Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meg lehet ezt bocsátani egy...

Meg lehet ezt bocsátani egy anyukának, feleségnek?

Figyelt kérdés

Amikor a fiuk 1 éves lett, besokallt és lelépett pár napra. Aztán hazament hogy megbánta, adjon neki a férj még egy esélyt.


Ti mit gondoltok?


2012. dec. 3. 14:29
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
84%

"Mindenkinél van olyan időszak, amikor minden összejön és besokall."


Pontosan. És van, aki mentálisan annyira összeszedett, hogy túlteszi magát rajta, van, aki pedig nem, és olyankor történnek a tragédiák is.

2012. dec. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
26%

Utolsó vagyok,

szerintem ha igazán szereti a férje,még ha lusta is a házimunkához,meg lehetett volna ezt beszélni vele!

Leülni,mikor a baba alszik, és elmondani neki, hogy elege van, nem bírja,muszáj kikapcsolódnia,biztos,hogy elengedte volna egy hétvégére.

Az a megbocsáthatatlan,hogy lelépett,nem az,hogy besokallt.

2012. dec. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
81%
Nagyon sajnálom szegény nőt, mert tudom, hogy mit érzett én is így voltam a második babámmal, csak nekem egyszerű volt a dolgom, mert voltam még annyira összeszedett, hogy összepakoltam a két gyereket és hazamentem a szüleimhez és egy hétig semmit nem csináltam. Kipihentem magam, 3 hétig még maradtunk kipihentem magam lelkileg testileg a férjem rájött, hogy velünk teljes az élete nem nélkülünk, így hazamentünk és mindenki megbocsátott mindenkinek és újra kezdtük.
2012. dec. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
75%

Szóval a férj nem segít semmiben, és még neki kellene megbocsátani az anyukának ?

Hát ez elég érdekes.

Nagyon nagy felelősség egy anyukának mikor gyermeke születik. A férjnek nyugodtan be lehet segíteni, különben idegileg símán ki lehet készülni. Ez a kapcsolat elég rossz állapotban lehet, ha a férj nem gondolja, hogy segíteni kellene, így a nő arra kényszerült, hogy ép észnél maradjon, hogy szó nélkül elment. (ha szónélkül)

Szerintem normális esetben az anyukáknak mindig kellene segítség és kikapcsolódás. Az sem utolsó szempont, lehet arra gondolt ez esetben anyuka, hogy otthagyja, hagy tanulja meg apuka miről is szól egy ekkora babával lenni segítség nélkül. De biztos már ezt látta utolsó esélynek, hogy változtasson dolgokon, hogy jobb legyen neki.

Persze, hogy megbánta, és nem élvezte a távollétet, de reménye lehetett, hogy ebből nem nagyobb balhé lesz, hanem lecke.

Én nem tudom adnék e az ilyen nem törődöm sértődős férjnek esélyt, nem pedig a nőnek.

Az én feleségem odaadó anyuka volt - most is az, és még segítséggel is idegileg voltak nehéz napjai. Együtt kell csinálni, nem magárahagyni bárkit is bármiben.

2012. dec. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
90%

Nekem is volt szülés utáni depresszióm, nem is kicsi.

Annyira elvoltam merülve magamba, a gondolataimba, hogy azt se néztem merre járok.

Ráadásul hulla fáradt voltam, kimerültem. Akkor minden összejött. Senki sem tudott segíteni a gyerek körül, a férjem állandóan dolgozott, mert a főnöke mindig behívta valami miatt.

0-24ig fent voltam. Mire elaludtam volna, már keltem is fel a lányunkhoz, mert éhes volt (3-4 órák teltek el). Mire rendet raktam, mire kifertőtlenítettem mindent (tápszeres volt). Alig vártam néha, hogy lezuhanyozhassak nyár kellős közepén 40 fokba. Hiába fürödtem, 20 perc múlva megint folyt rólam minden. A hormonok keményen dolgoztak bennem.

Emlékszem, hogy akkor télen januárba vettem fel a télikabátot elsőnek, addig pulcsiba és mellénybe mentem, mert olyan melegem volt és folyt rólam minden.


Szóval visszatérve.. elindultam reggel 9kor otthonról, hogy bevásárolok, pelenka, törlőkendő, tápszer, etc.. A lányunk még aludt 3-4 órákat egyhuzamban, főleg a babakocsiba, ami elringatta.

Délután 1kor arra lettem figyelmes, hogy ott állok a legjobb barátnőm ajtajában a babakocsival.

A köztes idő kiesett, mintha "élő halottként" mentem volna. Na, akkor a barátnőm átvette a lányunkat én pedig kialudtam magam este 7-ig.

Utána a férjem értünk jött és 9-től megint aludtam éjfélig.


Ezután nem történt semmi furcsa és érdekes dolog velünk. De aznap nagyon kimerült voltam már.


Viszont az egyik ismerős anyuka a piacon esett össze a kimerüléstől. Még jó, hogy ismerték őket. Kihívták a mentőket és hívták a férjét is telefonon. 5 perc telt el és már ott is volt. Ő hazavitte a gyermeket, anyukát pedig a kórházba vitték.

Neki tényleg semmi, de semmi segítsége nem volt a gyermeke mellett és a férjét se látta néha napokig, mivel állandóan dolgozott ő is, hogy megéljenek.

A gyermek meg nem épp egy angyal volt.

2012. dec. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 A kérdező kommentje:

Próbálta megbeszélni, de nem volt változás.


A férj megbocsájtott azzal a feltétellel, hogy minden marad a régiben. A nő még fél évig bírta, aztán a gyerekkel együtt lelépett és beadta a válópert.



Azért furcsa, hogy ha a férj tette volna az sokak szerint belefér.

2012. dec. 3. 15:07
 27/45 anonim ***** válasza:
37%
Úgy tűnik, a hozzászólások alapján, ez is sokak szerint belefér.
2012. dec. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
44%
Nekem az sem férne bele, ha az apuka lépne le napokra. De gondolom a férj a gyerek előtt is ilyen volt nem segített semmit. Sejthette a feleség, hogy ezen a dolgon a gyerek sem fog változtatni. Igen, az lenne a jó, ha a férj is mindenből kivenné a részét, de ez szerintem elég ritkán van így. De a gyereket akkor sem hagynám ott, pláne nem úgy és 4 napig, hogy az apja nem foglalkozott előtte vele.
2012. dec. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
89%
Azzal a feltétellel, hogy minden marad a régiben? De aljas férfi, te jó ég! Jól tette, hogy beadta a válópert, reméljük talál magának jobb társat.
2012. dec. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
28%
hát, amikor egy éves lettem, anyám lelépett - 4 évre... nem mondom, hogy ezért, de pocsék a kapcsolatunk. Valahogy én ezt nem bírtam megbocsátani neki.
2012. dec. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!