Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy értessem meg a fiammal...

Hogy értessem meg a fiammal hogy ez így nincs jól, ezen változtassanak minél előbb?

Figyelt kérdés

A fiam együtt vagy egy nővel egy ideje, van gyerekük is. A nő nem dolgozik, a fiam tartja el.

Megkértem hogy adjon kölcsön nekem pénzt, erre azt mondta hogy megbeszéli a barátnőjével.


De minek? Az ő pénze, ő dolgozik meg érte, semmi köze annak a nőnek ahhoz ha ad belőle a saját anyjának. Hogyan értessem ezt meg vele?


2012. nov. 22. 13:41
1 2 3 4 5 6 7
 31/69 anonim ***** válasza:
93%

Amúgy meg akkora gyökér vagy... 8 hónapos a baba jóhogy nem dolgozik, de ha a kedves menyed dolgozna akkor meg arról arról szólna a kérdésed hogy:


Normális a menyem hogy a 8 hónapos unokám mellett vissza megy dolgozni?


Undorítónak tartom a viselkedésed.. Szégyelld magad

2012. nov. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/69 anonim ***** válasza:
90%
Már nem azért kedves kérdező, de nehogymár elvárd, hogy az anyuka a 8 hónapos gyerekét lepasszolja és elmenjen dolgozni csak azért, hogy eltartsa magát! Ez egy vicc komolyan!!!
2012. nov. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/69 anonim ***** válasza:
100%
ÉS az ilyen anyukák csodálkoznak hogy ha a gyerek bedugja őket egy öregek otthonába elmeroggyantságra hivatkozva...
2012. nov. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/69 A kérdező kommentje:
Mi is visszamentünk dolgozni, a mi gyerekeink kaptak rendes ételt mégis ember lett belőlük! Semmi baja nem lenne ha nálam lehetne egy éjszakát. Csak most divat ez a nagy "csak az anya jó" gondolkodás, a mi időnkben még normálisan gondolkodtak az anyukák.
2012. nov. 22. 14:23
 35/69 anonim ***** válasza:
88%

Persze ha a 8 hónapos gyereküket otthagynák neked éjszakára, akkor meg az lenne a baj, hogy az anyja aki nem dolgozik még arra sem képes, hogy a saját gyerekére vigyázzon. :)

Mellesleg nem hiszem, hogy akkora bűn lenne, ha a 8 hónapos gyerek anyukája nem dolgozik. Ilyenkor általában otthon vannak az anyukák (nem csak a fiad élettársa), az apukák meg dolgoznak.

Az meg hogy kinek mennyi pénze van, rájuk tartozik. De ha szerinted normális az, hogy a pénz csak a fiadé, mert ő dolgozik érte, akkor a gyerek meg csak az anyukáé, mert érte meg ő "dolgozik", vagy hogy?

2012. nov. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/69 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező...Úr Isten! Ilyen anyósom lenne, még a világból is kifutnék! Sokan csodálkoznak, hogy miért nem tartja a meny az anyóssal a kapcsolatot, vagy miért nem jönnek ki jól. Gondolom te sem vagy meglepődve, mert nem vagy normális!
2012. nov. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/69 anonim ***** válasza:
100%

Felháborító komolyan amiket írsz. Tudod, nem az 40 évvel ezelőtti időkben élünk. Változnak a dolgok, csak sajnos vannak emberek akik nem tudnak ezzel együtt változni (mint ahogy te se).


Őszintén sajnálom a családtagjaidat, nagyon rosszindulatú vagy és még a kákán is csomót keresel. :(

2012. nov. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/69 anonim ***** válasza:
92%

atyaég


Én másfél éves gyerekkel vagyok itthon,106ezer forint a gyedem,plussz családi pótlék.

Had ne érezzem magam ingyenélőnek...


Én se hagynám fél percre se nálad kérdező a gyerekem,ha látnám hogy tömni akarod mindennel,mondván régen is ettek mindent ekkora babák.

Aha,csak akkor nem volt ennyire vegyszeres minden.


És hogy nem ad pénzt a párod a párja megkérdezése nélkül..

képzeld,mi is megbeszélünk minden kiadást,nincs enyém-tied,csak közös van.


Örülj hogy még látod őket,ilyen szipirtyó anyós nekem nem látná a gyereket...

2012. nov. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/69 anonim ***** válasza:
90%

Amikor ilyen emberbe szaladok bele, mint te, akkor jövök rá, hogy milyen klassz anyósom is van nekem...


110 ezer forintot simán kaphat, úgy hívják, hogy gyed. Előtte jól kell keresni. A gyed összegéhez még jön a családi pótlék, az adókedvezmény, simán kaphat ennyit. Súgok, én 97 ezret kapok, nem is sírok.


Talán nem ellenségként kellene kezelned az unokád anyját. Mi van, ha a baba még mindig szopizik? Majd a kedves mama éjjel vagy a reggeli keléskor a szájába tuszakolja az üres mellét?

Egy csecsemőnek az anyja mellett van a helye. Arról, hogy régebben szar, tekintélyelvű, poroszos rendszer uralkodott, ahol idő előtt kénytelenek voltak leadni a babát, nem a mai anyukák tehetnek. Ez van, élünk vele. Lehet rá hápogni.

2012. nov. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/69 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, te rosszabb vagy, mint gondoltam.

Az én párom anyja lesz ilyen mint te, ha meglesz az unoka, már előre rettegek, mert kb. hasonlóan gondolkodik hozzád.


Utálod a menyedet, féltékeny vagy rá, az meg nonszensz, hogy eltartottnak mondod, amikor kap pénzt, de, ha még egy fillért sem kapna, akkor is az unokáddal van otthon, őt neveli, egy cseppet sem eltartott, mert neki most ez a munkája: nevelni a babát.


És igen, szerintem az a jó anya, aki nem passzolja le a 8 hónapos gyerekét ide-oda.


Egy kapcsolatban, ami több éves, és együtt is élnek, nincs olyan, hogy "Én pénzem, te pénzed", mert közösek a kiadások, közös a rezsi, az élelmiszer, pláne, ha baba is van, az ő dolgai, közös dolgokra tesznek félre, pl. lakásfelújítás, vagy bármi...


Ez nem a fiad pénze, hanem a család pénze!


De biztos, hogy nem a tiéd!

2012. nov. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!