Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem köteles nekem pénzt adni...

Nem köteles nekem pénzt adni apám válás után? Most hirtelen berágott

Figyelt kérdés

Szüleim elváltak gyerekkoromban. Nem a bíróság állapított meg gyerektartást, hanem megállapodtak. Anyám is dolgozik de nem keres sokat. Eddig apám adott pénzt most megsértődött rám, azt mondta nem pénzel tovább, mert nem érdemlem meg. Anyámnak ad valamennyi pénzt (pár tízezret miközben van elég pénze) Anyám mást nem tud adni nekem, mert kell a rezsire, kajára. Így ezen felül nem kapok semmit nincs zsebpénzem már hetek óta. Mondtam anyámnak hogy menjen bíróságra, kérjen százalékos gyerektartást, de azt mondta ő nem fog cirkuszolni, nem fogja elmérgesíteni a kapcsolatukat Szóval nem én vagyok a fontosabb, hanem a kapcsolatuk. Jó tudni.

Én nem kérhetem, hogy úgy kapjak pénzt? Most menjek pitizni neki??



2012. dec. 12. 13:54
 11/100 anonim ***** válasza:
93%
Mindkét szülőd úgy látja, hogy veled van a baj. Ezen gondolkodj, ne a hülyeségen.
2012. dec. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/100 A kérdező kommentje:

Azért gondolják, hogy velem van baj, mert idősebbek. Minden haverom szülei ilyenek, azt hiszik csak ők lehetnek okosak.

Tényleg hülyeség miatt rágott be. Megkért valamire, elfelejtettem, elmentem bulizni. Előfordul. Ő meg kiakadt hogy kér valamit tőlem, én meg nem teljesítem, hanem szórom a pénzét, és ezeréves dolgokat hozott fel, meg hogy nem csinálok semmi értelmeset. Tanulok, emellett nem fogok elmenni kapálni.

Mondtam, hogy bocs. Mi mást csinálhattam volna. Biztos mindenki felejt el dolgokat.

2012. dec. 12. 14:16
 13/100 anonim ***** válasza:
67%
Azért valami oka volt, hogy így döntöttek közösen, hogy atyád önként ad egy összeget, és nem kérték a megállapítását a gyerektartás összegének.Pl ti maradtatok a lakásban, s ennek fejében anyukád lemondott a hivatalos gyerektartásról. Ez könnyelműség, mert ha atyád munkanélkülivé válna, abban az esetben az állam előlegezné meg a hivatalos összeget atyád helyett. Jó lenne, ha utána néznél, milyen megállapodás született a szüleid között a váláskor.
2012. dec. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/100 anonim ***** válasza:
93%
Ne is haragudj, de szerintem is el vagy kényeztetve. Az én szüleim is elváltak és úgy nőttem fel, hogy soha nem volt zsebpénzem. Nem voltak új ruháim, semmim. Volt rá példa, hogy a kis bunkó elkényeztetett porontyok csúfoltak is, amikor már idősebb voltam. Mégis felnőttem. Válás után nem azért fizet a másik fél, hogy neked zsebpénzed legyen (csak sajnos sok szülő a gyerek kezébe adja), hanem hogy megkönnyítse az eltartásodat. A mai világban nem könnyű egy gyereket eltartani, mi is most várjuk a párommal az első babát. Tévhitben élsz ezzel kapcsolatban. Hogy a rezsire megy a pénz amit apud ad, az nagyon is helyes. Akkor lenne csak gond, ha anyukád felesleges luxuscikkekre költené, amiket magának vesz. Fogadd el, hogy nem körülötted forog a világ és 16 évesen már mehetnél diákmunkára. Ha ennyi felnőtt eszed nincs még 16 évesen, neked komoly gondjaid lesznek később azzal hogy eltartsd magadat.
2012. dec. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/100 anonim ***** válasza:
82%
A szülő csak az alapot köteles megadni a gyerekének. Ami luxus, az a szülőtől függ.
2012. dec. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/100 A kérdező kommentje:
13as. Anyám maradt a házban, ez igaz. És talán eddig így jobban is járt ő is pénzügyileg, mivel nagyon keveset keres. Ezért is idióta az egész helyzet, ő ott ül a pénzén, tartja a mostohagyerekeit, mi meg nyomorogjunk. Még egy kólát is alig tudok meginni valahol a haverjaimmal, vagy a robogót megtankolni. Őket meg kocsikáztatja.
2012. dec. 12. 14:25
 17/100 anonim ***** válasza:
93%

Nos ez valóban hülye helyzet, mert pont azon a napon mentél el bulizni, amikor valamit segítened kellett volna neki. Elhiszem, hogy elborította a vörös köd az agyát. Abban is igaza van, hogy a bulizás pénzszórás, ráadásul nem a saját pénzed szórása.

Az sem mindegy, hogy mit felejtettél el. Mert ha mondjuk elfelejtetted megöntözni a virágokat a lakásban, akkor az azért tényleg nem olyan nagy probléma. De ha megkért, hogy vízmentesítsd a kerti csapot a hobbitelken, hogy ne fagyjon el, te pedig nagy ívben lesz*rtad, emiatt pedig szétfagyott az egész csőhálózat, az már komoly kár.


Nem tudsz mit tenni, elvesztete a bizalmát benned. Úgy érzi, hogy nem vagy korodhoz mérten eléggé felelősségteljes, hiszen egy buli miatt eldobtál mindent. Viselkedj ezentúl normálisan, látni fogja, hogy törekedsz.


Addig egy szavad nem lehet, amíg van elég ruhád, van mit enned és van egy fűtött, köművesített hely, ahol lakhatsz.

2012. dec. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/100 A kérdező kommentje:
Ha elkényeztetett lennék akkor meg ők kényeztettek el. Szerintem ezek teljesen alapdolgok. Ha valakinek van pénze, a gyerekének sem kell átlag (alatti) szinten élni. Milyen már, hogy most azt kell nézni anyámnak milyen szalámit vegyen meg. Nem értem miért nem kéri a normális gyerektartást. Szerintem azt hiszi, hogy majd normális lesz megint apám.
2012. dec. 12. 14:27
 19/100 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem a szüleid normálisak.


Igen, ők kényeztettek el. És most rájöttek hogy hiba volt, próbálnak tenni valamit amíg lehet.

2012. dec. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/100 anonim ***** válasza:
90%
El vagy kényeztetve. A tartást fizeti, a többi csak plussz. Attól még hogy megszoktad hogy kapsz zsebpénzt, és most nem, egyáltalán ne gondold hogy az az alap hogy kapsz. Nem, a zsebpénz egy plussz dolog, ami jelenleg nem érdemeltél meg.
2012. dec. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!