Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy értessem meg a fiammal...

Hogy értessem meg a fiammal hogy ez így nincs jól, ezen változtassanak minél előbb?

Figyelt kérdés

A fiam együtt vagy egy nővel egy ideje, van gyerekük is. A nő nem dolgozik, a fiam tartja el.

Megkértem hogy adjon kölcsön nekem pénzt, erre azt mondta hogy megbeszéli a barátnőjével.


De minek? Az ő pénze, ő dolgozik meg érte, semmi köze annak a nőnek ahhoz ha ad belőle a saját anyjának. Hogyan értessem ezt meg vele?


2012. nov. 22. 13:41
1 2 3 4 5 6 7
 41/69 anonim ***** válasza:
100%

Másfél éves már elmúlt a gyerekünk,de anyósomnak esze ágában sincs háborogni,h nem aludt még nála..Ugyanis ezt a másfél éves gyereket még szoptatom,éjjel 2-3 alkalommal,ezt te is meg tudnád tenni?Ja,és igen a férjem tart el bennünket,már azóta,hogy teherbe estem,mert akkor szűnt meg a munkahelyem,és közös megegyezéssel úgy döntöttünk,h arra a pár hónapra nincs értelme munkát keresnem..Most lesz munkám,de a férjem nem örül neki,mondva,hogy minek kell nekem dolgozni,eleget keres ő hármunkra...

Nos,ilyen háttér mellett az én férjem is azt mondaná az anyjának,hogy persze csak megbeszéljük(ez alatt ne azt értsd,h beleszólnék vagy bármi ilyesmi,csak szimplán közli,h ennyit adunk,de nem menne bele anélkül,h nekem nem szólt előtte)

ja és a másik,barátnőm 140et kap úgy,h itthon van a gyerekével(gyed,családi pótlék+anyatejleadó)

ja,és ha így beszélsz a fiad családjáról ne csodálkozz,ha hamarosan ennyit sem látod majd őket,"kedves mama"

mindig is szerencsésnek éreztem magam anyósom miatt,köszönöm most megerősítettél ebben..Ismét meg kell köszönjem neki azt,amilyen..

2012. nov. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/69 anonim ***** válasza:
90%
Én úgy érzem, kedves anyuka, hogy itt nem a pénzkérdés a fő probléma, és nem csak az élelmiszerhiány a baj, sokkal komolyabb gondok vannak, főleg érzelmileg és mentálisan! A fia, a "nő, akivel együtt él", és a 8 hónapos gyerekük egy család. Egy szűk családi kör. Ön ennek NEM tagja. Akár szimpatikus a nő, akár nem, akár jó a viszonyuk, akár nem, akár bíznak egymásban, akár nem. (Itt persze, azt hiszem, mindenhol a "nem" tükrözi a valóságot.) A probléma az, hogy azt hiszi, hogy a nő kívül esik a családi körön, pedig pont, hogy nem. Máshol vannak a határok, mint ahogy gondolja! A 8 hónapos babám pedig akkor sem bíznám egy olyan nőre, aki utál és lenéz engem, ha amúgy megbízható anya lenne, de így meg pláne nem. És nem azért, mert mai, új hullámos anyuka vagyok, hanem azért, mert nem érezném magánál biztonságban. Gondolom azért nem adhat neki enni, mert direkt az édesanya ellen cselekszik. Azért régen sem volt máshogy, ha az anyósa az ön véleménye ellenére is máshogy nevelte volna a fiát, maga sem hagyta volna nála, de persze a másik helyzetébe beleképzelni magunkat már egy komolyabb gondolkodásmódot igényel. Egyelőre marad a "fiam miért nem ad nekem pénzt" és "miért tiszteli ennyire a gyerekei anyját", meg az unatkozó nyugdíjas öregasszonyok tipikus hozzáállása: a beleszólok a gyerekeim magánéletébe, amihez SEMMI közöm. N28
2012. nov. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/69 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ilyen anyósom volt, mint Te! Ő akarta megmondani, hogy a gyereket miben hozom haza a kórházból, első naptól ott akart lenni.

Hát több tapasztalatom szerencsére nem volt, mert ez az áldott jó asszony olyan tökéletes gyereket nevelt, hogy a gyerek 1 hetes korában kiderült, hogy végig csalt terhesség alatt, ki is raktam ott, akkor.

Tudod mi volt az első gondolatom? Hogy megszabadultam az anyóstól! Esküszöm!


Néhány adat, hogy nyugodt legyél:

a fiam majdnem két éves, jövedelmem 100 fölött van, itthon vagyok. Itthon is szándékozom maradni, mert mellette van a helyem.

Nem aludt még máshol, nem is engedném még.


Többet ilyen anyóst nem tűrnék el, az új párom anyukája egy tündér. Ilyenkor érzi az ember a különbséget.


Az a baj, hogy ez a helyzet nem is lesz jobb, csak akkor ha az anyós valamilyen formában eltűnik a képből. Szánalmas öregasszony.

2012. nov. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/69 anonim ***** válasza:
92%
Nemhogy százezret, hanem kétszázezret is kaphat, ha sokat keresett előtte. Úgy hívják TGYÁS, és a gyerek születése után fél évig jár, a fizetés 80%-a. Utána jön a második év végéig a GYED, aminek maximum összege 130ezer forint. Ha emellé még kap családi pótlékot, az egy szép bevétel. Csak azok panaszkodnak, hogy keves a támogatás, akik nem voltak képesek gyerekvállalás előtt egy évet se ledolgozni, ugyanis ez a feltétele az egésznek.
2012. nov. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/69 A kérdező kommentje:

Felhívott, hogy most nem fér bele nekik, de én tudom hogy csak a barátnője nem engedi.

Felhívtam hogy kiosszam. Megkérdezte mire kéne a pénz, megmondtam neki hogy semmi köze hozzá. Még neki állt feljebb...

2012. nov. 22. 16:28
 46/69 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk elmondod, hogy mire kell a pénz?

Ha nem éhezel, akkor gyűjtögesd szépen össze rá.

2012. nov. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/69 anonim ***** válasza:
100%
Nem gondolod, hogy ha neked jogod van költeni az ő pénzét, akkor neki joga van tudni, hogy mire?
2012. nov. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/69 anonim ***** válasza:
100%

mert mostmár van egy külön családjuk könyörgöm, nem te vagy az első kérdező, hanem a párja és a gyerek, akkor is, ha ez neked nem tetszik. Sokszor itt van a probléma, hogy anyuka elvárja, hogy segítsen a gyerek, mert én az anyja vagyok??? és ő meg valakinek az apja és családfenntartó. Ha azt mondja, nincs pénze, az mennyivel jobb? mindegy miért nem ad, a lényeg, hogy ő dönti el.

Az eszem megáll!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2012. nov. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/69 anonim ***** válasza:
100%

fú basszus, jó, hogy nem az én anyósom vagy, mert vagy rádb@sznám a telefont, vagy félreraknám, hagy mondja.Pár percenként megnézném vonalban vagy-e még, aztán a végén megkérnélek, hogy ismételd meg, mert most ment el a műkörmösöm, nem tudtam figyelni.

Hát anyukám ez most vagy kamukérdés, vagy tényleg egy ekkora k@cs@g vagy, de hihetetlen, hogy ilyen "emberek" vannak, neked az a bajod, hogy nem te vagy már a legfontosabb, és tudod mit, ha lenne pénzem, én akkor sem adnék.

2012. nov. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/69 A kérdező kommentje:

Nem mondom meg, mire kell a pénz.


Köszönöm a válaszokat.

2012. nov. 22. 16:57
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!