Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvárhatja az ember a testvéré...

Elvárhatja az ember a testvérétől, hogy anyagilag támogassa?

Figyelt kérdés

Az öcsém egy nagyon leleményes ember aki igazán sokra vitte az életben. Ukrajnában él és egy veszélyes hulladékok kezelésével és semlegesítésével foglalkozó cége van. Emellett érdekeltségei vannak a mezőgazdaságban és az acéliparban is. Dollárban nézve is milliomosnak számít. Én és a nővérem a létminimum szélén élünk. Gondot okoz a számlák fizetése és a megfelelő minőségű és mennyiségű étel előteremtése is. Az öcsém ezzel pontosan tisztában van, de mégsem tesz semmit. Pedig csak egy kis segítségre, támogatásra lenne szükségünk. Ami neki mondjuk egy átlagos vacsora ára az nekünk egy havi megélhetést jelentene.

Elvárható lenne, hogy segítsen? Vagy egyszerűen csak irigy vagyok rá?


2012. szept. 23. 17:47
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim ***** válasza:
97%
Nem feladata segíteni. De tény, hogy én támogatom a testvéremet úgy, hogy nem várok viszonzás.
2012. szept. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 anonim ***** válasza:
83%

Nem olvastam végig a válaszokat, de

NEM várhatja el senki mástól, hogy támogassa, ez minden esetben igaz, mindenki csak a saját életét kell, hogy rendben tartsa. (kivétel a kiskorú gyerek, de az egész más téma).

Ha akar, akkor segit, de ha mindenkinek segitene, aki rokon és rosszul él, akkor a vége az lenne, hogy nekiSEM maradna semmije.

2012. szept. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 anonim ***** válasza:
89%
nem
2012. szept. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 anonim ***** válasza:
68%

Ha megtudnám,hogy kéne,de nem szólsz, nem kapnál-hátha tolakodásnak vennéd; ha megtudnám,hogy ELVÁROD és ezt alapvető kötelességnek tartod részemről, soha a büdös életben fel nem venném többet neked a telefont!!

20N

2012. szept. 24. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 anonim ***** válasza:
93%

Én nem várom el és szerintem nem is kötelessége a testvért támogatni.


Más kérdés, hogy nálunk a tesóm segített amikor kellett, de ezt nem követeltem, hanem ő ajánlotta fel. Ha pedig neki kellene bármikor segítség, én is támogatnám.

2012. szept. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 anonim ***** válasza:
88%

minden lehetőséget megadnék a testvéremnek, hogy neki is könnyebb élete lehessen...dolgozzon mellettem, tegyen érte, és övé a haszna...szüleimet zokszó nélkül támogatnám...mig nem várják el...(bár ez fel sem merülhet az én családomban...)...az én helyzetemben az én családomnak szó nélkül adnék pénzt, ha megtehetném...hugomnak is, de inkább bevenném az üzletbe és segitenék neki, hogy hosszu távon legyen jo neki....dolgozzon meg a dolgokért, de minden lehetőséget megadnék neki ezért, és ha látom, hogy velem együtt küzd, de még nem tart ott ahol én, vennék neki házat vagy akármit....rajta mulna...szüleim mivel mindig mellettem álltak és támogattak, a kisujjukat se kellene mozditaniuk azért, hogy támogassam őket...sőt...ha nekem ilyen jol menne, dolgozniuk soha, de soha többé nem kéne...

de elvárni ezt az nem szép dolog...

24L

2012. szept. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 anonim ***** válasza:
27%
2. Vagyok: a férjem visszavásárolta a részeges unokatestvérének a házát, eltartja, pedig ki nem állhatják egymást, a kedves rokon egy szemét alak. Mégis megteszi, mert családtag. Én nem bírnám nézni, hogy bármilyen rokonom szenved, én meg jól élek. Sőt, még a barátaimnak is segítenék, ha bajban lennének. Nagyon sok válaszadó nem így gondolja. :(
2012. szept. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 anonim ***** válasza:
90%
Ha valakit simán csak pénzelnek, azzal épphogy rosszat tesznek vele. Beletaszítják egyfajta tunya életmódba és megtanítják arra, hogy repül a sült galamb. Ilyen esetben ezek az emberek soha nem fognak arra törekedni, hogy megteremtsenek maguknak valami alapot és saját erőből érjenek el bármit.
2012. szept. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 anonim ***** válasza:
44%
Nos azért nem árt leszögezni, h vállalkozáshoz édes kevés a lelemenyesseg és a pénz. Szerencse is kell pár vagonnal. Én se tamogatnam a tesom, adnék neki munkát. Aztán otletugyileg segitenem. Ezt elvarhatod, csak kérd és fogadd is el. Milyen jó lenne ha ilyen testvérem lenne, megvalosithatnam életem nagy vállalkozását!!! Álmát!!!!!
2012. szept. 25. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 anonim ***** válasza:
52%
Ha valaki ilyen messzire eljutott, ahhoz kellett egy adag egoizmus, szerintem ezt nem fogja levetkőzni sose. És fel sem merül benne az együttérzés mint olyan. Ha így tett volna nem jutott volna az üzleti életben semmire. Valószínűleg nagyon racionálisan gondolkodik. És az ész érvet nem tud, miért is kellene adnia. Nem fogja fel a családi összetartozás érzését, mert nem érezte szerintem sosem. Nem alakult ki benne. Persze, hogy az lenne a normális ha adna. De nem fog. Én is ismerek ilyet. A pénz az egy külön dolog nála, ami lehet a te életcélod is, mindenkié. Az övé is. Neki sikerült és nem érti a többi miért olyan balfék, amikor az élet olyan egyszerű. Az lehet, csak nem a becsületes lehetőségek nélküli M.o.-n.
2012. okt. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!