Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Cigizés miatt elhagyni?...

Cigizés miatt elhagyni? Szerintetek "szigorú" vagyok?

Figyelt kérdés

Nekem valahogy nem fér bele ez a szokás az életembe, mindkét szülőm cigizik, hát undorítóan köhögnek mindketten, undorodom a cigitől is.

A barátom - mint kiderült - cigizik. Eleinte nem zavart, aztán mondta, hogy leszokik, majd kiderült, hogy hazudott és nem szokott le.


Most megint ilyen rohadt büdös cigiszaga van, este várjak a lefekvéssel, mert ő még lemegy cigizni egyet, mert ideges.


Szóval elegem van ebből, szerintetek szakítsak emiatt? Utálom a cigiszagot, hányni tudnék tőle, ha megérzem a haján.


2012. szept. 1. 23:29
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
98%
#9 - leírtad a megoldást, ha ennyire zavar egy tulajdonság vagy szokás, akkor nem jövök össze olyannal, akinek ilyen tulajdonsága vagy szokása van.
2012. szept. 2. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim ***** válasza:
49%

Jájj 8-as milyen ontudatosak vagyunk... Milyen diszno is a kerdezo hogyilyen jut eszebe... Ugye ugy gondolod nincs igaza. De ha az ember elettarsa -aki no csinal olyat ami nem tetszik nekunk akkor termeszetes hogy nekunk alljon feljebb es gondolom majd johetnek q jogos kovetkezmenyek... Ugyé'?


Kerdezo jogos a gondolatod. Es tisztelni valo ha kiallsz amellett ami samodra fontos az eletedben - ezesetben a parod dohanyzasanak kerdese.... Hogy te tudod hogy nem akarsz cigi fustven leelni egy egesz eletet es tesel is erte.

2012. szept. 2. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:
98%

Ismerős a történet.

A barátnőm meg én is cigiztünk (igaz én csak pár hónapig talán fél év, ekkor szoktam vissza újra), viszont én az előző kapcsolatom miatt kezdtem el. Aztán elmúlt a stressz és a cigi is eltűnt. Viszont nála nem. Sokszor vitáztunk erről és tudom milyen undorító én is utálom és már soha nem gyújtanék rá.

Nehéz ügy ez.

Ha egyikőtök sem enged akkor később sok konfliktust fog okozni kettőtök között.

Ha te nem tudod ezt elfogadni, mert ennyire zavar, ami tök érthető ő meg nem hajlandó leszokni róla, akkor sajnos előbb-utóbb GAME OVER a kapcsolatnak.


Én állítom, hogy csak akaraterő kérdése. Először amikor 4 év után letettem hoztam egy döntést, hogy elég és utána nem gyújtottam rá. Előtte azért elég durván tudtam szívni. Buliban simán elment minimum 1 doboz 5-6 óra alatt.

Másodszor már könnyű volt letenni, mert akkor már tudtam, hogy képes vagyok rá. Plusz akkor nem is szívtam olyan sokat.

2012. szept. 2. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
83%
#12, minden okom megvan az öntudatosságra, én egy kapcsolat elején nyilvánvalóvá teszem, hogy számomra mi a fontos, de nem játszom el, hogy elfogadom olyannak amilyen, majd utólag kezdem elvenni tőle a saját életét...
2012. szept. 2. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim ***** válasza:
85%

Ha ez számodra fontos kérdés, akkor éppen emiatt is szakíthatsz. Nem vagyok a bőrödben. Nem tudom megmondani, hogy klassz megfontolt döntést hoznál-e vele, vagy épp ellenkezőleg egy viszonylag jelentéktelen dolog miatt rúgsz fel egy amúgy jó kapcsolatot. Mindegyik értelmezés jogos lehet, és az igazság minden bizonnyal valahol a kettő között van. Ami a te fejedben van erről a kérdésről, az számít. Te tudod eldönteni, hogy számodra ez mennyire kardinális kérdés, és neked kell látnod, mekkora esélye van a változásnak.


Az mindenesetre árulkodó, hogy nem a "hogyan viseljem el a párom dohányzását?" kérdést tetted föl, de nem is azt, hogy "mivel motiválhatom a párom a dohányzás abbahagyására?"

2012. szept. 2. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:
49%
Gondolom mikor megismerkedtetek, tudtad, hogy ő dohányos. Akkor minek jöttél vele össze, ha téged ez a szokás ennyire zavar?
2012. szept. 2. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:
100%

# 14/16 Időpont ma 00:39

Az emberek idővel változnak. És ami ma még nem zavar az holnap már lehet, hogy igen.

2012. szept. 2. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:
0%

#17, való igaz, az emberek változnak, nagyjából mindenki. De alaptulajdonságaikban igen ritkán. Másfelől ezt az "emberek változnak" érvet a nők nem szokták szeretni általában... mondjuk egy miért keres mást a férjük 5 év és 2 gyerek múlva szituban...


Na mindegy, nekem az a véleményem, hogy ha valamit az ember elvállalt, azt elvállalta. A párját meg kifejezetten jóban és rosszban. De tök mindegy, lehet hogy itt MINDKETTEN jobban járnak, ha a lány lelép, és ő talál magának egy nem dohányzót, a fiú meg egy olyant, aki tényleg elfogadja olyannak amilyen, a szokásaival együtt.

2012. szept. 2. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 anonim ***** válasza:
88%

arany középút is van... én cigizek, párom nem, de mivel tudom, hogy büdös, nem mondja hogy zavarja ugyan, de tekintettel vagyok rá-

ha kettesben vagyunk nem rohangászok ki cigizni... amikor együtt vagyunk (együtt lakunk, és otthon van) mondjuk délutáni kávé-relax 3-4 szál egyhuzamban, ücsörgök, olvasgatok stb (teraszon, lakásban nem), de mindig fürdés-fogmosás ágybabújás előtt, és utána nem, ennyi. ha néha bulizunk, akkor cigizek, ő meg olyankor iszik, nekem meg a piaszag nem tetszik na bumm, pár hetente egyszer kibirom.

2012. szept. 2. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:
96%
Neki nem kötelessége miattad leszokni. Neked nem kötelességed eltűrni. Amúgy érthető, én sem jövök össze dohányzó nővel. 27F
2012. szept. 2. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!