Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem tudja Anya ezt...

Miért nem tudja Anya ezt elfogadni, miközben mindenért ő a hibás? 15/L

Figyelt kérdés

Vannak bizonyos ételek, kémiai vegyületek, amiket kizártam az életemből 13 éves koromban, örökre. Mint például a nátrium-glutamát és az aszpartám, ételek közül a liszt(kivéve a kukoricaliszt), cukor, vörös hús, olaj, stb.

Minden zsebpénzemet ételre költöm, mert nem eszem meg amit Anya főz.

De ennek ellenére(nincs rám gond, tényleg, nem próbálok senkit megtéríteni, úgy teszik tönkre az egészségüket ahogy akarják) mindennap hallgatnom kell, hogy mekkora egy idióta vagyok, pszichológushoz fognak vitetni, egyszer megunom és ételfüggő leszek.

De Anya ma úgy döntött, hogy enni fog abból amit én ennél, és mondta, hogy elkészíti ő. Zöldséges csirkemell. Fura, sárgás színe volt a húsnak, erre kiderült, hogy anya rakott rá kínai fűszerkeveréket. Elolvastam a zacskó hátulját, hát persze, hogy ott volt ízfokozóként a nátrium-glutamát.

Rendben, nem tudhatta, hiszti nélkül közöltem, hogy én ebből nem fogok enni. Fogta, és földhöz vágta a tányéromat, benne az étellel, hogy ő próbált együtt élni velem, de velem lehetetlen.

Jó, mondom akkor majd a következő lányának majd nem kéne tönkretenni a gyerekkorát azzal, hogy mindennap érezteti vele, hogy kövér. Mert 12 éves koromban az voltam, és miközben nasiztam feltette a szekrény tetejére az ételt, amikor odakullogtam boldogan a boltban egy csomag gumicukorral eldobta a világ másik végébe, hogy nem érdemlem meg mert dagadt vagyok, elsírta magát, hogy bezzeg amíg ő szabta meg babakoromban, hogy mit egyek, akkor milyen szép voltam. És a többi. Most pedig vékony vagyok, és ez idegesíti, vagy nem tudom. És mindennap szóba kerül, pedig én igyekszem nem foglalkozni a témával, mindennap kapom a lecseszést, hogy milyen hülye vagyok, és már komolyan ki sem merek menni a konyhába, mert kapnám megint a beszólásokat, hogy miért akarok egészségesen megdögleni..


2012. júl. 30. 21:32
1 2 3 4 5 6 7
 51/68 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként ezen gondolkoztam már én is. Az ilyen light meg zsírszegény akármiket gyártani és/vagy árusítani szerintem marhára megéri. Be kell hülyíteni a népet (mellékelt ábra mutatja, hogy sikerül), és máris lehet aranyárban árusítani a dolgokat. Ilyen pl a zsírszegény tejföl, meg light joghurt. Gyakorlatilag eladják a vizet 800-1000 Ft-ért kilónként. Némileg sakítva 1 kg víz 1 l víznek felel meg. 1 m3 víz itt Kecskeméten pl 752 Ft, az 1000 l. Boltban light joghurt formájában megvéve: 800 000 Ft!!!!! Na ez a nem mindegy:D Ráadásul a literenként0,752 Ft-ba kerülő vízen is nyernek a szolgáltatók, nem is keveset, amellett, hogy micsoda infrastruktúrát (dolgozók, létesítmények) kell fenntartaniuk:D
2012. aug. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/68 A kérdező kommentje:

Húh hol említettem az édesítőt?:D No mindegy, tényleg használok, de csakis nátrium-ciklamát és szacharin alapút. Ja és dextróz nélkül nem tudnék élni, ma kb holtan estem volna össze valahol Fonyód környékén nélküleXD

Amúgy ilyen házi nutellát csak 4-5 hónaponént engedek meg magamnak, akkoris keverek bele csokis fehérjeport. Vicces is lenne, ha hetente ennék ilyet.:D Tényleg drága.

