Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jobb egyedül, vagy elváltként,...

Jobb egyedül, vagy elváltként, esetleg szingliként élni, mint egy rossz, vagy közepes házasságban?

Figyelt kérdés
Én már 22 éve élek házasságban, amit hullámzónak mondhatnák.Érdekelne,hogy aki egyedül él, hogy oldja meg pl. az ú.n. "férfimunkákat"? Milyen egyedül élni?Vagy attől még egy rossz házasság is jobb?
2009. aug. 8. 20:46
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
88%
16:00: eddig is tudtuk, hogy vannak ilyen férfiak...
2009. aug. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van annak,aki azt írta,aki benne van az kivágyik,aki nincs,az belevágyik egy kapcsolatba.Az egyedüllétnek és a párkapcsolatnak is vannak szép,de árnyoldalai is.Volt egy 5 éves kapcsolatom egy végtelenül önző pasival.Utána nem akartam senkit.Vannak barátaim,jó munkám,amit szeretek,évekig egyedül voltam,jól éreztem magam.Aztán néha rámtört a depresszió.Mi lesz,ha egyedül maradok?!Végül megtaláltam a párom.Egy jó kapcsolat jobb az egyedüllétnél.De ha rossz,jobb az egyedüllét.A férfimunka miatt ne aggódj,mindenbe bele lehet jönni,legrosszabb esetben szakembert hívsz.Ha van rá lehetőséged,próbáld meg egyedül(különélés),s azután dönts.
2009. aug. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
100%
Ha alkoholista -menekülj! Tapasztalat. Nem hiszem, hogy egy alkoholista bármiben a társad lenne, vagy bármiben segítene, támaszkodhatnál rá. Persze tévedhetek, de én így látom.
2009. aug. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom,hogy alkoholistának lehet-e nevezni az ilyet.Valamikor 1-2 hétig is megállja ,hogy nem iszik.Már kevés is meglátszik rajta,ilyenkor a szeme keresztbe áll, a nyelve nem forog,rendkívül taszító.Hál Istennek nem mondanám, hogy ilyenkor agresszív,bár előfordult, hogy ordibált..De az biztos, nem egy vicces, jópofa, részegen.Az a baj, hogy könnyen rávehető,ha összeakad valakivel,nincs megállás.A legrosszabb, hogy tudja ,hogy gyűlölöm,ha ittas, mégse képes ellenállni.Ha józan,nincs vele baj, amolyan "csendes bolond", csak a horgászat érdekli...Már próbáltam azt is, hogy semmi pia nincs otthon ,mert ha van ,nem fér el tőle.Akkor meg elment a kocsmába,meg kódorgott..Azt mondta ,ha lenne itthon ital, nem kellene elmennie. Azután minden nap vettem neki 1 üveg sört/ a bort nem szereti/,van amikor meg se itta.De néh olyankor is előfordült , hogy a város közt összeakadz valakivel ,és azzal berúgtak. Szóval sehogy se jó,sajnos.
2009. aug. 10. 15:41
 25/35 anonim ***** válasza:
100%
Én írtam tegnap utoljára. alkoholistának nevezhető, mert rendszeresen iszik. De ha nem is alkoholista, mindegy, mert Te undorodsz tőle, csak fáj kimondani, amit megértek. Apám révén van úgy kemény 15 év -vagy több?!- tapasztalatom és évről évre rosszabb. A múlt héten már pénzt vett ki anyu pénztárcájából, úgy 3 éve szinte semmit nem ad haza, nem is akar dolgozni, anyut sanyargatja testileg is, de főleg lelkileg. Anyu mindig ideges és szerintem szervi bajai is lesznek majd. Ezért írtam, hogy légy bátrabb, mint anyu is menekülj. Ha anyu mondjuk 10 éve új életet kezdett volna, neki is, nekünk is jobb lett volna. De kívánom, hogy nálatok ne fajuljanak el a dolgok.
2009. aug. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim válasza:
100%
9 éve élek párkapcsolatban,azt mondhatom,hogy sohasem volt felhőtlen ez a kapcsolat.Biztosan nem számíthattam a páromra sohasem,mindig bzonytalan volt az,hogy támogat-e vagy nem.Én özvegy vagyok,Ő elvált családos ember,felnőtt gyerekekkel,unokákkal.A volt feleségét még a mai napig nem merte bemutatni nekem,vagy engem Neki,amikor családi program volt Pl.a Fiai esküvője,lakodalma,Édesanyja temetése,oda én nem mehettem el ,stb.Már 3 éve semmilyen testi kapcsolat nincs köztünk,elvesztette a képességét erre,nem is próbálkozik,hetente egyszer felbukkan,minden magyarázat nélkül tesz így és várom,hogy mikor mond valami értelmes magyarázatot a dolgokra.No hát ilyen társkapcsolat mellett az egyedüllét százszor jobb szerintem.Ez fog következni,lezárom,mert ennek így semmi értelme.Ha a dolgoknak már semmi értelme,sem érzelmi,sem egyéb téren,csak az éveket pocsékoljuk hiábavaló próbálkozásokra,akkor magunkkal teszünk rosszat,mert életünk végén csak a nagy hiányérzetet érezzük és senki nem fogja megveregetni a vállunkat a kitartásunkért.Nagyon rövid az élet!!!Csak egyszer élhetjük és a mi életünket csak mi élhetjük meg!!!
2009. nov. 5. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
100%

