Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem köteles nekem pénzt adni...

Nem köteles nekem pénzt adni apám válás után? Most hirtelen berágott

Figyelt kérdés

Szüleim elváltak gyerekkoromban. Nem a bíróság állapított meg gyerektartást, hanem megállapodtak. Anyám is dolgozik de nem keres sokat. Eddig apám adott pénzt most megsértődött rám, azt mondta nem pénzel tovább, mert nem érdemlem meg. Anyámnak ad valamennyi pénzt (pár tízezret miközben van elég pénze) Anyám mást nem tud adni nekem, mert kell a rezsire, kajára. Így ezen felül nem kapok semmit nincs zsebpénzem már hetek óta. Mondtam anyámnak hogy menjen bíróságra, kérjen százalékos gyerektartást, de azt mondta ő nem fog cirkuszolni, nem fogja elmérgesíteni a kapcsolatukat Szóval nem én vagyok a fontosabb, hanem a kapcsolatuk. Jó tudni.

Én nem kérhetem, hogy úgy kapjak pénzt? Most menjek pitizni neki??



2012. dec. 12. 13:54
 31/100 anonim ***** válasza:
92%

Nem tudsz meginni egy kólát?! Nem tudod megtankolni a ROBOGÓDAT?! Anyukádnak nézni kell milyen szalámit vegyen?! És szerinted eddig az volt a normális, h erre nem volt gondotok?!

ÉBRESZTŐŐ!!!!! Marhára el vagy tévedve Kicsi Rigó!

Nekem nem váltak el a szüleim. Sosem kaptam zsebpénzt. 16 éves korom óta dolgozom. És nemmcsak azért, hogy buli pénzem legyen. Hanem hogy ne járjak mezítláb, meg tudjam venni magamnak a bérletet és hogy legyen egy xaros télikabátom, h ne fagyjak meg.


Ma már 23 éves vagyok. A párom elvált apuka. Fizetjük a gyerektartást, (nem hivatalosan lett megállapítva, mert így jobban jár a nő)amit a kedves ex asszonyka, sokáig titkolt a gyerek elől. Elsörözte, elbulizta. Hiába adtunk több pénzt nem jó helyre ment. Mit szólnál hozzá, ha a te anyád is ezt csinálná? Gyereket nevelni nem kevés pénz. Mi is megnézzük a szalámi árát a boltban.

Nagyon becsüld meg a kedves apukádat, h eddig kaptál zsebpénzt, a gyerektartáson felül. Ez jóindulat volt tőle. Nem kötelesség.

És az, hogy te tanulsz,nem jelent semmit! Mi az hogy te nem fogsz elmenni kapálni? A szüleid is dolgoznak, még is egy csomó mindent megcsinálnak azon kívül. Ha kell pénz, menj dolgozni! Igen csak meg fogsz lepődni majd, amikor rá jössz, hogy mennyit kell melózni egy fél tank benzinért.

Szégyelld magad! Marhára nem becsülöd amid van.

2012. dec. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/100 anonim ***** válasza:
91%
Nem érzed, hogy harminc válasz képvisel a tiéddel ellentétes véleményt? Akkor ott valami hiba van?
2012. dec. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/100 anonim ***** válasza:
84%
31-es válaszadó kommentjéből kiindulva, nekem az a véleményem, hogy egyrészt könnyen lehet hogy a mostohaporontyok normálisabbak mint a saját (ebben az esetben csak igazságos az apa), másrészt elképzelhető hogy őket sem pénzeli jobban. :) Az, hogy fennáll egy ilyen helyzet, még nem jogosítja fel a kérdezőt arra, hogy rendszeresen igényt tartson a pluszra. Elég nagy szégyen az, hogy egyesek ezen vannak kiakadva, miközben másoknak gyógyszerre, élelmiszerre nem telik!!!
2012. dec. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/100 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem apádnak csak megjött az esze, és nem akarja, hogy olyan maradj amilyen vagy. Bár lehet elkésett.

Én kaptam zsebpénzt, nem mondom, hogy nem. De emellett megtanították a pénz értékét is, ami nálad kimaradt. Ha valamire nem adtak, azt megértettem.

