Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon elbizonytalanodtam a...

Nagyon elbizonytalanodtam a vőlegényemmel kapcsolatosan! Szerintetek a szívemre vagy az eszemre hallgassak?

Figyelt kérdés
Biztosan volt már 100 ilyen kérdés, de most nekem arra is szükségem van, hogy kiírjam magamból a gondomat. Szóval van egy vőlegényem, akivel már 3 éve vagyunk együtt. Róla azt kell tudni, hogy egy nagyon-nagyon értékes ember: őszinte, hűséges és nagyon nagy szíve van, és ezért én nagyon becsülöm őt. Szeretjük egymást, de soha nem volt olyan nagyon lángoló, őrült szerelem köztünk, a legelején sem. Nem volt soha olyan "nyálas" a kapcsolatunk, mint ahogy szoktam látni másokon, nem volt becézgetés, gügyögés, nagy udvarlás, semmi őrültség. Inkább azt mondanám, hogy olyan, mintha a legjobb barátom lenne, de persze vonzódom is hozzá. De valahogy most mégis úgy érzem, hogy valami nem jó. Rengeteg ismerősöm mesél a kapcsolatáról, hogy mennyire bolondulásig szeretik egymást, meg látom, ahogy egymásnak esnek az utcán. Tudom, hogy ez nem kéne, hogy számítson, de annyi embert látok fb-n, akik ilyen elsöprő szerelemmel szeretik egymást. Aztán a barátnőm is azt mondta, hogy ez nem szerelem, hanem barátság, és hogy így veszélyes belevágni. És most megriadtam, hogy oké, hogy most nem tudnám elveszíteni, de egy életen át vele legyek?? Nehéz belegondolni. Egyszer úgy érzem, hogy igeeen, akarom, egyszer pedig úgy, hogy pff, lehet, hogy van olyan srác, akivel másabb lenne. (jobb?) Amúgy tud arról, hogy én most egy kicsit bizonytalan vagyok, kértem, hogy legyen felém türelemmel. Az eljegyzés előtt neki is volt egy ilyen korszaka, amikor pont ugyanezeket érezte, szóval megért engem még ebben is. Mi a véleményetek? (ha valakinek nagyon egyértelmű a válasz, kérem, hogy finoman fogalmazzon, mert most nagyon sebezhető vagyok ezzel kapcsolatban:D megértéseteket köszönöm:))
2012. nov. 15. 18:38
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2012. nov. 15. 19:39
 22/31 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező, ha összejön két unalmas ember, abból unalmas kapcsolat lesz. Mint neked. Áldásom rá.
2012. nov. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%
Igaz csak te dönthetsz, nekem a fèrjem előtt egy kapcsolatom volt ès abban èreztem azt amit te.Èn lemondtam az esküvőt ès nem bàntam meg. Igaz akkor màr a fèrjemet is ismertem ès megvolt megvan a mai napig a szenvedèly.Szerintem az kell. Bàr nem a fb-on èljük az èletünket ;-) sok sikert neked!
2012. nov. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
76%

"oké, hogy most nem tudnám elveszíteni, de egy életen át vele legyek??" Nekem ez a mondatod szúrt szemet. Ha egy ici-picit is meging, hogy vele akarsz-e lenni egy életen át, akkor nem ő az életed párja.

Mióta éltek együtt?


Mi sem nyáladzunk az utcán, de a mai napig beleborzongok, amikor hozzám ér és elsöprő a szexuális együtt lét is vele. Pedig már 2 éve együtt vagyunk, 1.5 éve élünk együtt. Szóval akármennyire nem vagy tisztában magaddal, egy tuti: ez nem egy házasságra alkalmas kapcsolat...


24N

2012. nov. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim válasza:
Ige utolsó de a 2 év amióta ti együtt vagytok az még borzngós kategória lehet,de plusz 2 év múlva vajmi kevés az esély arra hogy ugyna olyan borzongós lesz.Az csak nagyon szerencséseknek adatik meg akár 10 év múlva is azt a borzongást érezzék..vagy akár 5 év múlva.Sajnos ritka az olyan,mert kb 2-3 év és lecseng a borzongós rész.
2012. nov. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
Elöször is nem tudhatod, hogy a mások kapcsolata tényleg olyan őrülten nagy szerelem e, vagy csak megjátszák magukat a környezetük felé. Én sok ilyet ismerek. Az, hogy barátok tudtok lenni a vőlegényeddel, vonzódsz is hozzá, és nem csak "sima pár" vagytok, szerintem hatalmas érték. Én abban hiszek, hogy a szerelem így is úgy is elmúlik, de ha a barátságra építkeztek az tartósabb. Viszont elgondolkodtató, hogy úgy akarsz hozzámenni, hogy még nem volt senkid rajta kívül. Leéltél 3 évet egy férfi mellett, akivel jó is volt meg nem is. Simán el lehetne egyébként képzelni, hogy nem vagytok az az érzelmes páros, és ezért nincsenek hatalmas udvarlások, szenvedélyek köztetek. Ha mondjuk lett volna már előtte 2-3 kapcsolatod és mindegyik ilyen lett volna, akkor el lehetne hinni hogy nincs is szükséged nagy érzelmekre. De pont ellenkezőleg, én nagyon úgy érzem, te szeretnéd ezt megtapasztalni... Szóval lehet még élned kell egy kicsit, csak számíts rá, hogyha ezt az utat választod, elveszted a vőlegényed. Akit amúgy meg szeretsz, jó társad, jó barátod. Ki tudja más mellett átélnéd e nagy szerelmet. Lehet mással jobb lenne, de lehet , hogy éppen rosszabb lenne. Jól gondold meg. Mert nem hiszem, hogy a vőlegényed várna, amig kitalálod mit is akarsz.
2012. nov. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Átérzem a problémádat, mert én is voltam ilyen helyzetben. 4,5 évig voltam együtt a vőlegényemmel (4 év után kérte meg a kezemet) és egyszer csak nagyon erős kételyek kezdtek gyötörni. Én szakítottam, mert nem tudtam volna tiszta szívvel belemenni a házasságba. Ez egy majdnem egy éve történt és nem bántam meg. Két hónapig gondolkodtam és végül a legbelső hangomra, a megérzésemre hallgattam.

