Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem tudja Anya ezt...

Miért nem tudja Anya ezt elfogadni, miközben mindenért ő a hibás? 15/L

Figyelt kérdés

Vannak bizonyos ételek, kémiai vegyületek, amiket kizártam az életemből 13 éves koromban, örökre. Mint például a nátrium-glutamát és az aszpartám, ételek közül a liszt(kivéve a kukoricaliszt), cukor, vörös hús, olaj, stb.

Minden zsebpénzemet ételre költöm, mert nem eszem meg amit Anya főz.

De ennek ellenére(nincs rám gond, tényleg, nem próbálok senkit megtéríteni, úgy teszik tönkre az egészségüket ahogy akarják) mindennap hallgatnom kell, hogy mekkora egy idióta vagyok, pszichológushoz fognak vitetni, egyszer megunom és ételfüggő leszek.

De Anya ma úgy döntött, hogy enni fog abból amit én ennél, és mondta, hogy elkészíti ő. Zöldséges csirkemell. Fura, sárgás színe volt a húsnak, erre kiderült, hogy anya rakott rá kínai fűszerkeveréket. Elolvastam a zacskó hátulját, hát persze, hogy ott volt ízfokozóként a nátrium-glutamát.

Rendben, nem tudhatta, hiszti nélkül közöltem, hogy én ebből nem fogok enni. Fogta, és földhöz vágta a tányéromat, benne az étellel, hogy ő próbált együtt élni velem, de velem lehetetlen.

Jó, mondom akkor majd a következő lányának majd nem kéne tönkretenni a gyerekkorát azzal, hogy mindennap érezteti vele, hogy kövér. Mert 12 éves koromban az voltam, és miközben nasiztam feltette a szekrény tetejére az ételt, amikor odakullogtam boldogan a boltban egy csomag gumicukorral eldobta a világ másik végébe, hogy nem érdemlem meg mert dagadt vagyok, elsírta magát, hogy bezzeg amíg ő szabta meg babakoromban, hogy mit egyek, akkor milyen szép voltam. És a többi. Most pedig vékony vagyok, és ez idegesíti, vagy nem tudom. És mindennap szóba kerül, pedig én igyekszem nem foglalkozni a témával, mindennap kapom a lecseszést, hogy milyen hülye vagyok, és már komolyan ki sem merek menni a konyhába, mert kapnám megint a beszólásokat, hogy miért akarok egészségesen megdögleni..


2012. júl. 30. 21:32
1 2 3 4 5 6 7
 11/68 anonim ***** válasza:
37%

Próbáld meg felvilágositani,hogy a nátrium glutamát és az aszpartám,valamint a többi dolog amit kizártál,azért van mert egészségtelen.

Mondjuk a vörös hús-mértékkel- és bizonyos növényi olajok azért nem,de te tudod,nem vitatkozom.


Próbáljátok megbeszélni,ha nem megy beszéld rá,hogy engedjen internátusba,vagy albérletbe,amit fizet 18 éves korodig(a falun élő,de városi suliban tanuló diákoknak is a szülők fizetik az albérletet,intrit)


Szerintem nem reménytelen,ha mégis,el kell fogadnod ilyennek.

2012. júl. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/68 anonim ***** válasza:
31%
Ja és lemaradt,az albérletben az a jó,hogy csinálsz és főzöl amit akarsz :DD
2012. júl. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/68 anonim ***** válasza:
49%

Ha megeszi most az egyszer, legközelebb azt kapná, hogy múltkor sem lett semmi baja. Egyébként meg az "edd meg mert neked főzte" hozzáállás az, ami valami nagyon furcsa dolog az embereknél, sosem fogom megérteni.

Őszintén szólva nem tudom mit lehet kezdeni egy anyával aki lecikizi a gyerekét hogy kövér, aztán azért, mert már nem az.

Ha főzni akar, adj neki receptet, pontos utasítással. Listát, hogy mit eszel meg. Amúgy ha jól értem, akkor te főzöl magadnak? Nemhogy örülne, hogy neki nem kell... Legközelebb főzz neki te, és kóstolja meg azt.

2012. júl. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/68 anonim ***** válasza:
53%

Nálam ianno a hányásig fajult az, hogy anyám cukkolt,.Bár már közelítek a 30-hoz a mai napig tudja éreztetni velem, hogy hogy kellene kinéznem, miként kellene öltözködnöm. Szegénynek nem jutott el a tudatáig, mikor hányással végre lefogytam, mert addig szekált...A végén még a fejemhez vágta, hogy még 10kilót le kellene adnom.(3hét alatt volt 10kiló minusz).....

