Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azoktól kérdem, akik "különleg...

Azoktól kérdem, akik "különleges" keresztnevet választottak a gyerekeiknek: Miért döntöttetek így?

Figyelt kérdés
2012. dec. 7. 11:01
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/75 anonim ***** válasza:
93%
Szintén nem vagyok érintett, de a tetszik-en kívül még két megfontolást ismerek. Gyakori családnév mellé szerintem érdemes, ha nem is különleges, de ritka keresztnevekből választani. A másik: határon túli magyaroktól hallottam azt , hogy olyan különleges, de csak magyarul értelmes nevet választanak, amivel el tudják érni, hogy az eredeti formájában és ne fordításban anyakönyvezzék.
2012. dec. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/75 anonim ***** válasza:
77%
Nekem nagyon tetszik a Lia név, nem is kell becézni mert önmagában is nagyon szép :) De van egy ismerősöm akit Lilinek bezéznek.
2012. dec. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/75 anonim ***** válasza:
61%

Ha hozzám egyszer gyerek kerül,akkor Léna vagy Auróra lesz. Ha fiú, akkor Tibor vagy Krisztián.


Undorodom a nagyon extrém nevektől. Ezeket röhögi mindenki és nem igaz, hogy nem esik le a szülőknek.

2012. dec. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/75 anonim ***** válasza:
89%
Ismerek egy Cserne nevű lányt. Elsőre én is visszakérdeztem, hogy mi a neve, de amikor napi szinten használod, nagyon gyorsan megszokod a különleges neveket is.
2012. dec. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/75 anonim ***** válasza:
87%
Galamb...(Hivatalos, női név) .. :DD Szerintem akik ehhez hasonló neveket adnak a gyerekeiknek, ők is csupán azért, mert kisgyermekként milyen édi, és stb. De aztán nem gondolnak bele, hogy ha felnőtt lesz és elmegy egy állásinterjúra és bemutatkozik, hogy "Nagy Galamb, Zöld Babér, Kiss Gyopár", akkor nem fogják komolyan venni. :D Én tuti röhögőgörcsöt kapnék ha ilyen névvel bemutatkozna valaki, vagy viccnek gondolnám...:D
2012. dec. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/75 anonim ***** válasza:
66%

Az én lányomat hívják Liának.


Becenevei:

Lius

Liácska

Lió


Lehet becézni! Köszi felvetésed.

2012. dec. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/75 anonim ***** válasza:
56%

Lius,Liácska??Hú a hátamon fel áll a ször....

Ezek a túl becézések.Mária....

2012. dec. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/75 anonim ***** válasza:
45%

"Lehet becézni! Köszi felvetésed."


Ha megsértődsz egy ilyen piti ügyön, az a te bajod. A felsorolt becenevek mind bugyuták, 5 éves kislánynak valók. Valószínűleg egy felnőtt nő sem veszi örömmel, ha Liuskának szólítják. RÁadásul a becézés hosszabb, mint az eredeti forma, ami értelmetlenné teszi :)

2012. dec. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/75 anonim ***** válasza:
83%

12.43

hogy hívják a gyermeked??Mert azt nem írtad csak azt,hogy köztes név A simon és Bence között....

2012. dec. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/75 anonim ***** válasza:
77%
Nekem nincs gyerekem még, de azért adnék neki különleges nevet, mert az enyém tucatnév, a velem egyidős lányok felét így hívják. Minden suliban, ahova jártam, volt két másik az osztályban.
2012. dec. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!