Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azoktól kérdem, akik "különleg...

Azoktól kérdem, akik "különleges" keresztnevet választottak a gyerekeiknek: Miért döntöttetek így?

Figyelt kérdés
2012. dec. 7. 11:01
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/75 anonim ***** válasza:
36%

Örs...


20 éves voltam amikor nyáron felkeveredtem Pestre és diákszövetkezeten keresztül dolgoztam. Azzal közvetítettek ki hogy egy cégnél Kiss Örs-öt keressem... Mivel a 20 évem alatt nem igen hallottam ezt a keresztnevet, ezért már itt elveszett a fonal. Értitek? Mikor kimondta az ügyintéző az Örs nevet, rögtön röhögőgörcsöt kaptam (magamba persze)... Tudjátok nem pesti lévén rögtön BUDA-ÖRS jutott eszembe, meg mint a kisdobosoknál: MÓKUS-ÖRS... :DDD ez még nem lett volna nagy poén, ha az adott cégnél a recepción nem úgy jelentkeztem volna be, hogy x.y-n vagyok ettől és ettől a diákszövetkezettől jöttem és BUDA-ÖRS-t keresném (sajnálom valahogy ez csúszott ki a számon) ... na ekkor a recepción néztek egyet, és visszakérdeztek hogy biztosan BUDA Örs-t keresem-e... mert BUDA ÖRS olyan nincs :DDDD (persze a recepciós egyből tudta hogy kire gondolok mert csak egy Örs nevű emberke dolgozott a cégnél, csak eljátszott velem) na de akkor is.... :DDDD

2013. márc. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/75 anonim ***** válasza:
33%
Én kétszer lepődtem meg ismerősök névválasztásán. Egyik Bendegúz a másik Zsombor. A Bendegúznál nagyot égtem mert apuka a babakocsiba gügyögve mondta, hogy ő a kis Bendegúz. Én hülye meg visszakérdeztem: és mi a neve? A Zsombort meg csak nagyapáméknál hallottam. De ott volt véka is. Tényleg, Véka név még nincs?
2013. márc. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/75 anonim ***** válasza:
87%

Örs név sztorijáról jutott eszembe.


Párom ismerőse Nemoda Buda....

Sztori bankban vagy hivatalban történt. Űrlap kitöltesekor vaolt nagy felhaborodás amikor beszólt a srác, hogy "nemoda Buda", majd nagy röhögés amikor végre mindenkinek leesett, hogy ez a neve.

De ismerek Kala Pált.... Tehat nem kell hozzá annyira különleges név, hogy vicces legyen.


Van különleges, és van röhejes név, nem mindegy.


A Fehérke mennyibben rosszabb a Piroskánál? Én egyiket sem adnám mert nem tetszik, de a Piroska csak azért elfogadott, mert megszoktuk, majd a mai különleges nevek sem lesznek furcsák 10 év mulva. Pl ami nekem tetszett mindig az az Áron, de már nem adnám mert mindenhol Áronok rohangálnak, ugyanígy a Zsombor, Botond, Dominik,Domonkos...pedig ezeket kislány koromban találtam ki, akkor meg sehol nem volt ilyen ismerősöm...


Rokon gyerek Zétény, különleges, pedig ősmagyar név, régen gyakori volt. Klasszikus név a Géza, Béla...stb, mégis hány gyereket anyakönyveznek manapság erre? Nem hiszem, hogy sokat.



Nekem a nevek választásánál a szempontjaim


-Ne legyen tucat

-ne legyen rajzfilm-, film-,regenyhős, mármint ha meghallják ne az ugorjon be először

- nem vagyok különösebben vallásos, de bibliai értelemben ne legyen nevativ személy Pl akármilyen szépen hangzik sosem lesz Lilit nevű lányom

- ha lehet ne legyen a közvetlen rokonságban ( anno hány Pistit, Pityut kellett megkülönböztetnem gyerekként...)

-ne legyen nevetséges jelentése, most nem az eredetre gondolok, hanem pl Orália...stb.

- ne legyen virág, gyümölcs, szín... Ezekkel nincs bajom, csak nekem nem tetszik ( talan a Viola, és az írisz tetszik

2013. márc. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/75 anonim ***** válasza:
78%
#60 - az Angyal nevű néni nem Keszthely környéki véletlenül? Én is ismertem egy ilyen nevű idős hölgyet, bár ő már 10 éve is elég idős volt, nem tudom, hogy életben van-e még.
2013. márc. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/75 anonim ***** válasza:
78%

59-es: A Nancy-t csak magyar írásmód szerint lehet anyakönyveztetni, vagyis így: Nenszi

Gyönyörű, mondhatom, és kicsit sem idiótán néz ki:D


De ami a még durvább: benne van így, Nensziként az MTA hivatalos női utónévjegyzékében:D Szétröhögném az agyamat, ha meglátnék így leírva egy külföldi nevet:D Akkor miért nem már rögtön Efbíáj :D

Mellesleg a Nate-et akkor úgy is kell majd ejteni, nem "nét"-nek:)

2013. márc. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/75 LucGizi20 válasza:
79%
Szerintem sokan úgy vélik,ha különleges nevet adnak gyerekeiknek attól majd ők is külünlegesebbnek érzik magukat,ráruháznak valamiféle jó,érdekes,pozitív erős dolgot.
2013. márc. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/75 LucGizi20 válasza:
63%
Egyébként engem Árvennek hívnak és 20 éves vagyok.
2013. márc. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/75 anonim ***** válasza:
81%
Azonnal a gyuruk ura ugrik be... Amugy nem rossz hangzasu, de amiatt nem adnam....
2013. márc. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/75 anonim ***** válasza:
78%
Én ismerek egy Kiss Hófehérke nevű 30-as csajt. 180 cm feletti, szőke, fehérbőrű, kényes, igazi királykisasszony.
2013. márc. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/75 anonim ***** válasza:
Árven? Az fiú, vagy lánynév?
2013. márc. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!