Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam el a szüleimnek,...

Hogy mondjam el a szüleimnek, hogy elmegyek 2 hétre Spanyolországba?

Figyelt kérdés

Az egyik legjobb barátnőmmel elutazom 2 hétre,mert úgy érzem,hogy megfulladok ebben a kisvárosban.A barátnőm mondta,hogy menjek vele,mert amúgy is régen találkoztunk(ő nem itt él) és jó lenne egy kis időt újra együtt tölteni,mert régen rengeteget buliztunk együtt és most látja rajtam,hogy szükségem van egy kis friss levegőre.

Tényleg így van,de nem tudom,hogy tálaljam ezt a szüleimnek.Mostanában azt csináltam,ha elmentem valahová,hogy kis cetlikre írtam,hogy ide meg ide mentem,x óra múlva jövök.De csak nem írhatom,hogy Spanyolországba mentem,2 hét múlva itthon leszek...

Az az egyik gond,hogy nem annyira bírják a legjobb barátnőmet,mert ő imád a figyelem középpontjában lenni,folyton bulizik és utazik.A másik pedig az,hogy az utóbbi időben sokat balhézunk,mert a gimnáziumban pár tanár panaszkodott rám és ez apáéknak nem tetszik.

A barátnőm szerint elég lenne nekik akkor szólnom,amikor már becheckoltunk,mert akkor tuti,hogy nem akadályozhatják meg,hogy elmenjek,de az nem lenne túl szemét dolog?

18l



2012. okt. 13. 16:05
1 2 3 4 5
 11/43 fairi1 válasza:
41%

"

16:09

Nem kötnek bele abba,hol vannak a diákok,ha igazoljuk a hiányzást.

"


Honnan a........ szerzed meg, Ember!

lehetséges megoldás az őszi szünet,nem tudom hogy van rég voltam gimis.

Most szépen felvezeted nekik, szeretnék egy kicsit pihenni meg blablabla, szépen adagolod a dolgot, utána közben megszervezed. gyakorlod a nyelvet, látsz világot, okosan kell beadni ezt.

Mivel őszi szünetben mész iskolával sincs probléma, és ha te fizeted akkor se.

barátnőt a fő okot meg nem kell említeni vagy elbagatellizálva.

2012. okt. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
80%
SZerintem nem az a szüleid baja a barátnőddel, hogy a figyelem középpontjában akar lenni, hanem az, hogy nem szeret téged annyia, hogy a legjobbat akarja neked. Ha így lenne, nem vinne el a suliból két hétre, hanem elmennétek moziba és átdumálnátok egy egész éjszakát. Amit most csinálsz, hülyeség, felelőtlenség, és mint olyan, gyerekekre jellemző. Akár vállalod, akár nem, kötelezettségeid vannak! Nézz szembe vele, hogy ennyi idősen nem csak az a dolgod, hogy kielégítsd minden vágyad, hanem hogy alkalmazkodj a társadalomhoz, amelyben élsz. Jól érzed, suli közepén két hétre lelépni, és csak az utolsó pillanatban szólni: szemét dolog! Remélem, több eszed lesz, mint a hippi barátnődnek!
2012. okt. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
100%

Én szülő vagyok. 20 éves fiam és 17 éves lányom van. Elmondhatom, hogy jó kapcsolat van köztünk, sosem voltam semmi jónak az elrontója. Volt rá példa hogy a fiam elém állt, hogy menne Görögországba a haverjaival. Támogattam, hiszen én azt vallom hogy minél több országot, kultúrát kell megismernünk.

A lányomat is elengedtem a nyáron Angliába..

DE! Ha nekem bármelyik gyerekem eljátszotta volna azt, hogy csak a reptéren hív fel telefonon hogy 10 perc múlva repül a gépe Spanyolországba (vagy bárhová) akkor bármennyire is fiatalos, modern felfogású vagyok, bármennyire vagyok laza szülő iszonyú mérges lennék. Tombolnék! Ha meg kiderülne, hogy a 2 hét suli időt titokban intézte, én nem adtam engedélyt rá, akkor még dühösebb lennék. Innentől kezdve minden bizalmamat elveszítenék..


Ne haragudj hogy ezt írom, de a módszer hogy csak csekkolás után mondod meg hova mész több mint aljasság a részedről. Ilyet csak egy bolond csinál aki nem gondol a következményekre..

2012. okt. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 A kérdező kommentje:

16:19

Sehogy,főleg úgy,ha a legjobb barátnőm is jön,mert nagyon nem szeretik...


