Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam el a szüleimnek,...

Hogy mondjam el a szüleimnek, hogy elmegyek 2 hétre Spanyolországba?

Figyelt kérdés

Az egyik legjobb barátnőmmel elutazom 2 hétre,mert úgy érzem,hogy megfulladok ebben a kisvárosban.A barátnőm mondta,hogy menjek vele,mert amúgy is régen találkoztunk(ő nem itt él) és jó lenne egy kis időt újra együtt tölteni,mert régen rengeteget buliztunk együtt és most látja rajtam,hogy szükségem van egy kis friss levegőre.

Tényleg így van,de nem tudom,hogy tálaljam ezt a szüleimnek.Mostanában azt csináltam,ha elmentem valahová,hogy kis cetlikre írtam,hogy ide meg ide mentem,x óra múlva jövök.De csak nem írhatom,hogy Spanyolországba mentem,2 hét múlva itthon leszek...

Az az egyik gond,hogy nem annyira bírják a legjobb barátnőmet,mert ő imád a figyelem középpontjában lenni,folyton bulizik és utazik.A másik pedig az,hogy az utóbbi időben sokat balhézunk,mert a gimnáziumban pár tanár panaszkodott rám és ez apáéknak nem tetszik.

A barátnőm szerint elég lenne nekik akkor szólnom,amikor már becheckoltunk,mert akkor tuti,hogy nem akadályozhatják meg,hogy elmenjek,de az nem lenne túl szemét dolog?

18l



2012. okt. 13. 16:05
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj kérdező,tegyük fel,hogy közölöd a szüleiddel,hogy te suliidőben elutazol,ráadásul ezzel a lánnyal akit nem kedvelnek.

Meg fogják kérdezni,hogy mégis honnan szerzel 2 hétre igazolást?Nem fogják támogatni a 'hazudjunk egy orvosnak igazolásért cserébe'-ötletet.Ez még a kisebb gond.

DE óriási összeveszés és balhé lesz belőle otthon,és ha így mész el,úgy,hogy közben tudod mi vár majd rád ha hazajössz,annak nem lesz jó vége.Egyszerűen ott fog motoszkálni a fejedben ez a gondolat,akárhova is mentek vagy akármit is csináltok majd a két hét alatt.Akár be fogod magadnak vallani akár nem,ez lesz.Ez a nyaralás halálra van ítélve.

Te is érzed,hogy itt valami nem kóser,ezt nem így kéne csinálni,különben nem írtad volna ki a kérdést,nem éreznéd magad rosszul a gondolattól,hogy esetleg átvered a szüleid.Ha most összecuccolsz és csak úgy elmész,szarul fogod magad érezni az út alatt,mert bűntudatod lesz,ezt borítékolom neked.

Oké,hogy nem úgy alakult a nyarad ahogy tervezted és most vágysz egy kis lazulásra,de egy nyaralás miatt esetleg évekre elveszíteni a szüleid bizalmát,utána büntetésben lenni hosszú ideig vagy akármi...szerintem még Spanyolország sem ér meg ennyit.

2012. okt. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
100%

Ülj le a szüleiddel, mondd el mi a baj, miért érzed most rosszul magad, nyugtasd meg őket hogy bepótolsz mindent, és kérezkedj el. Ha kicsit is számít nekik hogy te épp milyen lelki állapotban vagy, akkor elengednek.

Ha pedig nem, akkor se szökj el, ha a barátnőd igazi barát, akkor majd igenis le fog menni abba a városba ahol te laksz.

2012. okt. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
100%

"17:29

A barátnőm már 21 éves,nem 18.Egyikünk sem szeretne prosti lenni,egyszerűen csak jól érezzük magunkat.Kétlem,hogy emiatt prostik lennénk.

"


tényleg egy nagy liba vagy, ha nem érted - el fognak adni prostinak, így már világos??????

2012. okt. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
97%
Annyira szakadok ezen a "nekem kell ez az utazás, szükségem van rá". Mintha lehúzott volna 20 évet egy szénbányában. Neki szüksége van rá...
2012. okt. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
100%

35: :-DDD

Na ja, majd szembesül az igazi problémákkal... Arra emlékszem, hogy amikor életem első állásinterjúján közölték, hogy évi 20 nap a szabadság, majdnem elbőgtem magam.

2012. okt. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
Illetve a 34. (nem 35.) válaszolóval együtt nevettem....
2012. okt. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
96%

21 éves? Hát hűű, de nagy! Agya nem sok. Te meg mész utána. Sajnálom, hogy nincs igényed többre, mint bulizni, főleg így. Szerintem szánalmasak vagytok mindketten. De nagyon!


Egy még idősebb 28 éves nő, aki szórakozott életében, de úgy, hogy vállalta is érte a következményeket!

2012. okt. 13. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
100%
"Ha a barátnőd igaz barát...." ezen jót röhögtem. Ha az lenne, akkor nem rángatná bele a BARÁTját ilyen dolgokba! Lógjon a suliból érettségi előtt fél évvel, hazudjon a szüleinek, menjen vele külföldre... mondd, te normális vagy? Vagy csak szimplán hülye! Hol barát az ilyen?
2012. okt. 13. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
100%
Fiatalkori hév...van ilyen,de ne tedd!Gondolkozz,és ne keserítsd meg az életed!Jól gondolod, a szuleid nem fognak elengedni..mert látják,amit én is: meggondolatlan vagy, nincs felelőség érzésed...ezért nem tudnak megbízni benned.Ne így viselkedj!Igen,mond el,h. elszeretnél menni..most nem fognak elengedni,de jussatok kompromiszumra..majd szunetbe elmész.De ez a megoldás csak hosszu hetek után fog kialakulni.A barátno meg akkor barátno,ha ezt megérti.Ha nem..nem igazi.Hisz elmész Spanyolba,csak késobb.Ha most elszöksz,pokol lesz az életed,ha megjösz.Semmi szabadságod nem lesz,nem mehetsz sehová,mindig ellenorizni fognak..s ez természetes reakcio a szulok részérol.Gondolj bele,ha veled ezt csinálná a gyermeked?Féltenéd,óvnád,ha már maga nem tud felnőttként gondolkodni 18 évesen.
2012. okt. 14. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
100%
38: éppen az is lehet hogy igazi barát, csak síkhülye.
2012. okt. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!