Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azoktól kérdem, akik "különleg...

Azoktól kérdem, akik "különleges" keresztnevet választottak a gyerekeiknek: Miért döntöttetek így?

Figyelt kérdés
2012. dec. 7. 11:01
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/75 anonim ***** válasza:
89%

Jaja, Fekete Fehérkének biztos nagyon vicces szülei vannak:D

Találtam egy olyat, hogy Skolasztika...Hogy becézed? Skoli? Aszti? Nem, már tudom is: Laszti!! Hagyjuk már... Idióták:D

Biztosan nagyon jó érzés lesz majd az embernek, hogy MINDEN EGYES bemutatkozásnál vagy tízszer visszakérdeznek, vagy röhögőgörcsöt kapnak. Erre miért nem gondolnak a szülők?

2012. dec. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/75 anonim ***** válasza:
62%

Az embereknek egyre jobban el megy az eszük ezen a téren....

Olyan hülye neveket adni szegény gyereknek.Vagy csúfolják késöbb vagy éppen kiröhögik.

Nagy az Isten állatkertje....

Nem is engednék ilyen idióta neveket bejegyeztetni!!!


Az én gyermekeimet:Rebeka Antónia és Anton Michael nek hívják.Németországban élünk mielött valaki belekötne a Michaelbe. :)

2012. dec. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/75 anonim ***** válasza:
91%

A Kasszandra és a Heléna még beleférne, de a Dió? hát még ha egy Dianát becéznek Diónak az legyen, de hogy szimplán Dió? A szülő örülne neki, ha őt hívnák úgy? Nem gondolnak ilyenkor arra, hogy a gyereknek élete végéig együtt kell élni e nevével?!


én is szoktam nézegetni, hogy milyen nevek vannak és hát kiborít, hogy valakit Babettának, Radiátornak, Balatonnak, Őzikének, Montikának, Platinának, Pszihének, Tűzvirágnak, Toszkának hívnak...

2012. dec. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/75 anonim ***** válasza:
76%

Ha DIónak nevezett volna el édesanyám, nagykorúságom első napján elmentem volna megávlotztatni, akármennyi pénzbe is kerüljön.


Az Eperke meg a Málna is idióta, ahogy a Napsugár, Ajándék és társai is.

A Helénával szerintem nincs baj, klasszikus név... a Kasszandra elég "különleges", de számomra negatív irányban, szappanopera ízlésvilágú.

A Noel valóban túlzás, ilyen nevet valóban csak egy b*zinak tudnék elképzelni, ráadásul franciául azt jelenti hogy karácsony...mi a rákomnak hívja valaki karácsonynak a fiát? A következő majd húsvét lesz meg pünkösd?


Na a viccet félreétve az egyik falusi néni ismerős lányát Seherezádénak nevezte el... fuldokoltam a röhögőgörcstől, mikor ezt bejelentette. Ezen kívül volt Klotild nevű ismerősöm, hát szerencsétlen kislány, ennél rondább lánynevet nehéz találni...

2012. dec. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/75 anonim ***** válasza:
45%

Akkor én válaszolok a kérdésre is :)

Azért adtam különleges nevet, mert tetszett.

Nem tudtunk megegyezni, párom Bencét szeretett volna, én Simont, köztes megoldásnak választottuk a nevét.

Először mindenki kiakadt, csúfolni fogják, nem szép név, honnan vettük???

Most már mindenki elfogadta, anyós is büszkélkedik vele.

2012. dec. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/75 anonim ***** válasza:
56%
Ismerősöm fia Noel, bölcsiben van ey Joel. S a Noel karácsonykor született,szerintem az szép név. Apuka francia.Szerintem a Napsugár még elmey,meg esetlwg az Ajándék is. Én a Dió,Málna Eperke nevektől vagyok ki.Mi lesz ha ők 80éves nénik lesznek és jön a szomszéd: Eperke néni van kis eper? :D:D
2012. dec. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/75 anonim ***** válasza:
84%

Konstantin.

Amikor várandós voltam láttam egy orosz filmet, ahol a kis cárevicset hívták így. Gyönyörű film volt és a kisfiú benne gyönyörűszép. Talán ezért is szerettem bele ebbe a névbe.


Néha azóta már megbántam, mert akárhányszor megkérdezik a fiam nevét és ő válaszol rá, mindig visszakérdeznek és furcsán néznek rá. Emiatt már sokszor nem is hajlandó válszolni. :(

2012. dec. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/75 anonim ***** válasza:
75%

Az én lányom Lia. Van második neve is, de az "sablon" név.

Nem különleges a neve, hiszen eléggé elterjedt már Mo-n is.


Viszont mai napig sokan visszakérdeznek, hogy milyen Lia?!

Ekkor szoktam mondani, hogy Orovecz.

Na, ekkor már nem értik, hogy miért mondtam.. szimplán Lia. Semmi Kornélia és társai .. szimplán Lia.

2012. dec. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/75 A kérdező kommentje:
Nem vagyok érintett, csak azt tapasztalom, hogy sokan félve kérdik meg (idegenek) a gyerekeim nevét, és nem egyszer láttam az arcukon a megkönnyebbülést, amikor meghallották a választ. (Normális, időtálló, nem tucat, de gyakori neveket választottunk mindkettejüknek, ami megy a családnevünkhöz, becézni is lehet, de anélkül is szép.)
2012. dec. 7. 13:35
 30/75 anonim ***** válasza:
25%
Liával az a baj, hogy maga is egy becenév...nem ehet becézni...ráadásul nagyon amerikai beütésű. Szerintem ne csodálkozz, hogy nem értik.
2012. dec. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!