Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mért van ennyi gond az anyósok...

Mért van ennyi gond az anyósokkal?

Figyelt kérdés
2012. szept. 7. 11:45
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
43%
Nekem sincs gondom az anyósommal. 5 éve vagyok a fiával, eddig 2x találkoztam vele. Az unokáját csak fényképről látta. Szó szerint ránk sem szarik. 2-3 havonta felhívja a párom, és ennyi. Nem egyszer hívtuk, hogy jöjjön el hozzánk, nyugdíjas, ráér. De ő nem élt vele. A saját gyereke nem érdekli. Hárman testvérek a páromék, és a másik kettővel foglalkozik, mert azok 30 és 38 évesen vele élnek :))) Szóval ezen okokból nincs bajom az anyóssal, mert azt sem tudom ki ő. De azt hiszem jobb egy minden lében kanál, de kezelhető anyóspajtás mint az enyém, aki felől meg is halhatunk.
2012. szept. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem meg a társas együttélés szabályait nehéz egyeseknek elsajátítani az életük során. Mennyivel könnyebb szidni a másikat vagy az örök haragot tartani ha úgy érezzük sérelem ért bennünket, mint a megbocsájtás és elfelejtés eszközét alkalmazni. Miért kell mindig a másik bocsánat kérésére várni? Ahelyett hogy felül kerekednénk ezeken a kicsinyes dolgokon..és megtanulnánk engedni....megtanulnánk alkalmazkodni...vagy éppen kellő alázattal lenni a másik iránt. /Ez az alázat nem egyenlő a behódolással!/

Senki ne felejtse el, hogy egyszer ő maga is Anyós lesz! És vajon neki, hogy fog esni ha nagy pofájú menye vagy veje csúnya szavakkal fogja illetni őt?! Mert bizony ez is benne van a pakliba!

2012. szept. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
69%

"Mert bizony ez is benne van a pakliba!"

Főleg, hogy ha így is nő fel.

2012. szept. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
90%
A kb. 30 év korkülönbség sem segíti éppen a dolgokat. Más volt a szemlélet az ő idejükben és más most. Van akinek nehéz ezt elfogadni.
2012. szept. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
75%
Az enyémmel nincs gond olyan értelemben,hogy 2 és fél év alatt 1x találkoztunk, azóta meg csak csesztet, minden voltam már csak jó nem, és folyton szét akar minket cincálni a párommal. Nem bírja elfogadni,hogy az egyetlen pici fia felnőtt és bizony rajta kívül más nő is van neki a világon :) Vagy megszoksz, vagy megszöksz...mi az utóbbit választottuk :)
2012. szept. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
86%
Sok anyukának a pici fia/fiainak azt akarja, hogy ő legyen az egyetlen nő az életében. Ezért nehezen viseli el, hogy "elrabolják" tőle. Nekem szerencsére nagyon jó anyósom van, bevallotta egyszer, hogy próbálja a "pici" fiát ritkán keresni, és békén hagyni a mi kettőnk életét, de nehéz neki.
2012. szept. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
66%

Én csak azt nem értem, az anyósviccek miért a férfiak anyósáról szólnak, ha, legalábbis a gyik-es kérdésekből indulok ki: mindig a fiús anyákkal van baj?

Bár én is azt gondolom, sok esetben a meny vagy menyjelölt hisztizik (a napokban is találtam olyan kötekedő kérdéseket, hogy a fejemet fogtam), de azért olyan durva sztorikat is hallottam/olvastam már, hogy csak lestem.

Szerintem a férfi általában nem csinál akkora gondot abból, ha az anyósa rossz. A nők viszont vetekszenek anyóssal, ha gyerek is van, élvezik, hogy ők a górék, anyós fogja be a pofáját, örüljön, ha láthatja az unokát. Ha meg emiatt inkább nem is jön, akkor is az anyós a hülye - a meny szemében.

2012. szept. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
76%
"Amíg az én házamban laksz az van amit én mondok". -De ha el akarsz költözni akkor: "ne menjetek, ekkora házat itt hagynátok, ketten nem bírjuk..."
2012. szept. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
57%

Nálunk addig volt, ameddig

1. a szomszédban laktunk - szerintem aki közel áll az emberhez (pl. a pár egyik tagjának rokona) és nagyon közel lakik, az általában hajlamos jót akarni, meg beleszólni a dolgokba, amit a kívülálló (a pár másik tagja) nem úgy vesz


2. A fia el nem beszélgetett az anyjával dolgokról.

2012. szept. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
86%

Férfi vagyok, a feleségem még sose panaszkodott, de én tudom (vagyis sejtem) hogy az édesanyám rossz anyós (sok mindenbe beleszól).

Az okát én se tudom, szerintem unatkoznak és ezt feladatot állítják fel maguknak, hogy segíteni kell a gyermeknek, sokszor persze fordítva sül el.

2012. szept. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!