Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem köteles nekem pénzt adni...

Nem köteles nekem pénzt adni apám válás után? Most hirtelen berágott

Figyelt kérdés

Szüleim elváltak gyerekkoromban. Nem a bíróság állapított meg gyerektartást, hanem megállapodtak. Anyám is dolgozik de nem keres sokat. Eddig apám adott pénzt most megsértődött rám, azt mondta nem pénzel tovább, mert nem érdemlem meg. Anyámnak ad valamennyi pénzt (pár tízezret miközben van elég pénze) Anyám mást nem tud adni nekem, mert kell a rezsire, kajára. Így ezen felül nem kapok semmit nincs zsebpénzem már hetek óta. Mondtam anyámnak hogy menjen bíróságra, kérjen százalékos gyerektartást, de azt mondta ő nem fog cirkuszolni, nem fogja elmérgesíteni a kapcsolatukat Szóval nem én vagyok a fontosabb, hanem a kapcsolatuk. Jó tudni.

Én nem kérhetem, hogy úgy kapjak pénzt? Most menjek pitizni neki??



2012. dec. 12. 13:54
 51/100 anonim ***** válasza:
63%

ma 16:27 Ilyen egy normális hozzáállás, szerintem.

Nem pedig amit a kérdező is képvisel, hogy természetesnek venné azt, hogy mindene meglegyen, anélkül, hogy értékelné.

2012. dec. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/100 anonim ***** válasza:
31%

Mégis ki a fenét érdekel, hogy itt licitáltok egymásra, hogy ki a csóróbb?


Amúgy meg érdekes, az összes gyerektartásos kérdésben az megy, hogy jaj menjetek bíróságra, majd az megállapítja, FŐLEG mikor ilyet eljátszik apuka, hogy nagy kegyesen adományozgat, aztán eldönti, hogy mégsem ad annyit.


Honnan tudjátok, hogy mibe egyeztek meg? Vagy megegyeztek-e valamiben?


Függetlenül attól, hogy most a kérdező gyerek itt egyeseket idegesít, leírta, hogy nem csak ő nem kap zsebpénzt, DE az anyjának sem ad annyit az apja, mint eddig. Ez nem tűnik fel senkinek?


Az is lehet, hogy az anyja egy kicsit hát buta és azt hiszi, hogy jaj majd a Lajos hátha jövő hónapban egy kicsit többet dob oda, mert akkor jön majd a nagyobb gázszámla, de hát én nem kérem, ami járna, meg izé, mert hát a Lajos majd csak megenyhül...


A gyerektartás meg nem úgy néz ki, hogy Lajos Decemberben kitalálja, hogy inkább mégse ad annyit, mint eddig, mer' nem és kész. Az egy dolog, hogy a gyereknek nem ad extra zsebpénzt, nem is köteles rá, de hogy az anyjának sem ad annyit, az nem úgy megy.


érdekes ha a gyerek kérdez mindenki azon van, hogy elmondja, milyen hülye gyerek, bezzeg ő, de mikor bármikor máskor jön fel az ilyen, akkor mindenki hüledezik, hogy úristen a szemét pasas, hogy csinálhat ilyet, menjél gyorsan a bíróságra, ne nyomorogjatok, mert neki úgy tartja kedve, hogy hol ennyit ad, hol annyit.

2012. dec. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/100 anonim ***** válasza:
49%

A helyzet az, hogy ameddig nem vagy 18, nem te kapod név szerint a tartásdíjat. Utána amúgy átminősül rokontartássá, de csak akkor jár, ha továbbra is nappalin tanulsz, és nem válsz rá érdemtelenné (gondolok itt arra pl, hogy nem tanulsz)


Amúgy meg: ne támassz nagy igényeket úgy, hogy elvárod, hogy azt más elégítse ki. Ha kell v.mi új cucc, vagy bármi új holmi, menj el diákmunkára, és gyűjtsd össze a pénzt. Azzal azt kezdesz, amit akarsz.

2012. dec. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/100 anonim ***** válasza:
66%
52-es, nem érted a lényeget. A pénz semmilyen esetben sem a gyereket illeti, hogy aztán elszórja bulikra és ehhez hasonló hülyeségekre. A szülő kapja azért, hogy a gyereknek hasznos cuccokat vegyen belőle vagy épp a rezsibe/kajába fizesse. De SEMMIKÉPP sem a gyerek kezébe való, aki aztán elszórakozza, hiszen olvashattad mik a kérdező legnagyobb gondjai... Az, hogy a szülők hogyan és miért egyeznek meg, nem a 16 éves gyerekükre tartozik. A döntéseiknek oka van, és egyáltalán nem biztos hogy minden részletet a gyerek orrára kötnek. Én sem tenném. A szülők közt működik a dolog, a gyerek hisztizik mert nincs elszórni való pénz. Itt ennyi a helyzet. Kamaszhiszti.
2012. dec. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/100 anonim ***** válasza:
42%
Mennyit fizet anyukádnak, mert lehet te kevesled de ha az a fizetése 20%-a akkor annyi is járna. Persze ha a 20% nem irreálisan magas?
2012. dec. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/100 A kérdező kommentje:
Keveset,40et adott neki, Anyámnak alig van fizetése, csak 110at kap. Ebből kell a rezsit is fizetni, nem marad semmi két emberre...
2012. dec. 12. 22:19
 57/100 A kérdező kommentje:
Szerintem sem így műkdödik
2012. dec. 12. 22:20
 58/100 anonim ***** válasza:
Szerintem az 55.válaszoló apud fizetésére gondolt, hogy mennyi.
2012. dec. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/100 anonim ***** válasza:
100%
hát megsúgom, rohadt sokan örülnének a 40-nek. Én speciel 10-et kapok, és nem hőbörög a fiam, pedig 15 éves. Elfogadja. Ja, és nyáron már dolgozott ismerősnél. úgyhogy, ha nem tetszik a rendszer, húzzál el dolgozni. legalább lefoglalod magad.
2012. dec. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/100 A kérdező kommentje:

Nem fizetése van, vállalkozó.

Az hogy másnak mennyit adnak az egy dolog.

2012. dec. 12. 22:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!