Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a "MAI" lányok,...

Mit gondoltok a "MAI" lányok, milyen családanyák, feleségek lesznek? (13-23 év)

Figyelt kérdés
2012. nov. 6. 13:01
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
26%
*csodás anyák és apák...
2012. nov. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
86%

Egy biztos: a mai lányok sosem lesznek már a családjuk rabszolgái. És ez nem baj. Én legalábbis látom az ötvenes kolléganőimen, hogy egész életük abból állt, hogy főztek, sütöttek, mosogattak, takarítottak. Ennyi. Ha nyaralni mentek, ott is ők főztek.

Az én generációm (30-as) ahogy elnézem, megtalált egy egyensúlyt. Még háziasak vagyunk, de nem sokkal jobban mint a férjeink és ha fáradtak vagyunk, megengedjük magunknak azt a luxust, hogy rendeljük a kaját. Persze ez az átlag. Egyre több nőről hallok, aki egyáltalán nem főz. Sőt, sokan közülük nem is csinálnak semmit. Ez a másik véglet. Eltartatom magam, de nem főzök arra aki eltart. Ez visszataszító. Sok mai tinédszernél nem nézek ki ennél többet, de majd kiderül.

A mi szüleinkben, nagyszüleinkben volt még valami melegség, ami bennünk már nem lesz soha. Nekem nem az az életcélom, hogy mindenkit kiszolgáljak idehaza. Az apám semmit nem csinál, néha meghívom ebédre, de többnyire nem. 20 év alatt mióta itt lakunk 2-szer nem nyírta le a füvet a saját kertjében. Mindent én és a párom csinálunk. Ő meg élvezi a meleget, azt hogy van villany, stb...Én ugyan ki nem szolgálom.

2012. nov. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
100%

van egy barátnőm,akivel egyutt jartunk altalanosba. miutan elkerult középiskolaba eleg rib.anc lett

o mondta,hogy egy hónap alatt 50 pasi minimum megvolt...

nagyon szegelltem,hogy ilyen barátnőm van...minden heten tobbszor elment bulizni.ivott,szívott,szexelt tok idegenekkel.

aztán évekkel később megismerkedett egy fiuval. összejöttek, és becsuszott egy baba.

megtartotta. ma már 3 éves a pici. anyu apu összeházasodtak.

és benőtt a barátnőm feje lágya.

nem iszik,nem cigizik és csak a férjével fekszik le

és nagyon jol banik a picivel.főzni is megtanult:)

van aki képes változni! ritka, de nem lehetetlen

2012. nov. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:

22 éves vagyok, 1 év múlva már szeretnék babát várni, és nagyon szeretnék jó anya lenni. 1 éve külön élek szülőktől, 4 éves párkapcsolatban, esküvőt is szeretnénk a nyáron.


Én jó példát láttam otthon, úgyhogy igyekszem legalább olyan jól csinálni, mint ahogy anyukám tette és még teszi ma is, mert mindig számíthatok rá.


De a kérdés nem túl jó, mert nem lehet általánosítani. Ahogy sokan írták már, vannak a tényleg plázacicák, gépfüggők, akik kb mindent megosztanak a közösségi oldalakon, és másról sem szól az életük. És van a normálisabb kategória, én ebbe sorolnám magam.

Külön élünk párommal, háztartást vezetek, eljárunk kirándulni és sportolok.


Amitől én félek inkább, hogy mi lesz a gyermekemmel, ha bekerül egy olyan közösségbe, ahol olyan gyerekek lesznek, akiket nem neveltek normálisan, hiszen ilyenkor mindent olyan gyorsan tanulnak a gyerekek és annyira tudják egymást befolyásolni.

De bízom benne, hogy sikerül úgy nevelni, hogy ne akarjon az ilyen társaságba tartozni.

2012. nov. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:

Nem szabad előítéletesnek lenni, lehet hogy most így viselkednek, de ki tudja mi lesz velük mondjuk pár év múlva, lehet hogy lesz olyan aki megunja ezt a fajta életet és rájön hogy nem így kellett volna csinálni a dolgokat. Mindenkinek meg van az esélye arra hogy változtasson az életmódján és a viselkedésén, van aki él ezzel a lehetőséggel, de van olyan is aki élete végéig egy r*banc lesz. És a kivételekről se feledkezzünk meg, a mai lányok közül nem mind k*rva vannak normálisak is, olyanok akiket a szüleik nevelnek és nem sz*rnak a fejükre és hagyják hogy azt tegyenek amit akarnak. Én szerencsére ebbe a kivételbe tartozom aminek nagyon örülök. Főzni ugyan nem igazán tudok még, de oda szoktam állni és segíteni (legtöbbször anélkül hogy megkérnének), a takarítás/házimunka is így megy, legtöbbször meg se kérnek egyszerűen fogom magam és megcsinálom, néha előfordul hogy elfog az undor, de felülkerekedem rajta és megcsinálom amit kell. És a suliban is jó jegyeim vannak.


