Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem köteles nekem pénzt adni...

Nem köteles nekem pénzt adni apám válás után? Most hirtelen berágott

Figyelt kérdés

Szüleim elváltak gyerekkoromban. Nem a bíróság állapított meg gyerektartást, hanem megállapodtak. Anyám is dolgozik de nem keres sokat. Eddig apám adott pénzt most megsértődött rám, azt mondta nem pénzel tovább, mert nem érdemlem meg. Anyámnak ad valamennyi pénzt (pár tízezret miközben van elég pénze) Anyám mást nem tud adni nekem, mert kell a rezsire, kajára. Így ezen felül nem kapok semmit nincs zsebpénzem már hetek óta. Mondtam anyámnak hogy menjen bíróságra, kérjen százalékos gyerektartást, de azt mondta ő nem fog cirkuszolni, nem fogja elmérgesíteni a kapcsolatukat Szóval nem én vagyok a fontosabb, hanem a kapcsolatuk. Jó tudni.

Én nem kérhetem, hogy úgy kapjak pénzt? Most menjek pitizni neki??



2012. dec. 12. 13:54
 71/100 anonim ***** válasza:
53%
A gyerektartást nem úgy ítélik meg, hogy neked mire van szükséged és, hogy Anyukád mennyit keres. Ez senkit nem érdekel, a gyereket nem gyerektartásból kell nevelni. Mondtad a számlát, azt például gyerek költségnek nem is lehet felmutatni. Akkor is kellene Anyukádnak villanyt, fűtést fizetnie ha te nem lennél.
2012. dec. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/100 A kérdező kommentje:

Jó meglehetne élni ennyi pénzből, van aki megtud aki mindig ezt csinálta. Én nem tudom azt számolni hogy ma eszek csokit holnap nem, lehet holnapután sem.


Akkor mit csinálnátok??? Hogyan kérjek tőle elnézést? Mit kellene "bizonyítsak"? Nem fogja úgy gondolni hogy csak a pénz miatt pitizek?

2012. dec. 13. 13:10
 73/100 anonim ***** válasza:
soha az életben nem kaptam zsebpénzt a szüleimtől, te meg bíróságra akarod adni az ügyet? (jah, és nem vettek meg mindent, amit kiejtettem a számon, pedig nem nélkülözünk...)
2012. dec. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/100 anonim ***** válasza:

Ha majd azt hiszi,hogy csak a pénz miatt pitizel?Akkor tudod mi lesz?IGAZA LESZ :)

Csak azért pitizel,nem is a jó kapcsolatért,nem is az őszinte megbánásért.

Én apád helyében adnék neked egy pofont és igazán nem adnék nektek 40ezret.

2012. dec. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/100 A kérdező kommentje:
Te most honnan veszed, hogy nem szeretem apámat? Miért ne szeretném? Most attól hogy nem akarok nyomorogni és szeretném ha adna pénz nem függ össze a két dolog.
2012. dec. 13. 13:52
 76/100 88Móni88 ***** válasza:

Esetleg megkérdezhetnéd, hogy nincs-e szüksége a segítségedre a ház körül (télen hólapátolás, nyáron fűnyírás... stb). Természetesen ezért egy fillért nem kérsz.

Amint korábban is írtam, ha azt látja, hogy töröd magad és akár te magad akarsz némi pénzt előteremteni, talán (sőt biztosan) honorálni fogja. Próbálj meg hasznos lenni a számára :)


Csak a miheztartás végett írom le neked: Tavaly másik városba költöztem a páromhoz, munkanélküli voltam. Az önkormányzat nem tudott pénzt adni, mert a párom keresetéből ketten kényelmesen meg lehet élni (szerintük), akkor ez az összeg BRUTTÓ 102000 Ft volt (nettóban olyan 70000 körül kapott).

2012. dec. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/100 A kérdező kommentje:
Ezek a segítség dolgok szerintem nem jó ötletek, innen tényleg csak azt szűrné le, hogy pitizek. Mert van aki megcsinálja, most ha odamennék hozzá, hogy hagy sikáljam már ki a budit, vagy hagy rakjam el a havat, szerintem hülyének nézne, hogy miért csinálnám én vagy kiröhögne.
2012. dec. 13. 14:41
 78/100 88Móni88 ***** válasza:

Én csak ötletet adtam, nem tudhatom, hogy ti hogy álltok ezekkel a dolgokkal :)


Azt csak te tudhatod, hogy hogyan lehetsz édesapád hasznára. A cége jellegétől is függ, hogy miben tudnál segíteni.

2012. dec. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/100 anonim ***** válasza:
Hívd el valahova. Mondjuk egy forrócsokira, nézzétek meg a várost kivilágítva, stb. :) A munka szerintem se az igazi
2012. dec. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/100 anonim ***** válasza:

Húzd meg magad, figyelj oda arra amit kér tőled, és várj. Ennyit tudsz csinálni.

A bizalom, mint már mondtam lassan épül csak ki újra.


A másik: majd megtanulod, hogy mostantól figyeld, megveszel-e egy csokit, vagy nem. Ilyen az élet, egyszer fenn, egyszer lenn. Meg kell tanulnod beosztani is a pénzt, nem csak elszórni. Ez hozzátartozik a felnőtté válásodhoz. Vedd úgy, hogy eddig kisgyerek voltál, ez az első lépés az érettség felé. És ha belegondolsz, inkább most tanuld meg, amíg a szüleid tudnak tanácsot adni mondjuk.

2012. dec. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!