Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon elbizonytalanodtam a...

Nagyon elbizonytalanodtam a vőlegényemmel kapcsolatosan! Szerintetek a szívemre vagy az eszemre hallgassak?

Figyelt kérdés
Biztosan volt már 100 ilyen kérdés, de most nekem arra is szükségem van, hogy kiírjam magamból a gondomat. Szóval van egy vőlegényem, akivel már 3 éve vagyunk együtt. Róla azt kell tudni, hogy egy nagyon-nagyon értékes ember: őszinte, hűséges és nagyon nagy szíve van, és ezért én nagyon becsülöm őt. Szeretjük egymást, de soha nem volt olyan nagyon lángoló, őrült szerelem köztünk, a legelején sem. Nem volt soha olyan "nyálas" a kapcsolatunk, mint ahogy szoktam látni másokon, nem volt becézgetés, gügyögés, nagy udvarlás, semmi őrültség. Inkább azt mondanám, hogy olyan, mintha a legjobb barátom lenne, de persze vonzódom is hozzá. De valahogy most mégis úgy érzem, hogy valami nem jó. Rengeteg ismerősöm mesél a kapcsolatáról, hogy mennyire bolondulásig szeretik egymást, meg látom, ahogy egymásnak esnek az utcán. Tudom, hogy ez nem kéne, hogy számítson, de annyi embert látok fb-n, akik ilyen elsöprő szerelemmel szeretik egymást. Aztán a barátnőm is azt mondta, hogy ez nem szerelem, hanem barátság, és hogy így veszélyes belevágni. És most megriadtam, hogy oké, hogy most nem tudnám elveszíteni, de egy életen át vele legyek?? Nehéz belegondolni. Egyszer úgy érzem, hogy igeeen, akarom, egyszer pedig úgy, hogy pff, lehet, hogy van olyan srác, akivel másabb lenne. (jobb?) Amúgy tud arról, hogy én most egy kicsit bizonytalan vagyok, kértem, hogy legyen felém türelemmel. Az eljegyzés előtt neki is volt egy ilyen korszaka, amikor pont ugyanezeket érezte, szóval megért engem még ebben is. Mi a véleményetek? (ha valakinek nagyon egyértelmű a válasz, kérem, hogy finoman fogalmazzon, mert most nagyon sebezhető vagyok ezzel kapcsolatban:D megértéseteket köszönöm:))
2012. nov. 15. 18:38
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
Utolsó: bocsi, de hova írtam azt, hogy hiányzik a szerelem? Én nem látom. Az hiányzik, hogy annyira biztos legyek, mint azok, akikről írtam a nyálas részben.
2012. nov. 15. 19:02
 12/31 A kérdező kommentje:
Jajj, nem utolsó, bocsi.
2012. nov. 15. 19:04
 13/31 anonim ***** válasza:
85%

Basszus Kérdező, te összejöttél az exemmel! :D

Viccet félretéve, ugyanebben a helyzetben voltam, mintha csak a saját történetemet és érzéseimt olvasnám.

Csak én elkövettem azt a hibát, hogy hozzá is mentem. Rendes, kedves, jóképű, igaz, hogy nulla a szenvedély, de sebaj, az úgyis elmúlna.

Aztán 2 évvel később el is váltunk. Olyan volt vele a házasélet, mintha langyos iszapban ülnék vadvizi csónakázás helyett. Mintha a nagyapámmal éltem volna.

Lépj ki ebből. Az, amit érzel, nem fog elmúlni. Sőt...

2012. nov. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
85%
Nem vagy szerelmes, ráadásul nyilván nagyon fiatal is vagy, a helyedben várnék azzal a házassággal. A lángolás utoléri az embert, és senkinek sem jó, ha olyankor vágja fejbe, amikor már beleugrott egy házasságba. Várd ki, amíg eljön a te embered, mert ez a fiú nem az!
2012. nov. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
90%

Első vagyok. Igenis számít, hogy mennyi férfi volt az életében! Nem csak az a két verzió létezik, hogy vagy sehány, vagy szajha.

