Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam el a szüleimnek,...

Hogy mondjam el a szüleimnek, hogy elmegyek 2 hétre Spanyolországba?

Figyelt kérdés

Az egyik legjobb barátnőmmel elutazom 2 hétre,mert úgy érzem,hogy megfulladok ebben a kisvárosban.A barátnőm mondta,hogy menjek vele,mert amúgy is régen találkoztunk(ő nem itt él) és jó lenne egy kis időt újra együtt tölteni,mert régen rengeteget buliztunk együtt és most látja rajtam,hogy szükségem van egy kis friss levegőre.

Tényleg így van,de nem tudom,hogy tálaljam ezt a szüleimnek.Mostanában azt csináltam,ha elmentem valahová,hogy kis cetlikre írtam,hogy ide meg ide mentem,x óra múlva jövök.De csak nem írhatom,hogy Spanyolországba mentem,2 hét múlva itthon leszek...

Az az egyik gond,hogy nem annyira bírják a legjobb barátnőmet,mert ő imád a figyelem középpontjában lenni,folyton bulizik és utazik.A másik pedig az,hogy az utóbbi időben sokat balhézunk,mert a gimnáziumban pár tanár panaszkodott rám és ez apáéknak nem tetszik.

A barátnőm szerint elég lenne nekik akkor szólnom,amikor már becheckoltunk,mert akkor tuti,hogy nem akadályozhatják meg,hogy elmenjek,de az nem lenne túl szemét dolog?

18l



2012. okt. 13. 16:05
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
100%
Ha gimibe jársz, akkor nem lehet csak úgy két hétre lelépni, nem?
2012. okt. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
100%

Igen, "felnőtt" vagy 18 éves. Sajnos ha ők tartanak el, akkor nem sok lehetőséged van. Mi van ha elmész és a szüleid gondolnak egyet, és lecke alapján nem lesz hova hazamenned? Majd ő kint eltart?

És tényleg nem lehet valami jó barátnőd, ha erre nem gondol, csak adja a szar ötleteket amivel csak a haragot szítod....

2012. okt. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
100%

Az igaz,hogy már nagykorú vagy,de én úgy gondolom amíg nincs meg az érettségid azt kell tenned,amit ők mondanak. Szóval nem bejelenteni kell,hanem elkéredzkedni. Minimum.

Elég szemét dolog lenne csak úgy lelépni szerintem,ez nem így működik. Ha a sulis dolog megoldható,akkor is az a minimum hogy megkérdezed őket,elmagyarázod hogy Te ezt nagyon szeretnéd és bízzanak meg benned.

Amúgy nem csodálom hogy nem bírják a barátnődet,ha olyat tanácsol neked hogy csak úgy szökj meg.

2012. okt. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 A kérdező kommentje:

16:09

Nem kötnek bele abba,hol vannak a diákok,ha igazoljuk a hiányzást.


16:11

Tudom,hogy ezt anyáék nem tennék meg,de ha mégis,akkor pár nap és vége lenne,addig meg tudnék hová menni(rokonok,barátnők,stb).


16:14

Ha elkéredzkednék,nem engednének el,ebben biztos vagyok.

2012. okt. 13. 16:15
 5/43 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy nem tudnád őket meggyőzni? Hidd el,ha csak úgy lelépsz abból semmi jó nem fog kisülni. Jól érzed magad 2 hétig,hazatérted után meg puskaporos hangulat fog itthon várni. Ha olyanok,hogy amúgy se engednének el,nem hinném hogy egykönnyen megemésztenék ezt.
2012. okt. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
100%

A szüleid nem az ellenségeid - igazi szemétség lenne velük megcsinálni azt, hogy a reptérről hívod fel őket, hogy 'puszipá, elmentem'.

Marad az őszinteség, elmondod neki, mit szeretnél.

2012. okt. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
100%
Miből fizetnéd az utat?
2012. okt. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
100%

"Nem kötnek bele abba,hol vannak a diákok,ha igazoljuk a hiányzást. "


De hogyan? Úgy tudom, hogy gimiben még a szülőnek kell.

Ha ez így van és valami kamu orvosi igazolást akarsz beszerezni a szüleid meg botrányt csapnak (vagy kitudódik), abból nagy balhé lesz.

2012. okt. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
100%
Hát öcsém, a helyükben pedig kiraknálak. Elmennél, aztán úgyis visszafogadnak alapon majd visszakuncsorognál és ugyanúgy ellátnák a kicsi feneked. Nem szemét dolognak nevezném ezt hanem önző hálátlanságnak.
2012. okt. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 fairi1 válasza:
72%

Pénzkeret meg van hozzá, te finanszírozod vagy ki?

Mi a helyzet a sulival?Ellógsz 2 hetet,és utánad a vízözön?

Egésznél a fő probléma tényleg az iskola lesz, valszeg ezért fognak erre nemet mondani.


Barátnőd javaslata működne, de mikor hazamész, nem lennék a helyedben az tuti:P

2012. okt. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!