Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Cigizés miatt elhagyni?...

Cigizés miatt elhagyni? Szerintetek "szigorú" vagyok?

Figyelt kérdés

Nekem valahogy nem fér bele ez a szokás az életembe, mindkét szülőm cigizik, hát undorítóan köhögnek mindketten, undorodom a cigitől is.

A barátom - mint kiderült - cigizik. Eleinte nem zavart, aztán mondta, hogy leszokik, majd kiderült, hogy hazudott és nem szokott le.


Most megint ilyen rohadt büdös cigiszaga van, este várjak a lefekvéssel, mert ő még lemegy cigizni egyet, mert ideges.


Szóval elegem van ebből, szerintetek szakítsak emiatt? Utálom a cigiszagot, hányni tudnék tőle, ha megérzem a haján.


2012. szept. 1. 23:29
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
21%

Ha ennyire komolyan dohányzik,akkor hogyan nem vetted észre már akkor mikor összejöttetek,hogy büdös a haja,stb? Mert akkor nem csak úgy cigizik ezek szerint,hogy hetente fogy el teszemazt egy doboz,hanem komolyan nyomja.Akkor már mikor megismerted is érezned kellett volna rajta.Ha érezted,meg minek jöttél össze vele? Ha meg összejöttél vele ennek ellenére is,akkor meg szeresd úgy,ahogy van,minden hibájával együtt,mert így szerettél bele és ha meg akarod változtatni,úgy akarod formálni,ahogy neked az megfelel,akkor nem is szereted igazán.

(egy nem dohányos,aki utálja a cigifüstöt)

2012. szept. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:

Aki dohányzik, érezni a leheletén, érezni a ruháján, a bőrén, a haján, érezni az egész jelenlétén.

Ha addig nem zavart, amíg úgy tudtad, hogy nem dohányzik, csak azután kezdett el zavarni, amikor bevallotta, hogy mégsem szokott le. Szóval, akkor most érződik rajta, vagy csak azt hiszed, hogy érzed rajta????

2012. szept. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:
70%

Engem is zavarna a dolog.Nem is maga a cigizés, hanem a mentális háttere a dolognak: nem figyel az egészségére, hülyeségekre költi a pénzét, látszatmegoldásokat keres a problémáira.


Az egyetlen megoldás, hogy megbeszéled vele, hogy ez téged mennyire zavar.

2012. szept. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
30%

Így van, meg kell vele beszélni. Lehet, hogy könnyebb lesz neki leszokni, ha látja, hogy te is támogatod, és mellette állsz.

Viszont neked kell eldönteni. Ha már ennyiben sem állsz a segítségére, hanem inkább szakítanál vele, akkor nem is szereted igazán.

Mi lesz később? Vannak ennél nehezebb problémák is, amit együtt kell megoldani.


Szóval, beszéld meg vele, hogy le akar-e szokni, s állj mellé. De mindezt akkor, ha szereted még.


Nekem nem a szakítás lett volna az első gondolatom, hanem, hogy miben segítsek.

2012. szept. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:
83%

Vajon akik védik ezt a "gyárkéményt", szintén dohányosok?


Mellesleg a dohányzók többsége nem csak azzal a problémával van csomagolva, hogy fizikailag undorító szokást művelnek, hanem valamilyen lelki traumával vagy gyengeséggel is küzdenek.


Különben meg alkalomadtán (nagyon ritkán) egy-egy szál cigit el lehet szívni. " Sometimes a cigarette is just a cigarette"

2012. szept. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim ***** válasza:

Mintha csak én tettem volna fel ezt a kérdést...


Nem tudom, hogy a barátod gyárkéményként füstöl, vagy keveset szív, de ahogy elnézem a kérdésedet, olyan vagy, mint én, az én szülőm is öklendezésig tartó köhögőrohammal kezdi a napot, és büdös. Márpedig ha magamból indulok ki, akkor én dobnám a pasit.


Talán hamarabb is megtehetted volna, de mivel most merült fel benned komolyan ez a kérdés, ezért azt mondom, ne halogasd, mondd meg neki, hogy neked ez nem jön be, de ahogy látod, nem fog leszokni miattad. Ez számodra túl taszító dolog, nem tudsz vele maradni, ennyi.

2012. szept. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:
0%

#35 - én pl. igen, dohányzom, méghozzá, ha hiszed, ha nem, elvből. Egyfelől. Másfelől mutass már embert, aki nem küzd "valamilyen lelki traumával vagy gyengeséggel"...

Látod, többek között pl. arra is jó a dohányzás, mert megvéd a női nem kizárólag winnereket, alfákat kereső legaljától.

2012. szept. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 A kérdező kommentje:

Amikor "leszokóban" volt, támogattam, segítettem neki, de mint kiderült, a "leszokás" egy nagy kamu volt. Ezek után hogyan ajánljam fel a segítségemet?


Nem szív sokat, de azt a keveset is megérzem rajta. Igazából vannak más problémáink is, elég holtponton van a kapcsolatunk kb 3 hónapja, de szeretjük egymást, viszont a cigizés tette fel az i-re a pontot...


És szerintem baromira pofátlanság az, hogy megmondtam neki a kapcsolatunk elején, hogy az emeleten ne cigizzen, erre valamelyik nap a fürdőből jött ki cigiszagúan. Ha egyszer az én helyiségeimben NEM, akkor az NEM. És persze nem magától mondta, hogy cigizett, hanem én éreztem meg. Imádom a cigi szagú törölközőt.

2012. szept. 2. 22:21
 39/53 anonim ***** válasza:
Kérdező, ha a te lakásodról van szó, az utolsó bekezdés szerintem is teljesen jogos.
2012. szept. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:
#37 - Szóval te elvből cigizel, hogy megtaláld azokat a nőket, akik megalkusznak egy dohányossal, sőt ez a zsánerük? Ez hülyeség. Ennyi erővel a drogosok vagy az alkoholisták is népszerűek? Mert ők tényleg nem winnerek, bár ja, valakinek az ilyen embereket is választania kell :))
2012. szept. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!