Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról, ha...

Mit gondoltok arról, ha valaki 30-35 fölött vállal gyereket? Hogyan fogja ezt a gyerek értékelni?

Figyelt kérdés

Nekem ez mindig is olyan furcsa volt, hiszen nekem fiatal szüleim vannak (én 20, ők 42) és el sem tudnám képzelni, hogy ez másképp legyen. Volt néhány osztálytársam, akiknek már 60 körül járnak a szülei. Én nem akarok 60 éves vén trottyos lenni, mire a gyerekem felnő.


Ti mit gondoltok erről? Pro és kontra?



2012. nov. 1. 18:09
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
84%

"Én nem akarok 60 éves vén trottyos lenni"


Itt látjuk annak eredményét, amikor gyerekek nevelnek gyereket. Ennél több érv nem is kell.

2012. nov. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
95%
Anyu 36 évesen szült engemet. Köszönjük jól megvagyunk. És azért 59 éves embert nem neveznék trottyosnak.
2012. nov. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:

31es vagyok, 33as:

Azt írod, évekig hallgattad a nagymamádat, hogy mekkora szégyen részegen hazamenni.

Nem vagyok biztos benne, hogy a szüleim a nagyszüleidhez korban közelebb állnak,mint a szüleidhez, ugyanis sehol sem említettem, hogy én hány éves vagyok :))

Egyébként szerintem ha valaki nem éhezik, az nem azt jelenti, hogy jó az anyagi helyzete, hanem azt, hogy átlagos/normális. De lehet én gondolom rosszul, valószínűleg már enni is luxus...

2012. nov. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
48%

Én pedig a szüléshez viszonyítottam :) Ahhoz képest pedig de :)


Nem voltunk milliomosok, de sosem volt anyagi gondunk. Szóval nekem mindenem megvolt, minden játékom, 100 féle ruhám, amit kiejtettem a számon. De jacuzzink nem volt.


Most is megvan mindenem, semmiben nem szenvedek hiányt.

2012. nov. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim válasza:
52%
Ennek tökre örülünk, csak kb. ki kérdezte?
2012. nov. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
93%

Tudod kérdező én is pontosan így gondolkodtam nagyon sokáig, mint Te..."22-23 évesen gyereket szeretnék" gondoltam magamban 16-18 évesen. pontosan ezekért: hogy ne 60 évesen menjek a gyerekem kicsengetésére, hogy az unokáimat is felneveljem stb stb...

Aztán szépen lassan rájöttem arra, hogy az élet nem habos torta...6. éve vagyunk együtt a párommal, én elvégeztem az egyetemet, van 3 diplomám és sehova (!!!) nem akarnak felvenni, nincs egy ügyvéd apám, aki intézkedhetne. 3 hónapja SEMMILYEN állást nem találtam, pedig már akármi elvállalnék...

Ilyen körülmények mellett, nem tudok és nem is akarok gyereket vállalni. Ha most munkát kapnék, legközelebb 25 évesen vállalhatnék gyereket azért a semmi gyereknevelésiért cserébe, amiből azért még megélni nem nagyon lehet...

Szóval az én nagy "babázós" terveim kezdenek visszahúzódni a sarokba...pedig mindig is azt mondtam, hogy az összes gyerekemet 30 előtt szeretném megszülni (legalább 3-at).

Úgyhogy ha nincs egy olajmágnás férjed, vagy legalább egy főorvos, akkor elég nehéz korán gyereket vállalni...

2012. nov. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:

Így már értem. :)

Viszont szerintem nem a szüléshez kellene viszonyítanod a szüleim életkorát. Elhiszem, hogy a nagymamád szégyennek tartja a lerészegedést, viszont ez szerintem nem attól függ, hogy hány évesen lett nagymama, hanem, hogy most hány éves. Egyes generációk között nagyon nagy a különbség. Elképzelhető, hogy a szüleim és a nagymamád között akár 20-30 év is van, tehát akkor már logikus szerintem, hogy teljesen eltérő a gondolkodásuk.

2012. nov. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:

Igazából érdekes, mert dédimamám meg csak legyintett a beb*szás után :D Meg röhögött egyet, szóval nem ezen múlik elsősorban, de az biztos, hogy minél közelebb áll hozzád a gyereked, annál jobban át tudod érezni a lelkivilágát és azt a világot is, amiben ő gyerek. Hiába vagy felnőtt, mikor ő még gyerek, akkor is másképp látja a világot.


A másik pedig tényleg az, hogy sokkal több esély van rá, hogy a gyerek apa és anya nélkül marad. Persze fiatal szülőkkel is történhet bármi, ez sajnos mindig benne van a pakliban, de idősebb szülőnél pedig alapból az élet vet gátat a hosszú együtt töltött éveknek, az esetleges unokának és nagy családnak.

Tényleg nem garancia semmire a fiatalság, de az egy véletlen, ez pedig törvényszerű :(

2012. nov. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!