Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jobb egyedül, vagy elváltként,...

Jobb egyedül, vagy elváltként, esetleg szingliként élni, mint egy rossz, vagy közepes házasságban?

Figyelt kérdés
Én már 22 éve élek házasságban, amit hullámzónak mondhatnák.Érdekelne,hogy aki egyedül él, hogy oldja meg pl. az ú.n. "férfimunkákat"? Milyen egyedül élni?Vagy attől még egy rossz házasság is jobb?
2009. aug. 8. 20:46
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
51%

azt mondják rossz a rosszal,de még rosszabb a rossz nélkül..

sztem van benn vmi.

2009. nov. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy látom, Te tetted fel azt a kérdést is, hogy "összeomlott az életed, hogyan éld túl". Az, hogy jobb-e egyedül, vagy egy rossz párkapcsolatban, az nagyrészt függ a személyiségedtől. Aki társfüggő, (nagyon sok ember ilyen), annak jobb a rossz párkapcsolat is, mint az egyedüllét, mert egyedül árvának, önállótlannak, gyámoltalannak érzi magát. Aki erős egyéniség, határozott jellem, az nem marad meg egy rossz kapcsolatban. Az ilyen ember általában kevésbé élik meg tragédiaként a külön válást és talpra is tud utána állni. Én azt hiszem, az utóbbi csoportba tartozom, mert bár mindig is párkapcsolatban szerettem volna élni (22 évig abban is éltem), 5 éve egyedül élek. Vannak próbálkozásaim, (meg remélem lesznek is), de görcsösen nem keresek magam mellé senkit azért, hogy ne éljek egyedül. "Férfi munkák"? Na, ezért tuti nem élnék senkivel, ha csak ennyi az, ami összetartja a házasságot. Van sok férfi barátom, férfi családtagom, vannak fiaim, akik bármikor segítenek, ha olyan dolog van a ház körül, ami meghaladja az erőmet. Női dolgokkal kompenzálom a segítséget, pl finomakat, különlegeset főzök, sütök, vagy elintézek olyat, amihez más nem ért, vagy nem ér rá, de ezért nem kell egy rossz kapcsolatban élnem, hogy segítséget kapjak. Elég, ha én is segítőkész vagyok másokkal. Csak akkor vannak "magányos" estéim, napjaim, ha én is úgy akarom, tehát ha programra, társaságra vágyom, mindig találok barátot, családtagot, akivel együtt lehetek. Színes, tartalmas életet élek, nyitott vagyok számtalan új lehetőségre, programra, így sosem unatkozom. Nem állítom, hogy mindenkinek jobb egyedül, mint egy jó társsal, de nekem mindenféleképpen jobb egyedül, mint egy megalázó, méltatlan kapcsolatban. Nyitott szemmel járok a világban, keresek, nézelődök, hátha találok megfelelő társat, de csak azért nem élek valakivel, hogy ne legyek "egyedül".
2009. nov. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
Utolsó, írtam Neked mailt! (Csak azért szólok itt is, mert a rendszer néha elkeveri a leveleket, ahogy tapasztaltuk...)
2009. nov. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:

Én elvált vagyok, de ahogyan mostanában mennek a dolgok, bármennyire is fáj, de úgy néz ki ne kell rendezkednem a manapság szinglinek nevezett életmódra, ami nem hiányzik, és semmi kedvem agglegénynek maradni, de úgy látszik ezt dobta a gép. Egyébként szerintem jobb egy párkapcsolatban élni, ahol megvan a kölcsönös tisztelet és bizalom.

Azok a hölgyek, akik pedig egyedül nevelik, két gyermeküket, küzdve a minden napi megélhetésért, azok előtt megemelem a kalapom.

Egyébként én nem lennék képes, más gyerekét nevelni.

Tehát a végszavam az, hogy nem jó egyedül.

2009. nov. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:

Ugyan már, utolsó, rengeteg egyedülálló, párkapcsolatra vágyó nő rohangál a világban! Persze sokaknak közülük gyerekük is van, de ez is sülhet el jól! :)

Azon gondolkozok, hogy a párkapcsolat a nőknek vagy a férfiaknak előnyösebb-e. Lehet-e ilyen megkülönböztetést tenni, és ha igen, milyen alapon?

2009. nov. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!