Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem köteles nekem pénzt adni...

Nem köteles nekem pénzt adni apám válás után? Most hirtelen berágott

Figyelt kérdés

Szüleim elváltak gyerekkoromban. Nem a bíróság állapított meg gyerektartást, hanem megállapodtak. Anyám is dolgozik de nem keres sokat. Eddig apám adott pénzt most megsértődött rám, azt mondta nem pénzel tovább, mert nem érdemlem meg. Anyámnak ad valamennyi pénzt (pár tízezret miközben van elég pénze) Anyám mást nem tud adni nekem, mert kell a rezsire, kajára. Így ezen felül nem kapok semmit nincs zsebpénzem már hetek óta. Mondtam anyámnak hogy menjen bíróságra, kérjen százalékos gyerektartást, de azt mondta ő nem fog cirkuszolni, nem fogja elmérgesíteni a kapcsolatukat Szóval nem én vagyok a fontosabb, hanem a kapcsolatuk. Jó tudni.

Én nem kérhetem, hogy úgy kapjak pénzt? Most menjek pitizni neki??



2012. dec. 12. 13:54
 21/100 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem szerezz diákmunkát és akkor nem fogsz anyagilag függeni az apádtól. Nekem bevált ;)
2012. dec. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/100 anonim ***** válasza:
94%

mire is kell neked a pénz?

buli, robogó, bambi a haverokkal.

édesanyádnak mire kell a pénz?

kajára, a nevelésedre, rezsire.


érzed a különbséget?


nekem is elváltak a szüleim, mi nem kaptunk gyerektartást (anyám se), mégis élek még és teljesen elégedett vagyok. Ha valamit akartam, elmentem dolgozni már 16 évesen is. Kész.

El voltál kényeztetve. Ha akarsz valamit, dolgozz is meg érte!

2012. dec. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/100 anonim ***** válasza:
58%
Nemtuds
2012. dec. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/100 anonim ***** válasza:
93%
Kedves kérdező, szerintem cserélj helyet anyukáddal. Menj dogozni, tarts el 2 embert és hidd el, örülni fogsz ha hónap végére vajas kenyeret eszel. Ezt minden túlzás nélkül írom. Sajnos sokan élnek így. Én a te korodban azért imádkoztam, hogy legyen fűtés és kaja otthon, nem hogy plusz dolgok! Örültem ha be volt gyújtva és volt mit ennem, mert sokszor kabátban kellett aludnom és kekszen kívül mást nem tudtam enni. Kicsit szállj magadba. Valóban a szüleid hibája hogy elkényeztettek, de ennyi idősen te is nevelhetnéd magadat.
2012. dec. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/100 A kérdező kommentje:
Na mindegy, nem hinném, hogy a 16 évesek többsége dolgozna attól függetlenül ahova el szoktam járni ott velem egykoruak vannak mindenhol. Nekik is a szüleik adnak pénzt. Én is adnék az enyémnek.
2012. dec. 12. 14:33
 26/100 anonim ***** válasza:
95%
A sajnálatos állás az, hogy a kis 15-16 évesek többsége most adja a válaszokra a negatív értékelést. Pedig eddig szerintem mindenki igazat írt azzal, hogy a kérdező el van kényeztetve. Ezen el kellene gondolkodni. Akarsz valamit? Dolgozz meg érte! Aki bulizni tud, az meg is tud dolgozni az áráért! Kérdezem én, miért várnád azt el, hogy más fizesse a szeszélyeidet? A kérdés most az összes leértékelgető fiatalnak szól. (Mert félreértés ne essék, felnőtt ember ezzel egyetért.) Felnőtt módra akartok viselkedni, de a felelősséget nem vállaljátok. A felnőtt élethez ez is hozzátartozik, fogjátok fel. Ha nem megy, nem kell erőltetni a bulit és a pénzköltést sem, mert az is egy felelősségteljes, felnőtteknek való dolog. Csak sajnos sok szülő ezt elfelejti és a porontykája rossz hitben él.
2012. dec. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/100 anonim ***** válasza:
94%

1. Apád NEKED nem kell, hogy adjon semmit, erre nem kötelezhetö jogilag, ö CSAK anyádnak köteles fizetni valamennyit az eltartásodra.

2. Ha a szüleid megegyeztek egy összegben, akkor abba senkinek - még a biróságnak se - nincs beleszólása.

3. Az egyik válaszoló véleményével ellentétben 18 éves korod után sem lenne köteles apád NEKED fizetni, hanem továbbra is anyádnak, de 18 év fölött CSAK akkor, ha erre érdemes vagy. Ha tiszteletlen vagy apáddal szemben, akkor semmit sem köteles adni, ha már nagykorú leszel.

4. Ha a szüleid szerint neked nek JÁr KÜLÖN pénz, akkor nem kapsz és nem is követelhetsz.

5. Az meg, hogy apádnak van új családja, az ö magánügye, ha neked ez nem tetszik, az a te bajod.

2012. dec. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/100 anonim ***** válasza:
90%
Nekem is el kellett mennem dolgozni 16 évesen,ha valami plusszt akartam magamnak.Pedig az én szüleim nem váltak el.Meg kellene tanulnod,hogy amit kapsz pénz,vagy akármi azért keményen meg kell dolgozni.Nem csak az öledbe hullik.Lehet te csak kólázni akarsz elmenni,de anyukádnak az 2 napi kenyér ára.Tudod egyáltalán mi mennyibe kerül?Tudod azt,hogy 1kg húsért nagyon sokan 2 órát dolgoznak?Ha nem többet.És jössz te avval,hogy a robogódba benzin kell, na nekem 16 évesen nem volt robogóm és zsebpénzt sem kaptam.Meg is tanultam a pénzt beosztani.23 éves anyuka
2012. dec. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/100 anonim ***** válasza:
92%

Bár tudom, téged a legkevésbé sem fog érdekelni, de én SOHA nem kaptam zsebpénzt. 28 éves vagyok, tehát nem mondhatni, hogy az őskorban voltam gyerek, amikor még "más idők voltak". 12 éve voltam annyi idős, mint te.

Mit gondolsz, a pár tízezret mire adja apád? Anyádnak ruhákra? Nem, hanem pontosan neked, illetve jobban mondva RÁD. Mert közös gyerekük vagy. Rezsire, kajára költi, a közös rezsitekre, a közös kajátokra.


Egyébként a "pár tízezezer forintot" minimum harmincnak érzem a szavadból. Tudtad, hogy a bíróság által megállapított összeg a jövedelem kb. 15-20%a? Ahhoz, hogy ezt megkapd, apádnak legalább 200 ezer forintot kell keresnie, annak a 15%-a a harmincezer.


A harmadik, amit megjegyeznék: "azt mondta nem pénzel tovább, mert nem érdemlem meg". Árulkodó dolog, és az írásodból nem is vagyok ezen meglepődve.

2012. dec. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/100 anonim ***** válasza:
92%

Háát kicsi elkényeztetett és neveletlen kölök, irány melózni suli mellett. 16 évesen már bőségesen lehet.

Hajrá, teremtsd meg magadnak azt a pluszt amiért itt előadod a hattyú halált. Megfogod tanulni mit jelent melóval pénzt keresni. És talán számodra lesz annyira jellemformáló, hogy megváltoztasson.

2012. dec. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!