Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nálatok ez szakítási ok...

Nálatok ez szakítási ok lenne? A vőlegényemről van szó.

Figyelt kérdés

Nem olyan durva az eset,de mégis bánt.

1 éve vagyunk együtt 1 hónapja jegyesek esküvőt tavaszra tervezzük/tük.

Ő miattam abbahagyta a cigit,megígérte hogy soha többet nem gyújt rá,meg is tette,nagyon büszke voltam rá!

Az elején kb amikor 1 hónapja volt "tiszta",akkor volt egy buli,ahol mégis szívott belőle és egy óriási vita lett belőle,megesküdött,hogy soha többé stb.

Azóta rengetegszer érdeklődtem,hogy bírja,azt mondta állandóan hogy teljesen jól,nem hiányzik neki meg stb.Így fel sem merült bennem ,hogy dohányzik.

Erre ma,amikor kirakott a szüleim lakása előtt bent hagytam a táskám a kocsiban és utánafutottam,még elértem a pirosnál és láttam,hogy rágyújtott.

Nagyon nagyon bánt,teljesen bizalmatlan lettem.

Túlreagálom?


2012. dec. 18. 19:45
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
100%

Az elején kb amikor 1 hónapja volt "tiszta",akkor volt egy buli,ahol mégis szívott belőle és egy óriási vita lett belőle,megesküdött,hogy soha többé stb.


Nem tudom,ki vagy te ,az anyja ,vagy miért kell egy felnőtt embernek sunyiban dohányozni vagy akármit csinálni ?:D Ez tipikusan annak az esete,mikor nincsen probléma egy kapcsolatban akkor gyártasz magadnak..

2012. dec. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
100%

Az én leendő férjem is dohányos, beszéltünk róla, hogy le kéne tenni, mert rossz, mert gyereket szeretnénk, mert drága. Volt belőle 1-1 kisebb vita, akkor megfogadtam, hogy soha többé nem szólok neki. Nem is szabad. az Ő Élete, úgy csinálja, ahogy neki jó, amíg nem megy a kapcsolat rovására.

Nem szakítanék, szégyellném kicsit magam, és visszavennék a fordulatból.


24N

2012. dec. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
100%

El kell keserítselek, miattad soha nem fogja letenni a cigit. Cigit akkor lehet letenni, ha az ember saját maga akarja maga miatt.

Szakítani nem kell, de valahogy nem párkapcsolatnak érzem ezt a helyzetet, hanem anyuka meg a hülye kisfiáé.

2012. dec. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
ugyanez volt nálunk is h csak néha gyújtott rá, én meg utáltam a cigit, most meg napi 1 doboz megvan. nem fogom kérni h tegye le, mert ő dolga.
2012. dec. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
100%
Itt mindenkinek teljesen igaza van abban, hogy felnőtt ember a vőlegénye, akkor tegye le a cigit, ha ő akarja. De akkor miért kell hazudozni? Akkor mondja azt, hogy drágám, nem fogom miattad letenni, ha nem tetszik el lehet menni. Vagy hogy megpróbálja... de miért kell azt hazudni, hogy letette. Én úgy vettem észre a kérdezőnek is ez a legnagyobb baja, hogy át lett verve. Ez nálam szakítóok, mikor hónapokig a szemembe hazudnak.
2012. dec. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
54%

1 év után jegyesség.

1 és negyed év után házasság.

Hát látod ezért korai: mert most derül ki, hogy még nem is ismered igazán.

2012. dec. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
72%

25.:

csak részben az a baja, h a párja "átverte". a kérdezőnek az a legfőbb baja, h tűzön-vízen át érvényesíteni akarta az akaratát, mi szerint az ő párja semmilyen körülmények között nem dohányozhat. de nem sikerült, helyette a háta mögött történt, holott ő megmondta, h nem lehet. a kérdező a cigire ugrik, szerintem és arra, ha nem az történik, amit ő akar...

2012. dec. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
72%

Kérdező, kicsit gondolkodj már el ezen a sztorin. Olyan egyszerű, mi miért van.

Nyilvánvalóan te követelted, hogy mondjon le egy olyan dologról, amiről addig esze ágában sem volt. A kedvedért, de csakis a te kedvedért megpróbálta, nem ment neki. Mivel folyamatosan kontroll alatt tartod és számonkéred, úgy reagál mint egy megfélemlített gyerek, aki nem akar lebukni ha rosszat csinált, ezért inkább tagad a végtelenségig.

Itt neked kell rendberaknod magad, hogy elfogadod így vagy sem. Felnőtt ember.

2012. dec. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
60%

Csak gondolom a kérdező nem akar passzív dohányos lenni otthon, nem akar olyan férjet, akinek 15 év múlva rohadnak a sárga fogai, és potyognak ki az inysorvadástól, és büdös a szája, bőre, mindene.

Aztán idő előtt megözvegyül.


Off: Dohányosok! Ti már nem érzitek, mert hozzászokott az orrotok, de büdösek vagytok. Szátok, bőrötök, ruhátok, mindenetek.

2012. dec. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
42%

Igen. Utálom a cigit, (alapból nem is járnék olyan emberrel, aki dohányzik), de ha már mégis járunk, és én normálisan, érthetően elmondom neki, hogy nem szeretném, ha dohányozna, de ő mégis, és ráadásul titokban, akkor búcsút mondanék neki.


Lehet azzal jönni, hogy ne miattam szokjon le, hanem maga miatt, de ha szeret, akkor csak megtehet ennyit értem, és könnyebb úgy, ha van az ember mellett egy támasz, egy segítő társ, aki miatt érdemes letenni a cigit.


Persze az embert úgy kell elfogadni, ahogy van. Nem mesekönyveben élünk, mindenkinek vannak hibái, lehet olyan is, amit a másik nem tolerál. Ha szeretem azt a valakit, akkor nyilván megváltozom.


Aki pedig azt írja, hogy nem erőlteti rá a párjára, mert az ő döntése, az örüljön, hogy képes ezt elfogadni. Én sosem tudnám, mert rosszul vagyok tőle (fizikai értelemben), gondolom a párom is inkább leszokna, mint tűrné, hogy minden egyes cigizés alatt/után lehányjam őt.


De! mégsem ez lenne a szakítás oka, hanem az, hogy titokban csinálta. Jó, nyilván kedves tőle, hogy sosem maradt rajta a szaga, tehát valamit tett annak édekében, hogy ne vedd észre, de egyszerűbb lett volna, ha elmondja. És nem mellesleg jobb lett volna, ha őszinte.


Ennek ellenére (hacsak nem vagy akkora antidohányos, mint én), nem mondom, hogy szakíts vele. Ha a vőlegényed, nyilván szeret és te is szereted, üljetek le, beszéljétek meg, kössetek kompromisszumot, de ne sunyiban cigizzen.

2012. dec. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!