Én is sok olyan nőt ismerek, akik nem rettennek meg a "férfimunkáktól" - csak ugye nem mindegy, hogy a kedves férj közben heverészik, vagy mosogat. Sok olyan férfit is ismerek, akik nem érzik alantasnak a "női munkát", és nem is nevezi így. Az a hölgy, akinek a férje még nyavalygott fekve a porszívózásért, nem csodálom, hogy elvált... :(


Ivászat - azzal semmi gond nincs, ha egy baráti társaság összejön, akár Nálatok, akár egy kocsmában, és beszélgettek, iszogattok - úgy értem, hogy a nők is jelen vannak! - illetve azzal sem, ha valaki előre megbeszéli a párjával, és néha külön elmegy (férfinak, nőnek ugyanúgy jár) na de ha valaki ottragad a kocsmában, amíg a párja otthon egyedül mos-főz-takarít, az egy tiszteletlen balf.sz... nem Te voltál az, aki azt kérdezte, hogyan tűrtőztesse magát, ha a férje berúg?


A kérdésre nem tudom, mit válaszoljak... Szerintem az egyedüllét jobb, több sikertelen kapcsolat után 28 évesen én se erőlködök annyira, hogy megint legyen, bár ennek más oka is van; de látom Anyukámon, hogy mennyire nem érzi jól magát, és minden nap elmondja, hogy csak egyedül ne maradjak, meg jól fontoljam meg a párválasztást, stb. stb.! Mintha ez az annyira emberen múlna... Eleve ez is hülyeség, hogy "választ", az ember nem "választ", hanem -sarkosnak tűnik, de igaz- azzal jön össze, aki az útjába kerül és kicsit szimpatikus. Ritkán jön össze, hogy az ember a szerelmével alkot egy párt - na esetleg azoknak még van esélyük egy jó kapcsolatra. Viszont aki lejjebb adja, megalkuszik az meg is nézheti magát egy idő után. Egy egyedülálló nő viszont iszonyatosan csóró, filléres napi gondokkal - gyűlölöm is az apámat, hogy nem hogy nem volt jelen az életemben, de sose támogatott minket - nem tudom, esetedben ez hogy lenne, ha elválnál? Anyukám szenved attól, hogy nem számíthat senkire a bajban, nem kérhet senkitől - én most 2 éve krónikus betegen még az ő segítségére szorulok

2009. nov. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:
Hát most /sajnos,vagy nem / megtapasztalom, milyen egyedül.Ugyanis pár hónapja végső ultimátumot kapott, vagy folytatja, és válás, vagy abbahagyja,ill. mérsékli.Egy ideig meghúzta magát, de legutóbb már elfajult a dolog, és a gyerekeim mentettek meg,mert hátulról elkapta a nyakamat...Sikerült kituszkolni a házból,egy haverjánál van pár napja. A cuccai egy részét elvitte. Azóta nem beszéltünk, de még a gyerekekkel se ,else búcsúzott,tőlük. vagy valami.Szóval már érett a dolog régóta, ha ez az eset nincs, még mindig kínlódok, mert ez a helyzet már felőrölte az isegeimet. Most nyugodtabb vagyok, hogy nincs itt, bár félek is, a jövőtől, milyen lesz egyedül, meg a bosszújától, meg hogy esetleg visszakönyörgi magát valahogy....
2009. nov. 5. 11:04
 29/35 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom! De az erőszak már nem játék, ha ilyenre képes, szerintem jobb, hogy elment! A gyerekeid sem bánják szerintem ezek után. Meg fogsz tudni egyedül is állni a lábadon, ne félj! Jogod van nyugodtan élni! Attól meg ne félj, hogy visszakönyörgi magát, mert ha nem akarod visszafogadni, senki sem kötelezhet erre!

Nézd meg ezt az oldalt! [link]

2009. nov. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
51%

Itt mindenki csak panaszkodik, holott nem ő választotta a férjét/feleségét???


Másrészt egy rossz párkapcsolathoz mindig 2 ember kell... Igaz a megoldáshoz is két ember erőfeszítése szükséges.


És a legfontosabb a jó és őszinte kommunikáció kéne legyen és igen tudni kell meghozni döntést ha hibáztunk.

2009. nov. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!