Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvárhatja az ember a testvéré...

Elvárhatja az ember a testvérétől, hogy anyagilag támogassa?

Figyelt kérdés

Az öcsém egy nagyon leleményes ember aki igazán sokra vitte az életben. Ukrajnában él és egy veszélyes hulladékok kezelésével és semlegesítésével foglalkozó cége van. Emellett érdekeltségei vannak a mezőgazdaságban és az acéliparban is. Dollárban nézve is milliomosnak számít. Én és a nővérem a létminimum szélén élünk. Gondot okoz a számlák fizetése és a megfelelő minőségű és mennyiségű étel előteremtése is. Az öcsém ezzel pontosan tisztában van, de mégsem tesz semmit. Pedig csak egy kis segítségre, támogatásra lenne szükségünk. Ami neki mondjuk egy átlagos vacsora ára az nekünk egy havi megélhetést jelentene.

Elvárható lenne, hogy segítsen? Vagy egyszerűen csak irigy vagyok rá?


2012. szept. 23. 17:47
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelessége segíteni. Mondom ezt úgy, hogy mi segítjük egymást a testvéremmel - önzetlenül.
2012. szept. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 anonim ***** válasza:
22%

Elvárható lenne, ha normális a kapcsolat köztetek.

Ha igen, és neki ennyi pénze van, nem értem miért nem támogat titeket.

2012. szept. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 anonim ***** válasza:
84%

Nem köteles eltartani titeket. Felnőttek vagytok, nem lehet máson élősködni. Nem azért gürizik, hogy nektek jó legyen, hanem azért, hogy neki jó legyen.

Most őszintén! Ha tönkremenne a cége, munkanélküli lenne és egy fillérje sem lenne (tehát ő lenne a szegényebb), ti tolonganátok a nővéreddel, hogy azt a kicsit megosszátok vele, amitek van? Nem hiszem. De ha mégis, akkor én tévedtem, bocsánat.

2012. szept. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 anonim ***** válasza:
65%
Nem köteles pénzt adnia nektek, de az egy másik kérdés, hogy morálisan ez mennyire helyén való. hasonló helyzetben én segítenék a hasonló sorsú testvéreimen, pl azzal, hogy segítek nekik házat venni stb... viszont havi szinten nem tartanám el őket.
2012. szept. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 anonim ***** válasza:
87%
Mondjuk még azzal támogatnám a tesóimat, hogy vagy őket (ha fiúk) vagy a férjeiket kivinném dolgozni, főleg ha jobban keresnének.
2012. szept. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 anonim ***** válasza:
88%

Igen, egyszerűen irigy vagy rá. Elvárni elvárhatod, csakhogy az elvárások a csalódások forrásai.


Talán egyszerűen vedd fel a kapcsolatot a tesóval és KÉRJ. Tudod: néma gyereknek ...

2012. szept. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 anonim válasza:
91%

Nem várható el.

Látod, ezért kell ápolni a családi kapcsolatokat és érzelmileg is közel maradni a testvérhez, mert a család az, akire elvileg mindig lehetne számítani. Ez sokszor csak akkor jut eszébe az embernek, ha bajban van és segítség kéne. Amúgy meg hajlamosak vagyunk elfelejteni.

2012. szept. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 anonim ***** válasza:
96%
Alapból nem!kérni meg elég ciki ,ha neki nem jut az eszébe!
2012. szept. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 anonim ***** válasza:
94%

Nem is értem, hogy egy ilyen testvér mellet, hogy lehetnek valakinek anyagi problémái.


Ember! Az nem jutott még eszedbe, hogy előállj valami vállalkozás ötletével? Nézzük mik a testvéred érdekeltségei. Hulladékok, mezőgazdaság, acélipar. Kezdj el először ezekben gondolkozni. Hogy tudnál ezekben az ágazatokban pénzt keresni? Állj elő egy versenyképes vállalkozás ötletével. Aztán egy hellyel közzel korrekt üzleti tervet tegyél az orra elé és ha lát benne fantáziát a nyakam rá, hogy fektet bele pénzt. Aztán a profitot felezitek vagy mit tudom én. Pl nyiss egy vas kereskedést. Ő szerezzen olcsó ukrán acélt, Te meg add el. Vagy mit tudom én. Gondolkozz! Ne a sült galambot várd meg az adományt hanem ragad meg a lehetőségét annak, hogy ilyen testvéred van.

2012. szept. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 anonim ***** válasza:
83%

Szerencsére a bátyám jól él, nem kell segítenünk egymást.

Viszont a férjem húga és szülei rosszul élnek. Segítettünk nekik pénzzel és felajánlottunk nekik állást ( nem kis erőfeszítésbe került kijárni), de ők nem jönnek el a lakóhelyükről, nekik nem munka kell hanem pénz. Mi meg nem adunk. Nem tudunk eltartani plusz 3 felnőttet, mi is pénzből élünk és nem vagyunk milliomosok.


Mikor nem fogadták el a munkalehetőséget és szálláshelyet teljesen megsértődtek és nekiálltak mocskolódó leveleket írogatni, hogy remélik nekünk van mit ennünk és ehhez hasonló kedvességeket. Mi vagyunk a rosszak természetesen.


Az ilyenek élősködők. Nekünk se a szél hordta össze azt amit eddig elértünk, ha mi is mindig a lábunkat lógattuk volna akkor nem tartanánk itt.


Nem elvárható, hogy segítsen. És azért mert te a létminimumon élsz ne az öcséd hibáztasd, mondván, hogy ő nem segít.

2012. szept. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!