Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam el a szüleimnek,...

Hogy mondjam el a szüleimnek, hogy elmegyek 2 hétre Spanyolországba?

Figyelt kérdés

Az egyik legjobb barátnőmmel elutazom 2 hétre,mert úgy érzem,hogy megfulladok ebben a kisvárosban.A barátnőm mondta,hogy menjek vele,mert amúgy is régen találkoztunk(ő nem itt él) és jó lenne egy kis időt újra együtt tölteni,mert régen rengeteget buliztunk együtt és most látja rajtam,hogy szükségem van egy kis friss levegőre.

Tényleg így van,de nem tudom,hogy tálaljam ezt a szüleimnek.Mostanában azt csináltam,ha elmentem valahová,hogy kis cetlikre írtam,hogy ide meg ide mentem,x óra múlva jövök.De csak nem írhatom,hogy Spanyolországba mentem,2 hét múlva itthon leszek...

Az az egyik gond,hogy nem annyira bírják a legjobb barátnőmet,mert ő imád a figyelem középpontjában lenni,folyton bulizik és utazik.A másik pedig az,hogy az utóbbi időben sokat balhézunk,mert a gimnáziumban pár tanár panaszkodott rám és ez apáéknak nem tetszik.

A barátnőm szerint elég lenne nekik akkor szólnom,amikor már becheckoltunk,mert akkor tuti,hogy nem akadályozhatják meg,hogy elmenjek,de az nem lenne túl szemét dolog?

18l



2012. okt. 13. 16:05
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
100%
21: pontosan. De ezt úgysem fogja felfogni, hiába mondjuk....
2012. okt. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
100%
A barátnőd egy szarkeverő!!!!!!!
2012. okt. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
93%
bírom ezeket a gyk-s 18 éveseket mindegyik azt hiszi magáról,hogy már elfújta a gyertyákat aztán azt csinál amit akar :DAmíg gimnáziumba jársz, és anyádék eléd pakolják a kaját NEM VAGY FELNŐTT ,a felnőttség ott kezdődik hogy vállalod a felelősséget a tetteidért,úgyhogy fogod magad és szépen megkérdezed őket egyáltalán elmehetsz e az iskolából két hétre,nemhogy még külföldre,meg majd telefonban .. de ezt egy értelmes embernek nem kell ecsetelni ,mert teljesen evidens. Majd ha nem a dedóba jársz és nem panaszkodnak a tanáraid rád meg pénzed is lesz akkor mehetsz isten hírével,addig meg tartozol ennyivel a szüleidnek,hogy engedélyt kérsz.
2012. okt. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
90%
Ha az én gyerekem lennél, kapnál két olyan átszállót, hogy a fal adná a másikat. Hogy miért? A barátnődet, bár nem érdekel, hogy milyen szabad elvű szülők nevelték, vagyis nem nevelték, hazugságra akar rávenni. Az, hogy utálja a várost, ahol laksz, és azt mondja, hogy menned kell, akkor mész? Ha a kútba ugrik, bukfencezel utána? Remélem, azzal tisztában vagy, hogy ha ezt eljátszod, a szüleid nem mostanában nyelik le ezt. Ha kell egy kis környezet változás, akkor fogod magad, elmész egy kicsit egy környező városba, vagy keresel vmi parkot, zöld övezetet, tehát ez a Sp.o. csak magyarázat mindenre. Gondolod, hogy tudnád magad nagyon jól érezni, hogy tudod: a szüleid rágják a kefét? Irigylem a problémáidat, de most komolyan. Tartozol az őszinteséggel nekik, mert a szüleid. Ha nem engednek el, akkor ez a saját jól felfogott érdeked hosszú távon, és egyébként meg az, hogy mindez az iskolai kimaradásokkal van fűszerezve, hát, csak gratulálni tudok hozzá.
2012. okt. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 A kérdező kommentje:

17:01

Mert decemberben mást tervezek és most nekem szükségem van erre az útra.



17:04

Biztos,hogy megtudnám oldani az igazolást,már megtettem néhányszor,semmi gond nem volt belőle.

Nemrégen volt a szülinapom és a névnapom is,elég sok pénzt kaptam,hogy költsem arra,amire szeretném.


17:07

Azért tettem fel a kérdést,hogy legyen más tanács is a barátnőmén kívül.Ismerem az orvosunkat,sosem hív vissza megnézni és még a házunkban sem volt soha.


17:28

A barátnőmnek nincsenek anyagi gondjai(vagyis a párjának elég sok pénze van) és kárpótolni szeretne amiatt,hogy az utóbbi időben nem találkoztunk.

Köszi a "jókívánságokat",biztos rendes ember lehetsz ezek alapján...


17:29

A barátnőm már 21 éves,nem 18.Egyikünk sem szeretne prosti lenni,egyszerűen csak jól érezzük magunkat.Kétlem,hogy emiatt prostik lennénk.


17:39

Nem az,csak ő sem szereti túlságosan a szüleimet.


18:13

Nem hazugságra akar rávenni,csak nem akarja,hogy megint veszekedjek a szüleimmel és kikészüljek idegileg és azt akarja,hogy jól érezzem magam végre.

Azért más egy magyarországi kisváros,mint Spanyolország...Nekem most kell ez az utazás.

2012. okt. 13. 18:37
 26/43 anonim ***** válasza:
94%

"Mert decemberben mást tervezek és most nekem szükségem van erre az útra. "


Gimnazista vagy. Tanuláson kívül mi mást tervezel?

2012. okt. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 A kérdező kommentje:

18:46

Miért,aki gimnáziumba jár,annak a programjai az iskola-tanulás-alvás lehetnek vagy mi?!

2012. okt. 13. 18:56
 28/43 anonim ***** válasza:
87%
Beledöglesz, ha otthon maradsz? Nem...szerintem.
2012. okt. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
100%

Nem, de nem most fogsz érettségizni? Legalább erre a tanévre belehúzhatnál.

2 hét Spanyolország mert az jár neked, decemberben is valami....

2012. okt. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
87%

"Biztos,hogy megtudnám oldani az igazolást,már megtettem néhányszor,semmi gond nem volt belőle. "


Gratulálok.

És te vagy a jövő adófizetője..... hát ez fasza.

2012. okt. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!