Aztán túltettem magam a hülyeségén,elfogadtam magam és azt és akkor eszem mikor kedvem tartja. Annyi csak, hogy az ő társaságában nem tudok jóízűen enni....


Én annyit tanácsolok, hogy próbálj egészségesen enni ezentúl is,tanulj jól, hogy legyen majd jó munkád és minél előbb tudj tőle elsősorban ANYAGILAG függetlenedni.Aztán már fizikailag is sikerülni fog.

2012. júl. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/68 anonim ***** válasza:
67%
Így látatlanban nem lehet megmondani, mennyi a kérdező napi kalóriaszükséglete, de 1400 kcal nem anorexiásan kevés. Sőt, ha utánajársz a dolgoknak, laktató és finom ételeket lehet összehozni.
2012. júl. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/68 anonim ***** válasza:
61%

Várjál már, szerintem te élő legenda leszel az anorexiások között nemsokára:D Mert ilyen k*rva jó ideológiát én még nem hallottam arra, hogy miért egyen valaki kb semmit egész nap.

Liszt: ha már lúd, legyen kövér! Még kukoricalisztet SE egyél! Azt ugye tudod, hogy a kukorica- és a burgonyakeményítő teljesen ugyanaz a vegyület? Mert gondolom a szénhidrát kizárása érdekében nem akarsz búzalisztet fogyasztani. A keményítő pedig a legnagyobb részét adja a lisztek szénhidráttartalmának, a többi elhanyagolható. Cukorbeteg meg gondolom nem vagy, hogy a gluténra is figyelni kelljen pl. Szóval ez öngól #1.


Az aszpartámmal és a Na-glutamáttal kapcsolatban csak dicsérni tudlak, azok valóban mesterségesen előállított lassan ölő mérgek.


Olaj?? Az olívaolajjal, tökmagolajjal, repceolajjal például mi bajod? Teljesen jó alternatívái a napraforgóolajnak, bár min 3szor annyiba kerülnek. Öngól #2.


Cukor?? Azt is tudod ugye, hogy a glükóz az egyik legfontosabb vegyület a világon a szervezeted számára? Nélküle nincs mozgás, mivel nincs aminek az elégetéséből (ez így kicsit pongyola megfogalmazás, de úgy írok, hogy te is értsd) energiát tudjanak nyerni az izmaid. Nincs hormontermelés, nem működik nélküle SEMMILYEN idegi funkciód, nem lélegeznél, nem dobogna a szíved stb. stb. mivel szinte mindenhez a fent említett módon előállított energiát használja fel a szervezet. Szóval a cukrot ha lehet ne zárd ki az életedből, sőt a mellékelt ábra azt mutatja, hogy nem is sikerült, hiszen akkor most alulról szagolnád az ibolyát. Nem ehetsz így sem gyümölcsöt, sem mézet, sőt szinte semmilyen ennivalót, mert VALAMENNYI glükóz mindenben van. Na jó, a kősót kivéve talán:D Öngól #3.


Vörös húsról megoszlanak a vélemények, jómagam semmi kivetnivalót nem találok benne, egy nagy humbug ez a jaj de rossz, ne egyél olyat. Szerintem ezt a pletykát anyagi haszonszerzés céljából találták ki, hogy a drágább, és ezért nem túl népszerű húsok fogyasztását kicsit felturbózzák. Viszont az így kieső fehérjét lehet máshonnan pótolni, szóval annyira nem nagy gond. Csak mondjuk így két kézzel szórod ki az ablakon a pénzt, de te tudod.


Szóval ide figyelj kislány, ne higyj el légy szíves mindent hülyeséget, amit az interneten találsz, és főleg ne güzülj ezekbe bele. Mi az, hogy kalóriát méregetsz, fejlődő szervezet vagy!! Hidd el, a tested tudja, mikor mennyire és mire van szükséged! Nincs annál jobban összerakott szerkezet a Földön, és főleg nincs az a diéta, ami versenyezhetne vele. ha ilyen szarságokat elhiszel, akkor nemhogy egészséges leszel, hanem borítékolhatóak a szerveid tönkremenetele a hiánytünetek miatt.

