Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jobb egyedül, vagy elváltként,...

Jobb egyedül, vagy elváltként, esetleg szingliként élni, mint egy rossz, vagy közepes házasságban?

Figyelt kérdés
Én már 22 éve élek házasságban, amit hullámzónak mondhatnák.Érdekelne,hogy aki egyedül él, hogy oldja meg pl. az ú.n. "férfimunkákat"? Milyen egyedül élni?Vagy attől még egy rossz házasság is jobb?
2009. aug. 8. 20:46
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%

hát az én apám alkoholista volt, szóval viszonylag fiatalon meghalt(40vlhány éves volt, én 6éves voltam akkor,bár ez most lényegtelen). így maradtunk egyedül.


anyám ebből azt szűrte le, hogy alkoholista férjet bármikor talál, inkább él egyedül...

2009. aug. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
95%
Anyukám nem mer válni, mert fél, hogy apám kisemmizi anyagilag, de rossz a házasságuk már évek óta (27 éves házasok). Viszont így házasságon belül is anyu intézi a férfi munkákhoz az utánajárást, ő szerez mestert, ha olyan munka van (pl. parkettázás), már a tapétázást is öcsémmel ketten csinálták egy részét, szóval neki ez okozná a legkevesebb gondot, hiszen 27 év házasságban apám szívesebben mosogat, mint hogy egy szöget beverjen a falba.
2009. aug. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekemet ha nézem, jobb egyedül. Nem kell hallgatnia az egyre jobban eldurvuló vitákat. Nem kell szorongania a feszültség miatt, amihez nem kell hangoskodni, anélkül is szikrázik a levegő. Az "apapótlékot" megkapja a közeli hozzátartozóinktól (testvér, sógor, nagyapa, edző).

Magamat ha nézem, nem jobb egyedül. A napi gondokat,történéseket jó lenne megbeszélni, s nem magamba tartva rágódni rajta.Jót nevetni, sírni, dumcsizni egymás vállán.Jobbnál jobb kajákat főzni, s besöpörni a dicséretet. A megélhetéshez jobb lenne két kereső, több időm jutna a gyerekemre.S mivel hogy életem értelme a gyerek, hát mégiscsak jobb egyedül!

2009. aug. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
100%
Vannak akik azt mondják,hogy még a rossz társ is jobb,mint a társtalanság.Hát én ezzel nem értek egyet.Nem érdemes kíkészítenie magát idegileg az embernek,az egyedülléttől való félelmében.
2009. aug. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,nekem mindegyik hasznos volt.Bár úgy látom nagyon megoszlanak a vélemények.Az " ezermester" hölgynek gratulálok,nagyon ügyes és talpraesett.Sok férfi se tudja azokat a dolgokat megcsinálni,inkább szerelőt,vagy szakembert hív inkább...:)
2009. aug. 8. 22:59
 16/35 anonim ***** válasza:
76%
Én már házas vagyok, de utáltam szingli lenni. Boldogtalan és depressziós voltam. Nem szeretnék soha többé a férjem nélkül lenni. Milyen a közepes házasság? Nézd, 22 év után nem kell lángoló szerelmet várni, de ettől még tök jól lehet élni. Csak rajtatok múlik, hogy hogy élitek meg.
2009. aug. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
80%

Sok nőnél meg biztos nincs olyan rend mint nálam, azért el ne szálljatok magatoktól!

29 ff egyedül főz, takarít stb

2009. aug. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
100%

Az én szüleim 28 éve házasok.A lehető legrosszabb példa előttem.Anyám túl okos apámhoz képest,nem társai egymásnak intellektuálisan.Apám iszik,amióta az eszemet tudom és durva is volt mindannyiunkkal,amíg mi voltunk a gyengébbek.A legtöbb gyerek boldog családi életre végyik anyuval,apuval én meg folyton nyagattam anyukámat,hogy miért nem válik el.Lehetősége is lett volna,talált társat is magának,de apám öngyilkossággal fenyegetőzött és őszintén anyám anyagilag sem engedhette meg magának,hogy egyedül neveljen fel minket.

Eredményeként mindannyian boldogtalanok voltunk.

Életem első komoly kapcsolata 4 évig tartott.Miután terhes lettem a fiútól 2 évet vártam,hogy felnőjjön a szerepre,amit önként vállalt és nagyon várt.Hiába vártam.

Remek srác,a mai napig baráti a viszonyunk,imádja a közös gyerekünket,de nem bánom,hogy egyedül élek a lányommal immár 3 éve!

Ahogy az ezermester hölgy is írta,glettelek,csiszolok,festek ha kell,nincs az a férfimunka,amit ne lehetne elvégezni és boldogtalanul kelljen élni bárkivel.

Jobb egyedül!

Legalább megvan az esély,hogy találjunk jobbat!

2009. aug. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 10:27-es hozzászóló úr, nagyon Te ne ess hasra magadtól!

Ne csak magad után pakolj el, hanem a párod után is. Főzz rá is, mosogass, szedd össze a szennyesét, és ha emellett még dolgozol is, akkor nézzük majd meg, mennyire tiszta a lakásod.

Az hogy magad után takarítasz, a dolgaidban rendet raksz a minimum.

Az ezermester hölgynek gratulálok.


Szerintem egyedül lenni jobb, mint egy rossz házasságban. Főleg a gyerekek miatt. Minél hamarabb dobbant valaki, annál hamarabb talál új társat.


De azt hozzátenném, hogy néha kell egy kis különélés, és akkor eldöntheted, van-e kedved újra összeköltözni a pároddal.

2009. aug. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
85%

Uno momentó plíz 15:50-es

Én a magányos csajoknak írtam, hogy van ilyen férfiba is, aki megcsinál mindent, egymaga.

2009. aug. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!