15/L

2012. nov. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
Érdekes hogy aki valami rosszat ír a mai lányokról, az le van szavazva, aki meg csak jót, az fel. 14:33-as pedig leírta jól (Meg én is kicsivel korábban). Sajnos sokan félreértik ezt. Nem arról van szó, hogy annak idején ne mvoltak rossz meg jó lányok, hanem hogy ma hová fajulnak a dolgok általánosságban, vagy nagy mértékben. Ezek súlyos dolgok, amiket ők megtanulnak fiatalon, kiütköznek az élet minden területén. Ez nem jelenti, hogy rossz emberek lesznek, de sokuk biztos nem lesz olyan, mint amilyen ms életforma vagy nevelés mellett lenne...
2012. nov. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
* hogy annak idején nem voltak rossz lányok
2012. nov. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
100%
Ne gyűlölködjünk,igenis vannak rendes,dolgos,jótanuló gyerekek is. Gondolj vissza a kamaszkorodra! Tökéletes voltál? Én lógtam a suliból,mert féltem a tesitanártól. Nekem nem volt se gyerekszobám,se szülői példaképem,de csodálatos a családi életem.
2012. nov. 7. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:

Azért szerintem az óriási hülyeség, hogy a szabadosabb lányok közül mindenki utolsó trágya anya lesz, a kis szende szüzekből meg Bree van de Kamp. Én inkább az utóbbi kategóriába tartozom, legalábbis fél éve van egyáltalán kapcsolatom, nem ittam, nem drogoztam, nem fiúztam, nem buliztam 5 nap egy héten, jól tanultam... de nem vagyok egy háztartási tündér. És valószínűleg nem is leszek szuperanyu, aki munka után takarít, süt-főz, megy-jön a gyerekért, gyereket nevel, és utána kicsattanó jókedvvel kiált az égbe, hogy jaj, de imádok háziasszonynak lenni :D. Mondjuk ehhez az is hozzátartozik, hogy nekem a szüleim tanulás terén nagyon, már-már betegesen teljesítményorientáltak voltak, így a napon nagy része tanulással telt, barátnőzni sem volt kb. időm, csak napi 1-2 óra pihenésre, vagy annyira sem, akkor meg nyilván nem akartam még a háztartást is a nyakamba venni (ezzel nem azt mondom, hogy semmit sem csináltam, ha megkértek rá, mindent, kiv. amihez nem értettem). Most fogok majd összeköltözni barátommal, neki majd szeretnék bizonyítani, és különben is, ezt sztem az emberek többsége igazán akkor tanulja meg, amikor a saját lábára áll, és rákényszerül, mert más nem fogja helyette megtenni. Én mindenesetre igyekezeni fogok, de azt előre látom, hogy a konyha nem a kedvenc helyem lesz... rendesen meg fogok főzni mindenkinek, de ennyi.

És ugyanúgy, páran az osztály legnagyobb ribijei közül (mondjuk elitebb gimi volt, 8osztályos, szval nem a tinidiszkóban drogért anált vállaló típusra kell gondolni, annál lájtosabb volt) 15-16 éves korukban már sütöttek-főztek... ebből nem lehet messze nyúló következtetéseket levonni.


Az viszont sztem igaz, hogy egyes szülők még kevésbé fogják megnevelni a gyerekeiket, mert most dívik a "nekem személyiségi jogaim vannak, és mindent megteszek, amit akarok"-típusú nézet... na, ha azoknak gyerekük lesz... pedig most is van pár elképesztően neveletlen gyerek, még a 2-3 évesek között is (nem a játékosan elevenre gondolok, hanem a káromkodós-lökdösődős-követelőzős típusra). Meg hát vannak, akiknek sokkal többet kell majd dolgozniuk azért, hogy ki tudják fizetni a számlákat sajnos, azoknak kevesebb idejük marad a gyerekre (köszönjük meg szépen a politikusoknak). És akkor hozzájönnek a közvetetten ható dolgok, pl. az idióta műsorok a tévében, az elvileg piedesztálra emelt, példaképnek tekintett sztárok viselkedése (amikor minden 2. nap jön hír arról, hogy vmelyik énekessztárocska épp melyik menő klubot hagyta el mocsokrészegen)...

2012. nov. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim válasza:
kedves 4-es, ilyet ne mondj! És ha véletlen sikerülne összehozni egyet? Akkor nem tartanád meg?? Mások évtizedekig próbálkoznak, te meg elutasítod, vagy le is mondanál róla? Kíváncsi lennék, miért vélekedsz így??? Én 24 vagyok, nem tervezzük, de ha összejönne, nagyon boldogok lennénk, és nagyon jó anya lennék, ebben biztos vagyok!
2012. nov. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!