2012. júl. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/68 anonim ***** válasza:
55%

Javítás az első bekezdéshez:

"Allergás meg gondolom nem vagy...."innentől jó. Mondjuk az sem allergia, hanem egy anyagcserezavar, de a lényeg szempontjából ez irreleváns.

2012. júl. 30. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/68 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Utolsó, eszemben sincs kizárni a szénhidrátokat, az idegsejtek működése rendkívül energiaigényes.

175 gramm szénhidrátot eszem mindennap átlagosan, van hogy 160-at(minimum), van, hogy 190-et.(maximum)

Jesszusom, még hogy kiakarnám zárni...a szénhidrátot? Ez nevetséges, úristen.

A keményítőkről meg ne is beszéljünk, ami gyakorlatilag ugyanaz.

Hogy miért zárom ki a búzalisztet? Mert elképesztően gyorsan felszívódik és szinte provokálóan játszik az inzulinszinttel(elnézést, ha eszem akkor nem akarok 1 óra múlva megint éhes lenni.) nekem nem kell gyors felszívódású szénhidrát, köszönöm.

Zabkása for president:)

Kicsattanok az energiától, még 6 óra alvás után is energikusan ébredek fel, sokkal élénkebb vagyok mint bárki más.

A cukorra pedig nem ügyelek, bár gyümölcsöt tényleg nem eszek, csak töménytelen mennyiségű zöldséget. A bőröm szép, egyenletes, matt.

A proteint illetően: 100 gramm fehérje mindig megvan, erre nagyon ügyelek, ugyanis ha nem ennék elég fehérjét, fölöslegesen sportolnék. Bár lehet, hogy túlzásba viszem, hiszen számításaim szerint kb 90 grammra lenne csak szükségem, de ennyitől köszöni szépen a vesém, jól van:D

Zsírbevitel...igyekszem 20 és 40 gramm között maradni, amiket főleg olajos magvakból szerzek, nyilván az olaj kizárása alatt a mesterséges finomított olajakat értem, nem a hasznosakat.

Ha bármiféle hiánybetegségem lenne, akkor nem lennék energikus(sosem vagyok fáradt), nem lenne dús és erős hajam, nem lenne szép és feszes a bőröm(pattanásom sem volt már vagy 3-4 hónapja, akkor is csak 1). Hozzá kell tennem, hogy sosem vagyok beteg.

Tehát nem az életmódomba kívántam, hogy belekössetek, mivel mindennel tisztában vagyok, nem csak elméletben, itt a bizonyíték.

2012. júl. 30. 23:47
 19/68 anonim ***** válasza:
77%

"Fura, sárgás színe volt a húsnak, erre kiderült, hogy anya rakott rá kínai fűszerkeveréket. Elolvastam a zacskó hátulját, hát persze, hogy ott volt ízfokozóként a nátrium-glutamát.

Rendben, nem tudhatta, hiszti nélkül közöltem, hogy én ebből nem fogok enni."

Tudod kedves Kérdező, annyira de annyira cukkerek tudnak lenni az ilyen lelkes önjelölt diétázók:) - de azért nem véletlen, hogy a dietetikusokat a felsőoktatásban képzik, a dietetika az egy tudomány.

A történet ez alkalommal annyi kb, hogy te a csirkemellre került fűszervben lévő valamennyi glutaminsavas só miatt balhéztál, miközben annak a glutaminnak a sokszorosa van olyan roppant veszélyes étkekben mint az anyatej, a paradicsom vagy a rokfort-sajt, nem is beszélve a saját szervezetedről, ami folyamatosan szintetizálja, lévén a glutaminsav egy nem esszenciális aminosav, ami egyébként szinte minden fehérjében jelen van (a Na-glutamát meg ugye ennek a vízben oldódó Na sója, ami elfogyasztás után Na ionra meg glutaminsavra válik szét...)

Tudod Kérdező, a "MIT", az az élelmiszer-allergiáknál a téma. A dietetikában a helyes kérdés szinte mindig a "MENNYIT" az adott tápanyagból. Nem annyi glutaminsav miatt kell problémázni, ami kb egy deci anyatejben vagy 1 paradicsomban is van természetes módon...

2012. júl. 30. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/68 anonim ***** válasza:
#10: azt hittem, nyilvánvaló, hogy ironizáltam. Sajnálom, gondolhattam volna, hogy lesznek akik nem fogják érteni...
2012. júl. 30. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!