Amúgy a rántott sajt, több liter olajban sült sült krumpli, majonéz meg az ilyenek NEM DRÁGÁK? Arra van pénze az embernek amire akarja, vegyétek már észre.

Egyedül a csirkemell a drága a hétköznapi étrendemben, de azt is heti 4-5x eszek, akkor sem sokat.

Ne ítélkezzetek már, én eddig kedves voltam, de ez a isugárzó gyűlölet már undorító, vagy hogy nevezzem a belőletek áradó érzelmeket.

De persze, vegyetek meg több kg csipszet meg csokit, MERT AZ MINDIG KELL HOGY OTTHON LEGYEN.

Ja, és én hangsúlyozom, hogy nem játszom azt amit a vegetáriánuso szoktak, mert én nem ítélkezem, engem nem érdekel mit esznek mások, felőlem egyetek homokon pirított vagy tengervízben párolt kavicsot, NEM ÉRDEKEL.

Szóval kedvesem, ha ennyire érdekel, Anyukám egyedül nevel 160 E forintos fizetésből(hitel nélkül) és havi 6000 forint gyermektartást fizet a drága apám(igen, létezik ilyen!), plusz a bátyámnál dolgozom gumicserélőként havi 10-ért.

Mindenkinek arra van pénze és ideje amire akarja. Szóval majd ha az elfecsérelt álmok körútján ballagtatsz, jusson eszedbe ez.:]

És azt hiszem most volt az első alkalom, hogy ingerültebb hangnemben írtam. Csókolom!

2012. aug. 8. 21:34
 53/68 anonim ***** válasza:
53%

"Ja, és én hangsúlyozom, hogy nem játszom azt amit a vegetáriánuso szoktak, mert én nem ítélkezem"

Kérdező, megtennéd, hogy a saját kérdésedből felolvasod magadnak a legelső, nagybetűs sort?

"Miért nem tudja Anya ezt elfogadni, miközben mindenért ő a hibás?" - "mert én nem ítélkezem".

2012. aug. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/68 A kérdező kommentje:

Ezek csak tények. Ha ápolónő létére leült volna velem beszélgetni, hogy kislányom, tönkreteszed a saját jövődet és az én életemet azzal, hogy kövér vagy, akkor most minden más lenne. Elmagyarázhatta volna, hogy miért is a szénhidrát testünk fűtőanyaga, miért a fehérje az építőanyagunk, hogy milyen tápanyagokra vannak szükségünk, és mennyire, hogy ezek mivé alakulna át-hogyan hasznosulnak, és mikben találhatók ezek, akkor most minden más lenne. Tudod mi a legundorítóbb? Hogy boldogan hagyta, hogy teszkós salátamixet egyen egész nap a 12 éves lánya, MERT AKKOR LEFOGY. Mert én nem tudtam, hogy hogyan működik a szerveztünk, nem tudhattam. Ha valaki itt nem csesz le a gyakorin, hogy hé, nem kéne rizst meg salátát enni egésznap, akkor kitudja hol tartanék? Megvannak még a naplóim, leírtam mindent. "Éhes vagyok. Nem bírok így aludni. Régen ilyenkor mindig becsempészett nekem az Isu valamit. De most nem szabad, mert kövér leszek. Legyen már vége." talán tényleg egy kórházban feküdnék az infúzión alultápláltságban.

Tehát? Igen, határozottan állítom, hogy ő a hibás mindenért. Tény. Minden amit hallunk vélemény, és nem tény, vallom..de ez tény.

Nincs is más emlékem az általános iskola 5.osztályáról, ugyanis erről szólt az egész.

Sajnálom, én tényleg nem szeretek ítélkezni, nem szabad, bűn. Elnézést.

2012. aug. 8. 22:44
 55/68 anonim ***** válasza:
53%

Nettó 160?Mert ha igen,az nekem 4 havi fizu!!Ahol élek,ott -átszámolva 40k forint a min.bér(habár kussoljak,mert a magyarok egy bizonyos százaléka szerint 47k forintból simán meg lehet élni...).


