Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvárhatja az ember a testvéré...

Elvárhatja az ember a testvérétől, hogy anyagilag támogassa?

Figyelt kérdés

Az öcsém egy nagyon leleményes ember aki igazán sokra vitte az életben. Ukrajnában él és egy veszélyes hulladékok kezelésével és semlegesítésével foglalkozó cége van. Emellett érdekeltségei vannak a mezőgazdaságban és az acéliparban is. Dollárban nézve is milliomosnak számít. Én és a nővérem a létminimum szélén élünk. Gondot okoz a számlák fizetése és a megfelelő minőségű és mennyiségű étel előteremtése is. Az öcsém ezzel pontosan tisztában van, de mégsem tesz semmit. Pedig csak egy kis segítségre, támogatásra lenne szükségünk. Ami neki mondjuk egy átlagos vacsora ára az nekünk egy havi megélhetést jelentene.

Elvárható lenne, hogy segítsen? Vagy egyszerűen csak irigy vagyok rá?


2012. szept. 23. 17:47
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
71%
Húha, 30-as, erősen nyomod a fotel-pszichológiát. Ismered tán a kérdező öccsét? Mert ahhoz is baromi nagy egoizmus kell, hogy ekkora személyiségrajzot felállíts 3 mondatból.
2012. okt. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:
78%

NEM! NEM! NEM! Nem várható el. Az ember mindig csak annyit várjon el a másiktól amennyit ő maga is viszonozni tud.

Őszintén szolva kiváncsi lennék rá, mit takar ez a mondat??

"Pedig csak egy kis segítségre, támogatásra lenne szükségünk." ???

Vh én is azt érzem, hogy csak a sült galambot várod. Te nem lehetőséget akarsz egy jó állásra vagy ehez hasonlók, hanem eltartatni magad.

" Gondot okoz a számlák fizetése és a megfelelő minőségű és mennyiségű étel előteremtése is." <--- Erre meg csak ayzt mondom Köttes ki a netet ... Egy számla kipipálva és még kajára is kicsit több jut. ;)

2012. okt. 13. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 pirospöttyöslabda1 ***** válasza:
71%
Én akkor támogatnám a testvéremet, ha önhibáján kívül kerül nehéz helyzetbe, mondjuk rokkant lesz, vagy elveszti az állását, de ha nem szeretne segíteni magán egy idő után, nem adnék neki pénzt. A kérdező szituációjában, ha én lennék az öccs, tisztességes munkát ajánlanék fel tisztességes fizetéssel, előrejutási lehetőségekkel. A jelen helyzetben inkább ételcsomagot vinnék látogatáskor ajándéknak nevezve. Szerintem a kérdezőnek ha legközelebb találkozik az öccsével el kéne neki mondani, hogy mennyire szeretne egy normális állást, és kérdezze meg nem tudna e munkát adni.
2012. okt. 13. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 anonim ***** válasza:
84%

Én mindenképpen támogatnám a testvéremet, ha ilyen helyzet lenne, de nem azért mert kötelességemnek érzem, hanem mert szeretjük egymást és érzelmileg is egy család vagyunk.

Az unokatesóimat már nem támogatnám, az más.

2012. okt. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 anonim ***** válasza:
100%
Nem elvárható, semmi esetre sem. Valaki nagyon jól leírta. Akinek ellenszolgáltatás nélkül adnak, azzal rosszat tesznek, mert belekényszerítik abba, hogy ne tegyen meg mindent azért, hogy el tudja magát tartani. Kemény világ ez, de ez az igazság! Más lenne, ha pl. éheznétek, ha a lakásotokat vinné a bank. De ebben az esetben is neki kell úgy éreznie, hogy segítenie kell, elvárni tőle, hogy segítsen nem lehet.
2012. okt. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 anonim ***** válasza:
90%

Nem várhatja el.

Hogyan gondoltad? Holnaptól havi x összeget utaljon nektek? És mégis meddig? Egy éven keresztül? Öt éven keresztül? Húsz éven keresztül? A kérdésed alapján te a húsz évre gondolnál inkább, vagy inkább úgy kb. életetek végéig.

Ja, ez valóban kényelmes lenne. Hátra dőlni, és nagyon hálásnak lenni a testvérnek, hogy pl. fizeti a számlákat, vagy a kosztpénzhez hozzá járul. És mi lenne egy év múlva? Emelkedik mindennek az ára, emelkedik a megélhetés, egy idő után az ember hozzá szokik ahhoz ami van, és kicsivel, nagyon kicsivel, de többet akar. Akkor jönne, hogy oké, küld, segít, de hogy lehet ilyen smucig, hogy a millióiból csak ennyit ad! ? Elromlik a tv, később a hűtő...Akkor mit csinálnál? Ja, persze! Csak egy telefon a testvérnek, és már jön is az új.



Ha pl. kikapcsolnák a gázt, mert nem tudjátok fizetni, vagy lakást szeretnétek vásárolni hitelre, de nincs önerőtök, vagy elromlik a mosógép, és csak részletre tudtok venni, de nem ad hitelt a bank..., ilyen esetekben óvatosan kimondható, hogy elvárható, hogy segítsen a testvér. De ilyenkor is csak a kölcsön várható el tőle. Persze az más kérdés, hogy néhány százezres tételt egy milliomos normál esetben nem kér vissza a testvérétől,de így nekiindulni a dolognak, hogy kérek, mert úgysem fogja visszakérni, az már pofátlanság.


A másik forma, ahogy még elvárható a segítség, amit a már a többiek is írtak. Hozzásegít egy álláshoz. Lehetőleg egy jól fizető álláshoz. Vagy beindítja a vállalkozásod...

2012. okt. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:
31%
Egy embernek nincs 689,5 testvére. Hogyha egy átlagos vacsora ára egy havi megélhetés a testvérem számára, akkor teljesen nyilvánvaló, hogy segítek neki. Egy ember segítse ki a társait, főleg hogyha a testvéréről van szó!
2012. okt. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 A kérdező kommentje:
Gondolkoztam már én is sokszor rajta, hogy állást kérek tőle. Csak az a baj, hogy nem beszélek nyelveket. Neki meg Magyarországon nincs vállalkozása. Meg Ukrajnába se szívesen költöznék.
2012. okt. 23. 08:52
 39/55 anonim ***** válasza:
86%

Akkor viszont tanulj nyelveket és csináld meg saját magadnak az életed!

Beszarás! Adjon munkát,de nem,az nem tetszik,akkor adja a pénzt! Ne válogass,nem vagy olyan helyzetben.

2012. okt. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 A kérdező kommentje:
De mindenhez pénz kell. Az viszont nekünk nem nagyon van. Azért szeretnék segítséget!
2012. okt. 23. 10:33
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!