16:20

Nekem csak a költőpénzt kell vinni,a többi el van intézve.


16:21

Orvos is igazolhat és igazi lenne az igazolás,nem hamis.


16:28

A barátnőm fizeti(vagyis az ő barátja),én csak a költőpénzt viszem.

A suliból pedig eltudnák küldeni minden nap a házit,szóval betudnék pótolni mindent idővel.


16:34

Hát orvostól.A barátnőm mondta,hogy tud segíteni benne,de szerintem egyedül is eltudom intézni.Azt mondom,hogy nagyon rosszul voltam napokig és csak akkor mentem orvoshoz,amikor már jobban voltam(máskor is volt ilyen,simán megkaptam az igazolást).Az orvos pedig mindig leigazolja amúgy is.

Őszi szünet csak október 28.-tól van és csak 6 nap,szóval ez nem jó.


16:41

De ő nem az a fajta lány,akinek a bulizás kimerül egy moziba meg egy átdumált éjszakába...Utálja a várost,ahol lakom és szerinte csak az időmet pocsékolom itt.Szóval őt most már lehetetlen lenne lebeszélni az utazásról.

Nem hiszem,hogy ez hülyeség és felelőtlenség lenne,csak jól akarom érezni magam,mert a nyaram szörnyű volt itthon.

Majd szembenézek a társadalommal és a kötelezettségeimmel,ha hazajöttem.Itthon úgysem történik soha semmi,nekem is jót fog tenni egy kis lazítás,bulizás.

2012. okt. 13. 16:56
 15/43 anonim ***** válasza:
85%
Miért nem mész el decemberben? Ott nagyon enyhe a tél és az iskolából se fogsz hiányozni.
2012. okt. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
100%

Ha az én gyerekem ilyet csinálna, úgy pofáncs@szném, hogy csak na.....Pedig én még huszonéves liberális gondolkodású nő vagyok.

- 18 éves vagy, ráadásul lány, azt gondolod, hogy érett vagy az egyedül/barátokkal utazáshoz, pedig nem feltétlen

- 2 hét az nem kevés idő

- mi van, ha vészhelyzet áll elő és nincs nálatok elég pénz

- szerintem bele sem gondoltál, hogy a szüleid mennyire aggódnának érted!!!!!


Próbálj meg beszélni a szüleiddel én redukálni a tervezett időtartamot egy hétre, az őszi szünethez igazítva és akkor nem kell kamu-igazolásokat szerezni.

2012. okt. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
100%

"Orvos is igazolhat és igazi lenne az igazolás,nem hamis."


Betegség miatt maradsz otthon? Nem. Akkor átverés és ha kiderül a suliban hogy ne beteg voltál hanem elutaztál (és elég 1 embernek elmondanod, már kiderül), az orvos is megütheti a bokáját ha a suliból feljelentik. Elvileg meg kellett volna vizsgálnia...


"A barátnőm fizeti(vagyis az ő barátja),én csak a költőpénzt viszem."


Költőpénz az honnan van? Talán dolgoztál és abból?

2012. okt. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
100%

"Nem hiszem,hogy ez hülyeség és felelőtlenség lenne,"


De ez az, és ha nem fogod fel, hogy mennyire, akkor nem is vagy érett ahhoz, hogy elutazz... Úgy van ahogy egy szülő írta: egy életre eljátszod a bizalmat.

2012. okt. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
97%

Minek tetted fel a kérdést ha tudod hogy úgyis elmész?? Nem törődve a szüleiddel??

Mi van ha a szülőd számon kéri az orvost, hogy miért íratott ki ha te nem is vagy beteg??

Azt tudod-e hogy ha 2 hétre kiír a doki, akkor a dokinak jogában áll a lakásodban meglátogatni egy vizitre?? Ha nem vagy otthon akár vissza is vonhatja a táppénzes papírt??

Miért írtad ki a kérdést ha nem érdekel a következménye??


Te mindenáron menni akarsz? Akkor mi a kérdés??

Kimész 2 hétre. Hazudsz a szüleidnek, nagy ívben sz*rsz rájuk. Én nem is szólnék a helyedben, hagy izguljanak 2 hétig hogy hol a büdös francba vagy,, Ha már vagánykodni akarsz akkor csináld extra módon..

2012. okt. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
100%

két 18 éves csini lányka külföldre utazik a szülők tudta nélkül, úgy hogy nem tudja senki, hogy hová mennek...mindezt az egyik kis liba pasija fizeti...és még pénzt se kell vinni...


prostinak pont ilyen libák kellenek.....

2012. okt. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!