Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról, ha...

Mit gondoltok arról, ha valaki 30-35 fölött vállal gyereket? Hogyan fogja ezt a gyerek értékelni?

Figyelt kérdés

Nekem ez mindig is olyan furcsa volt, hiszen nekem fiatal szüleim vannak (én 20, ők 42) és el sem tudnám képzelni, hogy ez másképp legyen. Volt néhány osztálytársam, akiknek már 60 körül járnak a szülei. Én nem akarok 60 éves vén trottyos lenni, mire a gyerekem felnő.


Ti mit gondoltok erről? Pro és kontra?



2012. nov. 1. 18:09
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
97%

Nekem is fiatalok voltak a szüleim mikor születtem, ez akkor átlagos volt. Én 26 vagyok, alig 1-2 volt osztálytársamnak (általánostól), van csak gyereke. Most ez az átlagos, hogy sokan 30 évesen, vagy e felett szülnek.

Mindig úgy voltam vele, hogy 30 éves koromig szeretnék 2 gyereket, ebből nemsokára kicsúszok, úgyhogy lassan ideje belehúzni :) De van olyan is, akinek előbb nem jön össze. De azt mondom jobb később, mint soha!

2012. nov. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
95%
Én pedig pont ezért nem tudom elképzelni, hogy 30 alatt szüljek. Mindenki magánügy senkinek semmi joga ebbe beleszólni.
2012. nov. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
84%

Ha te 60 éveseket letrottyozol akkor üzenem a szüleidnek, hogy jobban is megnevelhettek volna.

Nekem 37 volt anyukám amikor szült és még van 1 húgom is. Egyébként anyukám nagyon fiatalos (59 éves), nem úgy mint sok lestrapált 40-es.

2012. nov. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
90%
Álljon itt pl. érvnek a fiatalon szülővé válás ellen, hogy belőled sem sikerült túl intelligens felnőttet nevelni a "fiatal" szüleidnek, ha úgy gondolod, hogy megengedheted magadnak, hogy "vén trottynak" minősíts egy 60 éves embert.
2012. nov. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 Septimius ***** válasza:
100%
Azt gondolom erről, hogy előnyös, mert egy érett szülő készíti fel az életre a gyereket, és nem egy olyan, aki fiatal még és szinte maga is nevelésre szorul. Én örülök annak, hogy én is és az öcsém is késői gyerekek voltunk. Nevelésünk legmeghatározóbb korszaka ugyanis szüleink 30-as, 40-es éveire tolódott, így sokkal felelősségteljesebb és nyugodtabb útmutatást tudtak adni, mint egy 20 éves. Persze most jöhet mindenki azzal, hogy de igen, vannak érett 20 évesek is és infantilis 30-asok, akkor sem ez az általános. Szerintem a gyerek értékelni fogja ezt, mivel én is örülök neki, hogy így alakult. Sőt, örültem volna, ha még később születek, az még jobb lett volna. (Én meg mindig azokat a gyerekeket sajnáltam a suliban, akiknek fiatalok a szülei, mert ha akkor szülték volna őket, mint engem, akkor még modernebb videójátékokkal játszhattak volna, de így egy fejletlenebb korba születtek - gyerekgondolkodás, de mégis van benne logika:D)
2012. nov. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
52%

Az én szüleim is fiatalok, nekem a nagymamám volt olyan idős amikor születtem, mint manapság a legidősebb anyák, nekem ez elképzelhetetlen.


Nem ítélkezem, de nagyon nem örülnék, ha nálunk is ez lenne.

2012. nov. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
88%

A gyereknek az az érdeke, hogy legyen egy felelősségteljes szerető és megértő anyja meg apja, aki mindig igyekszik neki a helyes irányt mutatni. Ez pedig nem a kortól függ. Ha pedig ezt megkapja, sehogyan se fogja "értékelni" hogy az anyukája 30 vagy épp 40 éves. Egyébként meg elég múltszázadi az a nézet, hogy egy negyvenes anyuka már maradi vénasszony. Nézz meg pár negyvenes-ötvenes nőt: sokuk ma már olyan jól néz ki, hogy elbújhatsz mögöttük a 22 éveddel mind kinézet mind felfogás terén.


26 N

2012. nov. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik hátránya a késői szülésnek, hogy a nagyszülőket sokszor így nem ismerik a gyerekek, vagy kevésbé.

De ez sem mindig igaz, mert van aki sokáig él, van, aki nem. Az én gyerekeim se fogják ismerni az nagypapájukat, pedig a szüleim fiatalok voltak, mikor születtem.

2012. nov. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
54%

Viszont dédszülei szinte biztosan nem lesznek :(

Pedig nincs is csodálatosabb dolog ennél.


Én a mai napig emlékszem a dédipapámra, imádtam őt :(

A nagyszüleim 70 évesek, én 23 vagyok, egyik nagyszülőpárosnak már van is dédunokája. Szóval nekem ilyen idősen mind a 4 nagyszülőm él, a szüleim is fiatalosak, nem 20 évvel ezelőtti elveket követnek. Szóval nem olyanok, mint a nagymamámék na.


Még 1 dédimamám is van, aki még azt is megélheti, hogy ükmama legyen. 3 dédszülőmet ismertem.


Persze a fiatalon szülés nem garancia erre, de azért ad rá esélyt.


A másik pedig az, hogy az ember egyébként úgy van kitalálva, hogy fiatalon legyen gyermeke. Sokkal kevesebb kockázat van, ha valaki 25 évesen szül. 35 évesen is lehet egészséges gyermeket a világra hozni, de akkor is van kockázat.


A gond az, hogy manapság anyagilag nem engedhetik meg maguknak az emberek korábban :( Vagy egyszerűen nem jön össze, tehát nem az ő hibájuk, én ezért is nem ítélkezem.

Azt viszont nem tudom megérteni, aki 35+ szül és leszólja azt, akinek ez fiatalon megadatik, csak azért, mert ő már több X-et tapos. Nevetséges és a gyerekét is sajnálom, hogy ebben a világnézetben fog felnőni.

2012. nov. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
100%
Ez annyira egyénfüggő!
2012. nov. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!