És képzeld,chips,Cola, meg más vackok,hogy a Mekiről ne is beszéljek,csak álom szinten maradnak meg a gyerkőcöknek!


De mindegy...nem tépem a számat,megszokhatnám már,hogy a tizenévesek többsége-tisztelet a kivételnek,de te nem vagy az- nagyképű és sokkal okosabbnak képzeli magát a felnőtteknél,vagyis azt hiszi,hovatovább, meggyőződéssel vallja,hogy csak az az egyetlen igazság amit ő mond!


Nem baj leányka,majd ha családod lesz,és mondjuk nem jön össze az álom meló,aztán tengődsz kicsi pénzből,megtudod milyen izgalmas dolog négy tagú családra laktatós,és változatos ételeket főzni naponta.


A poén az lészen,hogy majd eléd áll a te gyereked és elkezd finnyázni,hogy ezt meg azt nem eszik meg,mert....na,akkor majd törheted a fejed mi legyen kajának,hogy jusson is maradjon is a pénzből és mégis mindenki izlésének megfeleljen!


Bocs ha hosszú volt...


Ja és még ezt!

Olyan érdekes,a régi öregek,nagyanyámék,ésdanyámék,szalonnát hagymával,fehér kenyérrel ettek,disznózsirral főztek,sütöttek,bort és pálinkát is ittak alkalmakkor,nagyapám napi szinten rágta a pipadohányát,mégis mindég egészségesek maradtak,sosem voltak mégcsak megfázva sem!Tisztes öregkort éltek-élnek- meg...

Pedig ők nem mérték grammra a fehérjét,a szénhidrátot és nem válogattak....


A mai ember meg....ááhh inkább hagyjuk...

2012. aug. 8. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/68 A kérdező kommentje:
Ukrajnában élsz? Esetleg Lengyel-Oroszország?
2012. aug. 8. 23:48
 57/68 anonim ***** válasza:
51%

Ez már más téma, de megragadta egy mondat a szememet.

"Mindenkinek arra van pénze, amire akarja."

Érdekes, én akarok pl egy saját lakást, de egyszerűen nem találom a sem az utcán a rávaló milliókat, sem a bankszámlámon, hiába dolgozom. Pedig szerinted ha akarnám, akkor kellene, hogy ott legyenek valahol. Nettó 160e Ft két embernek kifejezetten jó életminőséget jelent. Mint ahogy azt te is megtapasztaltad.

Te sem gondolhatod komolyan a fenti mondatodat. Hiába akarok megvenni pl egy kiló húst magamnak, ha tudom, hogy ha megveszem, hónap végén kenyeret eszek vízzel. És ez nem túlzás!! Az akarat sajnos sokszor kevés. Nézz körbe, és ne oszd az észt légy szíves felnőtt embereknek. Te még a közelében sem vagy az életnek, mások meg 80e Ft-ból élnek mondjuk 3an, anyuka + két gyermek. Ezek az emberek profik! Ehhez képest az, hogy neked unalmadban sikerül kiszámolnod, hogy naponta hány kcal-ra van szükséged, nem egy szuper nagy teljesítmény, ezt remélem belátod.

NEM az a probléma, hogy te ezekkel még nem vagy tisztában. Hiszen ott a fenekeden a tojáshéj, ráérsz még megtanulni.

Az a baj, hogy fölényesen ki mersz oktatni nálad 10szer, 100szor tapasztaltabb embereket.

2012. aug. 9. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/68 A kérdező kommentje:
Tartom az álláspontomat. Jó éjszakát.
2012. aug. 9. 00:27
 59/68 anonim ***** válasza:
38%
Rendben, tartsd, engem nem zavar. Majd az élet megtanítja, hogy ne hord ilyen magasan az orrod...
2012. aug. 9. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/68 A kérdező kommentje:
Nyugodtan magyarázd be magadnak, hogy sznob és nagyképű vagyok, miközben te is tudod, hogy nincs önbizalmam. Ha ettől jobban alszol.
2012. aug. 9. 00:48
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!