Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem köteles nekem pénzt adni...

Nem köteles nekem pénzt adni apám válás után? Most hirtelen berágott

Figyelt kérdés

Szüleim elváltak gyerekkoromban. Nem a bíróság állapított meg gyerektartást, hanem megállapodtak. Anyám is dolgozik de nem keres sokat. Eddig apám adott pénzt most megsértődött rám, azt mondta nem pénzel tovább, mert nem érdemlem meg. Anyámnak ad valamennyi pénzt (pár tízezret miközben van elég pénze) Anyám mást nem tud adni nekem, mert kell a rezsire, kajára. Így ezen felül nem kapok semmit nincs zsebpénzem már hetek óta. Mondtam anyámnak hogy menjen bíróságra, kérjen százalékos gyerektartást, de azt mondta ő nem fog cirkuszolni, nem fogja elmérgesíteni a kapcsolatukat Szóval nem én vagyok a fontosabb, hanem a kapcsolatuk. Jó tudni.

Én nem kérhetem, hogy úgy kapjak pénzt? Most menjek pitizni neki??



2012. dec. 12. 13:54
 81/100 anonim ***** válasza:

"Érdekes ez a sok dolgozó fiatal.... Én aztán vagyok fiatalok között, ott van alapnak a gimi. Biztos, hogy nincs ilyen nagy százalék, mint amit ide irkáltok."


Akkor ne hidd el, maradjon neked büdös a mumka, és várd, hogy apád visszateszi a szemellenzőt.

Nyáron, és ünnepek környékén kifejezetten sok fiatal dolgozik az áruházakban diákmunkásént, de az sem ritka, hogy hétvégén is bevállalnak 1-2 napot. Csak nyitott szemmel kéne járnod, és megemelned a hátsód, ha valamire pénzt akarsz szerezni. Ennyire egyszerű a recept.

2012. dec. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/100 anonim ***** válasza:

De ha be akarsz vágódni apádnál - ami piszkosul szánalmas dolog, és gyerekes is - kérdezd meg, hogy mit segíthetnél neki.


Gyerek vagy még; ha felnőtt lennél, mint aminek hiszed magad, akkor odaállnál apád elé, és normális hangon, hiszti nélkül bocsánatot kérnél a viselkedésedért, valamint, mint minden felnőtt ember, elmennél dolgozni ünnep előtt és az iskolai szünetekben.

Arról nem is beszélve, hogy felfognád, hogy apád nem fejőstehén, hanem gürizik látástól vakulásig, ugyanis egy vállalkozást ha már beindult, sem lehet magára hagyni.


Lehet, hogy téged nem érdekel, hogy ki mennyit kap, mert egy önző kis p*cs vagy, de rohadt komolyan gondolkodj el azon, hogy mi is a reálértéke a 40 ezer forintnak. Segítek: nem sok, ugyanis nem jön ki belőle télen a rezsi sem. Sok helyen még nyáron is alig. És ne luxuslakásra gondolj!

2012. dec. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/100 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes válaszokat ami nem ment át személyeskedésbe.


Egyébként beszéltem vele. Végül megkérdeztem mit vár pontosan tőlem, mondtam neki a munka dolgot, de azt mondta nem ezt akarja most, nyáron majd mehetek, úgyis át kell látnom majd a helyzetet, annak örülne. Szóval még most sem tudom pontosan mi van :) de legyek kicsit megbízhatóbb, ne bulizzak annyit. Tudta hogy a pénz miatt rinyálok :P de azt mondta azt majd anyámmal megbeszéli. Szóval lehet nyertem is, meg nem is.

2012. dec. 13. 22:36
 84/100 anonim ***** válasza:

Szerintem várj ki, és alapvetően tartsd be azokat az irányelveket, amiket mondott.

Legyél felelősségteljes, ha segítséget kér, legyél ott neki (nem kell pitizni, csak hosszú távon legyél mindig megbízható).

IDŐVEL vissza fog jönni a bizalom is.

Szerintem kaptál piros pontot is a beszélgetésetekért.

Nézz rá partnerként. Kéréseit, tanácsait vedd komolyan, cserébe ő is komolyan fogja venni a te kéréseidet (nem csak anyagi kérések, a jövőben sokszor tud még segíteni, tanácsot adni neked sok minden másban is). Ez egy emberi adok-kapok. Amennyi emberséget adsz, annyit is fogsz visszakapni.

