Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról, ha...

Mit gondoltok arról, ha valaki 30-35 fölött vállal gyereket? Hogyan fogja ezt a gyerek értékelni?

Figyelt kérdés

Nekem ez mindig is olyan furcsa volt, hiszen nekem fiatal szüleim vannak (én 20, ők 42) és el sem tudnám képzelni, hogy ez másképp legyen. Volt néhány osztálytársam, akiknek már 60 körül járnak a szülei. Én nem akarok 60 éves vén trottyos lenni, mire a gyerekem felnő.


Ti mit gondoltok erről? Pro és kontra?



2012. nov. 1. 18:09
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
100%
34, 36 évesn szült anyúm engem és a tesómat most is dolgozik egyáltalán nem öreges.
2012. nov. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
92%
Mert miben nőttél fel? Lehet velem van a baj de nekem nem akörül forgott az életem, hogy hány évesek a szüleim, az is komoly erőfeszítésbe került hogy megjegyezzen mikor ki hány éves, mert annyira nem számít.
2012. nov. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
100%
Ez a "generációs különbség" sem általános. Ismerek olyan 60 éven felülieket (fater pl) akik egyáltalán nem maradi gondolkodásúak, tartják a lépést a világgal, tájékozottak és nem vesznek el a technika világában sem. Aki világ életében széles látókörű és modern felfogású volt az nem fog változni öreg éveire sem.
2012. nov. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim válasza:
100%

Hát az biztos, hogy nem attól lesz vki jó, illetve rossz szülő, hogy hány évesen vállalja be azt a gyerkőcöt.

Én mindig is azt tartottam legideálisabbnak, hogy egy nő 30 éves korára megszülje az első babát és úgy gondoltam, hogy ez nálam is így lesz. Nos, most 30 éves vagyok és még nincs gyerekem. Szóval az csak egy dolog, hogy te mit tervezel el, de ez sajnos nem mindig úgy alakul...

Azért azt hozzátenném, h ha nekem 20-22 évesen becsúszott volna egy gyerek, biztos, h akkor úgy gondoltam volna, h el lett b*szva a fiatalságom (persze csak amíg meg nem születik a gyerek, gondolom utána már nem így vélekedtem volna)..

2012. nov. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyám 19 évesen szült engem,most 53,de ha később teszi az sem érdekelne,mindegy hány éves Ő az anyám,mit számít mikor szült?Nem is értem miért gondolkodsz ilyen dolgon,csak annyiból,jobb hogy tovább él és részt vesz az életemben ,remélhetőleg. Amúgy a mai világban szerintem egyre természetesebb,hogy nem 20 éves kor körül vállalnak gyereket emberek. És egy 60 éves embert nem hívnék vén trottyosnak!
2012. nov. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
100%

Én 35 éves vagyok, és most tervezünk gyereket. Elhiheted, hogy nem azért alakult így, hogy a gyerek értékelje vagy sem, hanem azért, mert nem volt kinek szülni. Ez van. Nem mindenki találja meg az "igazit" 20-22 évesen, nekem legalábbis nem sikerült.

A volt osztálytársaim nagy része szakközép után egyből férjhez ment, és legtöbbnek már az első érettségi találkozón megvolt legalább 1, de sokszor 2 gyerek is.

A harmadik érettségi találkozón néhány kivétellel mind elvált volt, és egyedül küzdenek a gyerekekkel, a mindennapokkal és az anyagi problémákkal. (Ezeket vajon hogy "értékelik" a gyerekek?)

Őszintén szólva én nem érzem, hogy bármi fontosról lemaradtam volna.


Egy dolog, hogy mi szeretnél vagy nem szeretnél lenni, a másik dolog meg az, hogy hogyan alakul az életed.

2012. nov. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim válasza:
100%
Ja és kérdező, nálad akkor már kilátásban van a gyerkőc? Vagy legalábbis pár éven belül? Sztem az a fiatal kismama aki olyan 23-24 évesen szül, utána annyira már nem is.
2012. nov. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
100%

Nem a kortól függ hogy milyen kapcsolat lesz a szülő és gyermeke között.

Az én anyám 20 évesen szült. Mégis annyira harag volt köztünk, hogy amikor betöltöttem a 18 évemet, el is költöztem. Később sem tudtunk békülni, így az utolsó 10 évben nem is tartottuk a kapcsolatot egymással. Soha nem látogattam meg, sosem volt kíváncsi rám. 2 hónapja meghalt.

A párom késői gyerek volt. 30 évesen az anyukája 66 éves az apja már 72 felé járna ha élne. Az anyukája mégis egy tündéri, fiatalos gondolkodású. Hatalmas humora van, öröm vele tölteni az időt..

Szóval a jó szülői kapcsolat nem attól függ hogy fiatalon szült anyud vagy 30 év felett..

2012. nov. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 A kérdező kommentje:
Dehogy, olyan 25-30 között szeretnék szülni.
2012. nov. 1. 18:57
 20/48 anonim válasza:
Nálam is ez volt a terv, olyan 28 körül szerettem volna, de hát...szóval nem úgy alakult na.
2012. nov. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!