Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvárhatja az ember a testvéré...

Elvárhatja az ember a testvérétől, hogy anyagilag támogassa?

Figyelt kérdés

Az öcsém egy nagyon leleményes ember aki igazán sokra vitte az életben. Ukrajnában él és egy veszélyes hulladékok kezelésével és semlegesítésével foglalkozó cége van. Emellett érdekeltségei vannak a mezőgazdaságban és az acéliparban is. Dollárban nézve is milliomosnak számít. Én és a nővérem a létminimum szélén élünk. Gondot okoz a számlák fizetése és a megfelelő minőségű és mennyiségű étel előteremtése is. Az öcsém ezzel pontosan tisztában van, de mégsem tesz semmit. Pedig csak egy kis segítségre, támogatásra lenne szükségünk. Ami neki mondjuk egy átlagos vacsora ára az nekünk egy havi megélhetést jelentene.

Elvárható lenne, hogy segítsen? Vagy egyszerűen csak irigy vagyok rá?


2012. szept. 23. 17:47
1 2 3 4 5 6
 51/55 anonim ***** válasza:

Igen, ez engem is érdekel, mármint, hogy milyen a kapcsolatotok? Szoros? Volt már, hogy támogatott? Ajánlott fel segítséget? Ajánlott már munkát?


Annyi aspektusa van egy ilyen szituációnak, nem lehet egy kérdéssel (Elvárhatja az ember a testvérétől, hogy anyagilag támogassa?) elintézni. Ez csak sarkítás.


Meghallgatnám őt is. Lehet, hogy segítene, de ki tudja, mivel? Lehet, hogy nem akarja csak úgy megnyitni a pénzcsapot, hanem elvár valamit cserébe, például, hogy dolgozz nála. Nem tudhatjuk. Vagy, ha suliba jársz, elvárja, hogy tanulj keményen, és cserébe segítene a lakhatásban, közlekedésben. Lehet, hogy adott már pénzt korábban, de nem jól bántatok a pénzzel. De az is lehet, hogy igen. Lehet, hogy egy hideg-rideg önző ember a testvéred, de az is lehet, hogy nem. Mégegyszer mondom:


Meghallgatnám őt is.

2013. jan. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/55 A kérdező kommentje:

Nem a legszorosabb a kapcsolatunk. Gyerek korunkba se volt az.


Ő az egyetem után Ukrajnában egy olajtársaságnál talált munkát aztán kiköltözött oda. Kezdetben beszéltünk telefonon. Hol én hívtam, hol ő. Aztán ezek elmaradoztak. Nem is beszéltünk és nem is találkoztunk egy jó 5 évig. Talán többig is. Aztán pár éve vettük fel újra a kapcsolatot. Azóta hetente, két hetente beszélünk, évente egyszer, kétszer találkozunk mikor ő jön Magyarországra.


Nekem meg a nővéremnek még nem segített. Csak a szüleinknek.

Szüleinknek házat vett. Meg apánknak májátültetésre volt szüksége 3 éve. Akkor több tíz millió forintot költött arra, hogy a legjobb ellátást kapja egy Osztrák kórházban.

2013. jan. 22. 11:05
 53/55 anonim ***** válasza:
Hát akkor önzőnek semmiképp nem nevezném, szerintem nincs tisztában a problémátokkal, ezért nem segít.
2013. jan. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/55 anonim ***** válasza:

De akkor ezekszeirnt nektek is szeretett volna segíteni,ha munkát ajánlott.. de neked nem munka vagy lehetőség,hanem pénz kell tőle. Akkor így jártál. Az meg szép,hogy a májátültetést kifizetem a saját apámnak,akkor is ha a fél vesémet kell eladni érte,hát még ha van pénzem!


"Gondot okoz a számlák fizetése és a megfelelő minőségű és mennyiségű étel előteremtése is. Az öcsém ezzel pontosan tisztában van, de mégsem tesz semmit" - tisztában van vele és segítene is,ha nem húznátok a szátokat és mondjuk megtanulnátok ukránul, aztán dolgozhatnátok nála .. nem tudom,hogy gondoltad,hogy minden hónapban életed végéig küld mondjuk x ezer forintot nektek? Ő horgászni akart megtanítani,nem halat adott volna .

2013. jan. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/55 anonim ***** válasza:
Na latod az utolso valaszodban megadtad magadnak is a valaszt. Ocsed nem onzo. Szuleidnek hazat vett, apukadnak fizetett legjobb orvosi ellatast. Tudja h szuleid szeretete es gondoskodasa nelkul sosem jutott volna oda ahova. DE ezen az alapon mar ne haragudj milyen jogon is kovetelezol???? Az h letminimumon tengeted magadat meg nem ad arra okot h penz segistsegert kuncsorogj, most oszinten gondolkodj el azon, mit tettel le az eleteben ahhoz h konnyebb legyen az eleted? Tanultal szorgosan, dolgoztal kemenyen, vagy csak a sult galambot varod a szadba? Nagyon is egyetertek a 20-as hozzaszoloval. kedves 49-es az mas h a batyad tanul es segited egy piciket, meg az is mas aki eleteros dolgozo kepes, es mastol varja h tolja a szekeret mert mindent a 'tul nehez batyuba' rak. Mint pl: nem akarok Ukrajnaba menni dolgozni (nem baj ha atmeneti lenne), nem beszelek nyelveket... Ember itt az ideje h megtanulj!!!! ezek ures kifogasok semmi masok. az h alanyi jogon elvarj penz segitseget ahogy elobb is irtam maga a pofatlansag es nagyon surgosen elgondolkodnek sajat magamon....
2013. jan. 25. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!