2012. dec. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/100 88Móni88 ***** válasza:
Látod, hogy nem volt olyan nehéz... Persze, hogy tudta, hogy miért akartál beszélni vele, de legalább látja, hogy téged érdekel, hogy Ő mit vár tőled. Szerintem nyertél nála egy piros pontot...
2012. dec. 14. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/100 anonim ***** válasza:

Te csak a pénz miatt mész nyalizni és ahogy az egyik válaszoló leírta ez undorító és gyerekes dolog. Én, a párom és a pici babánk valószínűleg kb 120, jobb esetben 140 ezer forintból fogunk élni még 2-3 évig. Írtad, hogy téged nem érdekel, hogyan élnek mások. Nem is ezért írom. Csak kicsit gondolj már bele, hogy hány millió ember van még ennél is ezerszer rosszabb helyzetben.


Sokan gyalog mennek iskolába/dolgozni, mert ha helybeliek, még a bérleten is inkább spórolnak.

Sokan kenőmájason élnek és ritkán engedhetik meg azt a luxust, hogy főtt kaja legyen otthon.

Sokan csak onnan ismerik az "új" ruha vagy bútor fogalmát, hogy az ismerősöktől megkapják a már nem használt cuccokat.

Sokaknak ünnepekkor vagy nagyobb szünetekben az a kikapcsolódás, ha otthon kitalálnak valami ingyenes szórakozást. (Nem mennek még a Balatonig sem és nem fizethetnek még egy vattacukrot sem, nem ülnek körhintára, nem látogatnak el érdekes helyekre vagy visznek haza ajándékot és lehetne még sorolni.)


Ó, és igen... Ezek az emberek nem mind azért ilyen szegények, mert annak születtek. Ezt azért jegyzem meg, mert apukád vastag pénztárcája nem garancia arra, hogy te is olyan jól fogsz élni, mint ő. Hozok fel példákat: Pl. lebetegedett és az állam nem támogatja kellőképp. (Tudod egyáltalán hogy mennek az országban a dolgok? Kétlem.) Másik példa: Összefogtak ellene a rokonok/házastárs és kisemmizték. És bizony sokszor abból semmizik ki, amiért Ő dolgozott meg, de sajnos ilyen ez a világ és a törvény is sokszor a bűnöst védi. Lehetne még példákat hozni, de itt van ez a kettő arra, hogy az ember sokszor önhibáján kívül kerül éhező helyzetbe 70 ezer forinttal vagy még adóssággal is úgy, hogy rajta kívül 2-3 vagy több embert tart.


Tehát ne hidd, hogy te nem lehetsz ilyen szegény.


Mindezt nem azért írtam le, hogy érdekeljen. A hozzászólásaid alapján egyértelmű, túl gyerek vagy ahhoz hogy ezeket a dolgokat felfogd. Pusztán gondolkodj el a saját önzőségeden. Apukád dolgozott meg a pénzéért és nem TE. Beláthatnád, hogy nem tud eltartani egyszerre 2 családot, és miért is tenné? Mire fel? Anyukáddal elváltak és ennek ellenére nagyon szép kis összeget fizetett rád. Ott van már az új családja is. (És neked semmi jogod ez ellen tiltakozni vagy ítélkezni, apukád első sorban egy EMBER és nem a te rabszolgád vagy fejőstehened.) Egyszerűen amit te vársz el, az luxus a semmiért cserébe. Kár ezt letagadnod, mert egyértelműen látszik. Ráadásul nem NEKEM és nem is a többi anonim válaszadónak tagadsz, SAJÁT MAGADNAK. Szerintem te lány vagy egyébként. Ha igazam van, előre sajnálom a leendő férjedet és a gyerekeidet is. Majd ha esetleg nem lesz elég amit keres, kidobod és mész máshoz? Nem bántásból írom, de a saját érdekedben be kell ismerned hogy nagyon is felelőtlen vagy. A semmiért cserébe várod a jót. A világ viszont NEM ÍGY működik. Sokszor az ember a gürizésért, hajtásért cserébe kapja a SEMMIT. Azt hiszed, csak mert apukád jól áll anyagilag, automatikusan neked is olyan jól kell élned a jövőben? :) Tévedsz. Te nem apukád vagy. Úgy akarsz élni, ahogy ő? Azért meg is kell ám dolgozni. És te ezzel a hozzáállással és pénzbeosztással hamar eljuthatsz egy csöves életszínvonalára. Volt ilyen ismerősöm. A család jól állt; 2 ház, nyaraló, külföldi utak, jó ruhák, földek, pénz, minden megvolt. Kicsi lány túl nagyravágyó volt, férjhez ment aztán mire rájött hogy ő nem Csipkerózsika és nem is Bill Gates, már tele volt adóssággal. Ő az egyik családtagom. :)