Kérdező azért érdeklődtem, mert ennek fényében akkor úgy gondolom te attól félsz, hogy lemaradsz valamiről. Hiszen te még tényleg nem tapasztaltad meg azt a szinte "kamaszos" szerelmet, amikor leginkább felfalnád a másikat.

Egy kérdés van szerintem, nálam legalábbis csak ettől függene, hogy hozzámennék-e: Boldog vagy, úgy igazán?

2012. nov. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, hogy ki mit gondol, tesz, kinek milyen a kapcsolata mit érez vagy mit nem.

Az egyetlen ami fontos és amiben a válasz rejlik, hogy TE mit érzel? Gondolsz?

Ha úgy érzed igen Ő az akivel boldogal letudsz élni egy életet, aki hiányozna és nem lenne nélküle teljes az életed, aki a lehető legjobb férjed és gyermekeid apja lehet, akivel teljes az életed és semmiben nem szenvedsz hiányt (érzelmekben) , ő az akivel kiegyensúlyozott lehetsz és TELJES , vele bármit letudsz győzni , eggyütt bármit megfogtok tudni oldani nem lesz lehetetlen és nem fogtok gyerekes problémák miatt elvállni akkor igen.

De ha úgy érzed bármi hiányzik abból, hogy ez a kapcsolat egy életre szoljon akkor az rég rossz.

2012. nov. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:

:D

Én ezt értem, de én nem vad szenvedélyre vágyom, és bocsi, ezt sokan félreértették, de én félig meddig büszkén írtam ez a nem volt semmi gügyögés dolgot, nem pedig azért mert erre vágyom. Jól érzem magam ebben a nyugis szerelemben. Én CSAK bizonyosságra vágyom. (amit viszont lehet, hogy ez a nagy szerelem hoz el, ezért írtam)

2012. nov. 15. 19:08
 18/31 anonim válasza:
ma 19:05 jól mondja.Ha nem érzed jól magad és nem vagy boldog akkor nem csak magadnak ártasz hanem neki is.Még mindig jobb most kilépni belőle még pá év múlva,így még neki is meg lehet az eséje arra hogy boldog legyen és megtalálja azt aki nem így néz rá ahogy te.Ha boldog lennél ez a kérdés nem fogalmazodott volna meg benned.
2012. nov. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim válasza:

Kérdező szerintem te csak egyszerűen unatkozól és jó dolgodba nem tudod mit csináljál....

Elárulom neked az elsöpró szerelem mindent csak nem a nyugotságot fogja elhozni..viszont ezt a kapcsolatot még fel lehet dobni és boldogabbá tudnátok tenni ha egy kis izgalmat vinnétek bele és ahogy nézem nem is ártana mert eléggé unatkozól szerintem csak erről van szó:DD

2012. nov. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%

Ebben nem lehet tanácsot adni! Két példát mondanék, az egyik barátnőmét és az enyémet. A barátnőm több éve boldog házasságban él a férjével, akivel nem éreznek egymás iránt lángoló szerelmet, de nagyon szeretik és megértik egymást és teljesen elégedettek a kapcsolatul, nem érzik semmi hiányát. Én több éve boldog házasságban élek a férjemmel, akivel a bolondulásig szerelmesek vagyunk egymásba, egyben ő a legjobb barátom is (bár mi nem esünk egymásnak az utcán :D) és mi is teljesen elégedettek vagyunk a kapcsolatunkkal.

Úgyhogy nem lehet pontos receptet írni rá, hogy a kettő közül melyik a jó kapcsolat. Mindkettő jó lehet.

Neked kell jól magadba nézned, hogy mik az igényeid, mit vársz egy kapcsolattól és a mostani kapcsolatodban megkapod-e azt, amire szükséged van?

Érthető, hogy a házasság előtt kicsit elbizonytalanodtál, de ne mások életéhez mérd a tiéteket!

2012. nov. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!