Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem tudja Anya ezt...

Miért nem tudja Anya ezt elfogadni, miközben mindenért ő a hibás? 15/L

Figyelt kérdés

Vannak bizonyos ételek, kémiai vegyületek, amiket kizártam az életemből 13 éves koromban, örökre. Mint például a nátrium-glutamát és az aszpartám, ételek közül a liszt(kivéve a kukoricaliszt), cukor, vörös hús, olaj, stb.

Minden zsebpénzemet ételre költöm, mert nem eszem meg amit Anya főz.

De ennek ellenére(nincs rám gond, tényleg, nem próbálok senkit megtéríteni, úgy teszik tönkre az egészségüket ahogy akarják) mindennap hallgatnom kell, hogy mekkora egy idióta vagyok, pszichológushoz fognak vitetni, egyszer megunom és ételfüggő leszek.

De Anya ma úgy döntött, hogy enni fog abból amit én ennél, és mondta, hogy elkészíti ő. Zöldséges csirkemell. Fura, sárgás színe volt a húsnak, erre kiderült, hogy anya rakott rá kínai fűszerkeveréket. Elolvastam a zacskó hátulját, hát persze, hogy ott volt ízfokozóként a nátrium-glutamát.

Rendben, nem tudhatta, hiszti nélkül közöltem, hogy én ebből nem fogok enni. Fogta, és földhöz vágta a tányéromat, benne az étellel, hogy ő próbált együtt élni velem, de velem lehetetlen.

Jó, mondom akkor majd a következő lányának majd nem kéne tönkretenni a gyerekkorát azzal, hogy mindennap érezteti vele, hogy kövér. Mert 12 éves koromban az voltam, és miközben nasiztam feltette a szekrény tetejére az ételt, amikor odakullogtam boldogan a boltban egy csomag gumicukorral eldobta a világ másik végébe, hogy nem érdemlem meg mert dagadt vagyok, elsírta magát, hogy bezzeg amíg ő szabta meg babakoromban, hogy mit egyek, akkor milyen szép voltam. És a többi. Most pedig vékony vagyok, és ez idegesíti, vagy nem tudom. És mindennap szóba kerül, pedig én igyekszem nem foglalkozni a témával, mindennap kapom a lecseszést, hogy milyen hülye vagyok, és már komolyan ki sem merek menni a konyhába, mert kapnám megint a beszólásokat, hogy miért akarok egészségesen megdögleni..


2012. júl. 30. 21:32
1 2 3 4 5 6 7
 41/68 anonim ***** válasza:
36%

Aha...ez igy ok meg minden amit eszel,stb.

De azzal tisztában vagy,hogy mennyire idegesitően nagyképű vagy?!

Kicsit vegyél lentebb az arcodból!

2012. júl. 31. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/68 A kérdező kommentje:
Nyugi drágám, az önbizalmamat ott hagytam valahol a 12 éves énemben, eléggé ironikus lenne, ha pont én lennék a nagyképű sznob:DDD tudod, you can make a mask to hide your feelings.
2012. júl. 31. 16:31
 43/68 anonim ***** válasza:
50%

Rendkívül buta az, aki látatlanban eldönti, hogy étkezési zavaraid vannak.


A tesóm, bár nem dietetikus, sportol, és megnéz minden falatot, amit a szájába vesz, szerinte nem kevés az 1400 kcal.


(Pláne úgy, hogy képben vagy. Mert lehet enni egyetlen szendvicset, amiben 1200 kcal van, és félóra múlva éhesebb vagy, mint azelőtt.)


Kérdező, ne csüggedj. Szerintem okos vagy, és becsülendő, hogy utánajársz a dolgoknak. Aki tudatosan étkezik, azt a többség még mindig "finnyásnak" titulálja.


(Egyébként ki járt már pl. pro-ana website-on? Kicsi lányok, akik anorexiások akarnak lenni? Ott rendkívül "jó" tippeket lehet olvasni, hogy lehet napi 300 kcal-án élni. Na, az beteges!)

2012. júl. 31. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/68 anonim ***** válasza:
Leírnád,hogy miket eszel akkor?Pár receptet is szívesen fogadok:)
2012. júl. 31. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/68 A kérdező kommentje:

Hűh, köszönöm*-* jól esik, tényleg. Amúgy nem vagyok okos, teljesen átlagos intelligenciám van, egyedül a matematikában vagyok kiemelkedő. Az általános iskolai biológia mindenkinek könnyű, szóval azt meglátjuk nemsokára, hogy ahhoz mennyire van érzékem:D


Receptek? shapeshifter.blog.hu -n nézek rengeteget, meg egyszerűen csak előkapom Horváth Ilona receptkönyvét, és átalakítom:D Ma például zabpalacsintát ettem, meg ilyen..hát nem tudom mit. Eredetileg light császármorzsát akartam, de elromlott a daráló és nem tudtam zablisztet csinálni, szóval helyette mák/kókusz/lisztet használtam 1:1:1 arányban, plusz felvert tojásfehérje, édesítő, citromhéj, szódabikarbóna. Aztán annyira más lett, hogy inkább beraktam egy tepsibe, és megsütöttem fél óra alatt. Olyan, mint egy citromos máksüti, nagyon jóó:D a kókuszliszt miatt volt benne rengeteg fehérje is, de nem elengendő, szóval az uzsonna kefir volt, a vacsora meg túró, összekeverve felvert tojásfehérjével:D

Na, de ez egy elég rendhagyó nap volt, mivel mindig van hús az ebédemben, zöldség meg pláne..szóval holnap kárpótlom magam egy keményítővel sűrített zöldborsófőzelékkel, bele pedig zsiradék hozzáadása nélkül készült, csirkemell-pörkölt:D

Amúgy többet eszek mint az átlag ember. Ezért rossz kifogás, hogy "ha fogyókúrázom, akkor nem ehetek.." aha, mert egy 250 kalória kisarasznyi Mars csoki jobban megéri, mint helyette enni egy kiadós, hatalmas tányér, zsírszegény kakaóval ízesített zabkását, vagy negyed kiló gyümölcsös túrót...mert kalóriában mindkettő ugyan annyi, mint egy pici kis csoki.

2012. júl. 31. 20:12
 46/68 anonim ***** válasza:
Írj egy szakácskönyvet. Vagy indíts te is blogot, és ha bejön, jöhet a könyv. ;)
2012. júl. 31. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/68 anonim ***** válasza:
Kivancsisagbol vegigolvastam mind az 5 oldalt, most pedig megyek NUTELLAT enni!!! :-)
2012. aug. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/68 A kérdező kommentje:
Nutella helyett szerintem vegyél egy csomag pörkölt mogyorót, daráld össze, keverd össze olvasztott étcsokival és cukrozatlan sűritett tejjel, és kész is a házi nutellád. Ezerszer finomabb mint a bolti:D Amúgy egészségedre, én éppen mézes abonett kockákat eszek ilyen koktélvillával, tök cuki:D
2012. aug. 8. 17:16
 49/68 anonim ***** válasza:
Édesítő? Annak az egyik fő alkotója nem véletlenül aszpartám?
2012. aug. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/68 anonim ***** válasza:
100%

Abonett,cukrozatlan sűritett tej,étcsoki-gondolom 99%-os-...

hát látszik hogy nem minimálbérből tengődtök egyik napról a másikra...

2012. aug. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!