Sokan csak arra adnak tippet, hogyan békülj, de a nagyravágyóságodat senki sem "kezeli". Mi sem tehetjük meg. Hát tedd meg te, különben hidd el, nagyon pórul jársz még az életben. :)


Lezárva a dolgot: Ha az én gyerekem így követelőzne, 2 büdös nagy pofon lenne a jutalma. :)

2012. dec. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/100 A kérdező kommentje:

Mint írtam már tudom hogy sokak (jóval) kevesebb pénzből élnek. De azt hiszem ez nem rám tartozik/ nem tehetek róla/ nem tehetek ellene. Attól még hogy másoknak kevesebb van, attól nekünk lehet több. Ha meg van, miért ne élvezném én is. Erre írtam hogy így működik.

És miért ne kellene apámnak eltartani engem is? Gondolom jobban kötelessége mint két idegen gyereket. Attól hogy elváltak anyámmal még a gyereke vagyok. Az hogy őket is tartja szintén nem érdekel. Tegye, abból bajom nem lesz.

De szerintem a szülő életszínvonalán éljen a gyerek is. Apámnak is megvolt mindene gyerekkorába. Én is megfogok mindent venni a gyerekemnek.

Az meg már sajátos elmebaj, hogy szerintem lány vagyok... Bár érdekelne miből gondolod, mi a b.zis bennem gépen kereszül, mert azon változtatnék :D

2012. dec. 14. 14:50
 88/100 anonim ***** válasza:

Eléggé p*csás a felfogásod. Ezért.


Viszont azon a nemedtől függetlenül gondolkozz el, hogy apád ELTART téged, a gyerektartással bőven teljesíti a kötelességét. Értsd meg, nem azzal tart el hogy pénzt ad neked a robogó tankolására/kólázásra/bulizásra. Ezek plusz dolgok amiket nem, ismétlem, NEM köteles számodra biztosítani (ráadásul meg sem érdemled kisfiam). Az ember rábírna a felnőttesebb gondolkodásra, de ez nálad esélytelen. Ahogy már nagyon sokan leírták előttem, gyerekes vagy és fogalmad sincs a világ működéséről. Iszonyatosan. Olyan kijelentéseket teszel, amik felháborítóak és iszonyat kevés észre utalnak. Értem már apukád hozzáállását, valószínűleg ezért szerette volna megvonni tőled a pluszt... Ha ráadásul kisfiú vagy, még nagyobb szégyen. Akkor már nem mondható el rólad, hogy "ez csak egy kis p*csa". Nem, nem. Egy semmirekellő vagy és férfiaknál ez sokkal nagyobb szégyen, megsúgom. Egy FÉRFI akkor érzi jól magát, ha megteremti azokat a dolgokat, amikre vágyik. SAJÁT MAGÁNAK, és nem 0 munkával anyuci- apuci pénzén!!! Később pedig a családjának. Ez egy normális férfi gondolkodásmódja, akiben van tartás. Az én párom még a házunk építésénél sem akarja elfogadni a szülei segítségét, pedig ott igazán nem szégyen! Te tipikusan az a fajta leszel, akit majd az asszony tart el és annyira használhatatlan, tehetetlen semmi leszel, hogy még a háztartást sem tudod rendben tartani, nem hogy dolgozni. Nem bántásból írom, pusztán dühítő hogy egyeseket mennyire nem képesek otthon megnevelni. Nagy kár és szégyen a szüleidnek, hogy az interneten kell idegeneknek kioktatniuk. Nyilván apukád ennek a nevelésnek a hiányára jött rá. Ha így állsz az élethez, neked nem lesz se állandó munkahelyed, se tartásod, majd idővel semmid. Ezt fogd fel kisgyerek. Nem robogó való alád, hanem kis babamotorka, a lábbal hajthatós. :) És NEM, NEM, apád nem TE vagy és NEM KELL úgy élned, ahogy ő. Főleg hogy ő egy dolgos ember, te meg egy semmirekellő naplopó. Mindenki a saját munkájának a gyümölcsét élvezze, ne másét. Ez nem szidalmazás, még mielőtt annak vennéd. Gondolj bele. Apád verítékén szórakoznál úgy, hogy "te nem fogsz kapát". Gyönyörű vagy... A helyedben én a föld alá süllyednék mélyen. Olvasd végig a hozzászólásokat és nézz magadba. Nagyon sok ember nagyon sok hasznos dolgot írt neked. Nem azzal segítünk, hogy elmondjuk hogyan békülj ki apáddal és fejd tovább, hanem azzal ha felnyitjuk a szemed. Egy semmirekellő vagy és ezt be kell látnod, különben te éhen fogsz dögleni. Sajnálom, de ez a nagy igazság. Ha pedig arra számítasz hogy majd apád eltart és ő lesz is olyan hülye, te leszel az utolsó, akire normális nő néz. (Ez akkor majd nagyon fog bántani, főleg amikor mindenki családos ember lesz és/vagy sikeres a szakmájában. Ezt elhiheted nekem.)Az ilyen hozzáállású felnőtteket iszonyatosan megszólják az emberek. Erre nyomatékosan felhívom a figyelmedet, mert ha valaki 16 évesen ezen a szinten van, félő nem fog változni. Nálad erős nevelési gondok vannak. Ha te ennyire hajtod a nevetséges, gyerekes hozzáállásodat továbbra is, megnézheted magadat 6-7 év múlva. Akkor fog tőled apád igazán elfordulni, amikor 22-23 évesen azt látja, hogy a fia totál semmirevaló. :) És aki alapból ennyire követelőző és önző, az nem változik és nem is viszi semmire. De innentől bajlódjon veled egy erősebb idegzetű válaszadó. :)