Mást nem nagyon tudok hozzátenni, mint az előttem szólók. Sajnos tényleg nem lehet tanácsot adni ilyen helyzetben. Mindegyik kommentben van valami igazság, azt azonban csak te tudhatod, hogy mit érzel, neked kell meghozni a döntést.

2012. nov. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

A gond ott van, hogy ki kellett írnod ezt a kérdést. Ez pedig azt jelzi, hogy nem vagy biztos magadban, ami szerintem is nagyrészt annak tudható be, hogy még nem volt senkid őelőtte.

Nekem sem volt soha ez a lángoló szerelem a férjemmel, de az mind megvolt és megvan, amit itt valaki nagyon jól megfogalmazott: "Ha úgy érzed igen Ő az akivel boldogan le tudsz élni egy életet, aki hiányozna és nem lenne nélküle teljes az életed, aki a lehető legjobb férjed és gyermekeid apja lehet, akivel teljes az életed és semmiben nem szenvedsz hiányt (érzelmekben), ő az akivel kiegyensúlyozott lehetsz és TELJES, vele bármit letudsz győzni, eggyütt bármit megfogtok tudni oldani nem lesz lehetetlen és nem fogtok gyerekes problémák miatt elválni, akkor igen".

Mondhatnánk, hogy: de, hiányzik valami, mert hiányzik a lángolás, de az az igazság, hogy nekem ez egyáltalán nem hiányzik. Voltam vakon szerelmes a férjem előtt egyszer (így én ezt megtapasztaltam, veled ellentétben, ennyivel "több" az én esetem), és annyira, de annyira nem érte meg... Nem lehettem önmagam, nem tudtam megbízni 100%-ig a fiúban, pedig rettenetesen szerettem. Rózsaszín szemüveg, ezer fokon égés, minden megvolt. Mégis boldogtalan voltam.

Illetve volt még egy kapcsolatom még korábban, aki szintén jóképű volt, kedves, figyelmes, és imádott, de nem passzoltunk, nem lett belőle szerelem. A férjemmel pedig ilyen gondok nem voltak. Hiába nem volt a lángolás, folyamatosan izzó szerelemmel szeretem őt, az első perctől fogva megbíztam benne, ő a másik (jobbik) felem. Minden magától értetődő vele. Természetes :)

Szerintem azon múlik a boldogság, hogy két ember mennyire passzol össze, mennyire illenek egymáshoz, mennyire egészítik egymást vagy épp erősítik. Ha ez megvan, felér egy elsöprő szerelemmel. És míg az elsöprő szerelem elmúlik, ez nem fog.


Ez az én saját sztorim. Sajna nálad tényleg szerintem az dolgozik, hogy nem tapasztaltad meg, hogy azért, ami hiányzik most neked, nagyon nem érdemes eldobni azt, ami most van. Ha tudnád, hogy nem érdemes, nem tetted volna fel a kérdést, és örömmel mennél hozzá a párodhoz kétségek nélkül.


27/N, friss feleség :)

Amúgy minden gond nélkül esküdtem hűséget a férjemnek, sosem volt kérdés. Pedig, higgyétek el, agyalós típus vagyok... :D

2012. nov. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:
Persze, hogy azért tettem fel a kérdést, mert bizonytalan vagyok, vagyis voltam este, mert ma reggel már úgy keltem fel, hogy boldog vagyok, hogy ő van nekem, és nem is értem, hogy néha mi a fene bajom van. És lehet, hogy igen, kellene nekem egy-két koppanás, hogy mindig tudjam, hogy mi kell nekem. Viszont azt nagyon nem szeretném, hogy őt megbántsam ezzel, főleg, hogy még neki kelljen rám várni, hogy kiéljem magam vagy mi... El fogom dönteni, és utána már akkor nem lesz visszaút.
2012. nov. 16. 10:49
 30/31 anonim ***** válasza:

25-ös, lehet, hogy nem fogunk borzongani 2 év múlva (amit kétlek), de sosem érezném azt, hogy kétségeim vannak a Vele való élettel kapcsolatban. Itt ezen van a hangsúly.

Amúgy meg kevesebb, mint egy év múlva már házasok leszünk, így ez nem lehet probléma.


24n

2012. nov. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!