belőle ekkora problémát. Lépj túl ezen és tedd, amit a szíved diktál! Szerintem.


Minden jót Nektek! (Sok boldogságot! -megelőlegezve!) :o)

2009. júl. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/63 anonim ***** válasza:
58%
Így jár, aki hosszan írja a választ... (Előző.) :oD
2009. júl. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!