2012. dec. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/100 A kérdező kommentje:

Nem mondtam hogy nem értem amit írtok, egyszerűen nem értek vele egyet, mint leírtam.

Lehet tényleg kicsit önző vagyok mostanában, mert bulizni/szórakozni akarok inkább, de mikor tegyem ha nem most? Mindennek megvan az ideje. Ez a 15-huszonakárhány év erről szól. Tanulás és szórakozás. 3-4 tanuló vagyok egyébként, még úgy is átlagba, hogy néha becsúszik egy 1-es mert pont nem tanulok és megfeleltetnek.

Nem tudom honnan veszed/veszitek milyen felnőttként. Mint minden normális ember én is fogok dolgozni, a felnőtt léthez hozzátartozik (suli után) Vannak terveim, tudom hova akarok menni továbbtanulni. Ebben is apám tanácsát követem, szóval amúgy meg szoktam rá hallgatni. Ő meg majd megtanítja mi hogy van, és kész az életem. Meg gondolom lesz családom is, ha találok egy normális lányt. Bár most azt látom, hogy vannak a kis k.-k, meg a kis magolós zártfelsős csajok, de gondolom csak lesz egy normális. Ja és egy sem vállal diákmunkát :)

2012. dec. 14. 22:03
 90/100 anonim ***** válasza:

Szeretnél továbbtanulni?

Ha igen, most jegyezd meg jól, hogy gimnáziumban sem jó jegy a 3-as, de még a négyes sem, és ez egyetemen/főiskolán még rosszabb lesz. Ilyen jegyekkel fizetősre sem fogsz bekerülni - amennyiben populáris szakot célzol be.

Gyerekkori barátnőm, aki színjeles volt általános- és középiskolában, annyira hajt, hogy bent maradjon államin, hogy 22 évesen őszül. Mérnöki karon van, amúgy.


Ezen kívül apád támogat, de anyád tart el. Amiért legalább annyit megtehetnél, hogy nem maradsz ki éjszakázni (16 évesen amúgy sincs SEMMI keresnivalód az éjszakában), és segítesz neki dolgokban, pl. bevásárlás, házimunka, csekkek befizetése.

Utóbbi kifejezetten jót tenne neked, hogy meglásd, mennyire kevés 40 ezer Ft.

2012. dec. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!