Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meg lehet ezt bocsátani egy...

Meg lehet ezt bocsátani egy anyukának, feleségnek?

Figyelt kérdés

Amikor a fiuk 1 éves lett, besokallt és lelépett pár napra. Aztán hazament hogy megbánta, adjon neki a férj még egy esélyt.


Ti mit gondoltok?


2012. dec. 3. 14:29
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
82%
Lehet, ha lenne gyerekem, másképp gondolnám, de abban az esetben megbocsátható, ha a nő próbált beszélni a férjével többször is, és tényleg semmi segítsége nincs sehonnan (nem mindenki tudja a gyereket lepasszolni szülőnek, barátnőnek)... sztem az még mindig a jobb választás, ha elmegy, ráadásul 4 nap volt csak, nem több hét... mert az sem lett volna jobb, ha szép csendben tűr, tűr, tűr, aztán kiég vagy bekattan végleg, mert az aztán pláne nem jó a gyereknek sem. És a férj nemhogy belegondolt volna, de jaj, nagy kegyesen megbocsájt, és feltételeket szab, hogy ő márpedig továbbra sem segít? Jézus... jó, hogy elvált a nő, a pasas egy féreg.
2012. dec. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 A kérdező kommentje:

A barátnőmről van szó, nálam volt azalatt a 4 nap alatt. Elküldtem pszichológushoz.

Miután kicsit lehiggadt, felhívta az anyósát, ő volt a gyerekkel azalatt a 4 nap alatt.

A férje korábban nem volt ilyen, mert akkor mind a ketten dolgoztak, megosztották az otthoni munkát. Csak mivel a barátnőm otthon maradta a babával, így a férj úgy gondolta hogy ő dolgozik, a barátnőm pedig csinál minden mást. Az nyilván a barátnőm hibája is, hogy erről korábban nem beszéltek.

2012. dec. 3. 15:49
 33/45 anonim ***** válasza:
85%
Ugyan már! Hányszor tanácsolják azt a nőnek - akár itt az oldalon is - hagyd ott pár napra a picivel, majd rájön, hogy változtatnia kell. Gondolom, itt is a tipikus "igazi férfi" az apuka, aki csak fikázni tudta a nőt aki (szerinte) semmit nem csinál egész nap. Jól tette a csaj. Esélyt adott a pasinak kipróbálni mennyi a feladat egy pici gyerekkel. Apuka meg gyorsan lepasszolta a gyereket, az mennyivel jobb? A nő a gyereket az apjára nem bízhatja, de a pasi a saját anyjára igen?
2012. dec. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
7%
Egy anya nem lép le, nem 4 de 1napra se,hogy nyalogassa a létező vagy nemlétező sebeit.Egy ilyen kisgyerekkel bármikor bármi tőrténhet.Anya meg barátnőzik.Neki a gyereke mellett a helye ha ép cigány gyerekek is potyognak az égből.Ha tele a puttonya férjével meg mindennel menjen de vigye a gyerekét is.Mióta világ a világ a nőkre sokkal több teher hárul,millió nő nap mint nap küzd mindennel,de nem pattan le hátra hagyva a gyerekeit.Ez a szülés utáni depresszió nagyon jó kifogás mindenre.mit gondolt abból áll a gyerek benyomja a cumit a szájába gügyű gügyű?Szegény kisgyerek ne őt büntesse ha kinja van.Én még meg is tépném nem hogy meg bocsájsam.Milyen anya ez..
2012. dec. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
62%
Előző elég tévedésben vagy. Bizonyára nem volt még szülés utáni depressziód, csakis olyan ember képes ennyire flegmán véleményt, ítéletet mondani olyan emberről, aki beleesett. De te okos vagy, veregesd a melled..... Mi az, hogy milyen anya EZ???? Kutyáról beszélünk vagy egy érző, válságban lévő emberről???? Bár én még a kutyáról sem beszélnék így....
2012. dec. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
82%
34. válaszoló valószínűleg egyike az itt tobzódó szuper anyukáknak. Tökéletes, soha nem borul ki, mindent jól csinál, gond nélkül vezeti a háztartást és látja el egész nap mosolyogva a gyermekét. Sajnos az együttérzés, empátia, megértés hiányzik belőle és gondolkozás nélkül leszól bárkit, aki nem olyan "tökéletes", mint Ő.
2012. dec. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
8%

34-esnek azért igaza van, bár egy kicsit finobban is megfogalmazhatta volna.


Az tény, hogy én nem voltam depis szülés után, de itt a kicsi nem 1 hónapos, hanem 1 éves. Ez nem depresszió szerintem. Szuperanya sem vagyok, de én sem hagynám a gyereket ott napokra, mert előbbre való a gyerek.


Ezt is lepontozhatjátok 0%-ra, csak azért, mert anyaként előbbre veszem a gyereket.

2012. dec. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
84%

én 3 gyereket hagytam ott 5 napra

mert egyszerűen sok volt aludnom pihennem kellet kilépni abból a mókuskerékből amiben voltam

apa semmit sem segített elegem lett h haza jön leül a géphez és mi nem létezünk szal meg tudom érteni min ment keresztül


itt nem meg bocsátani kell a pasinak hanem felismerni h baj van a kapcsolatban és változtatni


basszu a 8 óra meló után ennyire nincs ideje h a gyerekkel játszon vagy egy picit segítsen ? szerintem nem szakad le a háztető


nekem szerencsém volt apa változott, ma már ha haza jön akkor nem megy a gép elé rögtön hanem leül a gyerekekkel kicsit játszani vagy nekem segít kettesben elmosogatni vacsit készíteni stb...

de ez kemény 1 évembe telet h értékelje azt amit én otthon teszek

2012. dec. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
77%

Kb egy éves voltam, amikor anyámnak ajánlkozott egy továbbképzési lehetőség a munkahelyével. Ő is már kcsit besokallt a velem járó dolgoktól. Megbeszélte apámmal, ő szabit vett ki és otthon marad velem 5 napra.

Az első egy órában álltam az ajtónál és kérdezgettem hol van anya, apám elmagyarázta, hogy elutazott, nemsokára visszajön, addig játszunk.


Kb. egy óra után már rém jól szórakoztam apámmal. Anyám naponta egyszer felhívott, a lelkivilágommal meg semmi nem történt, apám ugyanúgy ellátott.


Azzal nagyon nem értek egyet, hogy a gyerek mellé három évig oda kell ragadnia az anyának.

2012. dec. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
37%

Utolsó, arról szó sincs!

A "lelépett" dolgot én úgy értettem (javítsatok ki, ha tévedek!), hogy szó nélkül elment, bizonytalanságban hagyva a családját.

Ha nem erről van szó, hanem megbeszélt dologról, akkor természetesen semmi gond, egy apa pontosan ugyanúgy képes ellátni a gyerekét, mint egy anya.

Viszont azt nem lehet megtenni, hogy csak úgy otthagyva csapot-papot bármelyik fél(!!) lelép, ha elege lesz!

2012. dec. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!