Tényleg el kellene gondolkodnod, saját érdekedben!

2012. dec. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/100 anonim ***** válasza:
25%

36-osnak:


Függetlenül attól, hogy el van kényeztetve a kölök elég rendesen, az viszont tényleg gusztustalan, ha a pasi más idegen ember gyerekeit ajnározza.

2012. dec. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/100 A kérdező kommentje:

Nem tudom. Szinte minden osztálytársam kap zsebpénzt, csak a legcsóróbbak nem (1-2). Lehet nem "jár", de azért szokás. Mivel attól még hogy gyerek vagyok, lehetnek igényeim, azért vállaltak, hogy eltartsanak, nem kértem hogy csináljon meg.

Egyébként meg ha ruha, vagy ilyesmi kell majd, azt sem tudom, hogy vesszük meg így.

2012. dec. 12. 15:00
 37/100 anonim ***** válasza:
89%
Te szerencsetlen. Annyira keveset tudsz a vilag mukodeserol hogy ha most alberletbe laknal es al kellene tartanod magadat, a segged csapkodnad a foldhoz zokra az idokre gondolva hogy volt ud amikor azeet anya apa megoldotta a mi.dennapi gondjaidat. Egeszen mindegy hogy apad mit ad vagy mit nem tudomasul kell venned a helyzetet es orulj neki hogy anya csak a szalami felett lamental hogy milyent vegyen a beledbe. Mi alberletben lakunk es azon tapsikolun hogy nem kell minden nap befuteni mert akkor mar valasztanunk kellene hogy vagy eszunk vagy futunk es mellette meg neha a hozatartozok kozul is jelentkezik valaki hogy adjunk a szinte semmibol. Valtoztatnod kellene a hozzaallasodon orul hogy lyuk van a hatsodon (....es az ne nyilt seb loves ahogy a mondas folytatodik).
2012. dec. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/100 A kérdező kommentje:
Szerintem is gáz, hogy eltartja a nőt, meg a gyerekeit is, együtt élnek 1 éve. Azóta járnak mindenhova, táncra, tanszobára stb. Mert az ő anyjuk fiatalabb, jobb vele gondolom. Nekik majd meglesz mindenük, nekem meg nem. Pedig én vagyok az egyetlen gyereke.
2012. dec. 12. 15:03
 39/100 anonim ***** válasza:
73%
Szorosan ugyan nem kapcsolódik a történethez, de megosztom veletek, hátha nyomot hagy az utókornak. Ismerős család, két kislánnyal. Hat és nyolc évesek. Apa megegyezett velük, ha kitakarítják az autót, 500 Ft-os órabért fizet nekik. A két kislány egy órán keresztül nyelvkidugva súrolt, sikált, kefélt, az autó csillivilli lett. A takarítás végén kaptak egy-egy ötszázast. Eltették, őrizgették. Vásárosok jöttek a közelbe, a két kicsi ki akart menni. Megbeszélték, hogy a zsebpénzüket kiviszik és elkölthetik. Büszke volt a két kislány, sugárzó arccal adták oda a körhintásnak az egy-egy ötszázast, amiért egy kört mehettek. Amikor leszálltak, a kisebbiken látszott, hogy valami nem kerek. Anyukája kérdésére, hogy mi bántja, azt felelte: "Tudod, anya, valahogy igazságtalannak érzem, hogy én olyan nagyon keményen dolgoztam, és a körhintán meg olyan nagyon keveset ültem... Hát ennyit ért az egész?" Többünknek a szeme is hirtelen telefutott könnyel, ahogy a szemünk láttára értette meg a kicsi, hogy bizony a pénz nem alanyi jogon jár, hanem dolgozni kell érte, nem is keveset.
2012. dec. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/100 A kérdező kommentje:
De mit tehetek én arról, hogy valaki csóró. Nagyon sokan meg nem. Ha apámnak van pénze akkor nekem miért ne legyen. Neki is azért van, mert nagyapám ráhagyta a gyárat, ez így működik
2012. dec. 12. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!