Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek a 17 éves fiammal...

Mit tegyek a 17 éves fiammal aki nem akar iskolába menni és tanulni sem meddig vagyok köteles eltartani?

Figyelt kérdés

3 gyermekem van 17 éves fiammal vannak problémáim. A fiammal 14 évesen kezdődtek a problémák amikor is összeköltözött egy 12 éves lánnyal akivel komoly kapcsolata lett.

Innen kezdve minden voltam csak anya nem elmondott mindennek majd nem járt iskolába drog, ital csavargás. Másik iskola majd átmeneti nevelés folyamatosan szökött iskolába nem járt. Megígért mindent csak hozzam haza. Újabb iskola remekül ment minden. újabb lány ismét csavargás. A fiam megint elmondott mindennek mert a lány szülei lovalják ellenem és már elegem van. De a fejemhez vágta köteles vagyok eltartani, na persze neki nincsenek kötelességei. A gyámügyön azt mondták elköltözhet na de nem akar, már átmeneti nevelésbe sem veszik. Hiába beszélgettem vele éjszakákon át az csak addig tartott neki.Tudni kell hogy a fiam nagyon hazudós a múltkor pl jött értesítő hogy nem volt iskolába beírt arra a napra egy jegyet mondom jó felhívom na akkor nekem esett hogy akkor mi a f.. van ha nem ment,ebbe a stílusba

Megjegyzem a fiamnak több rendőrségi ügye is függőben van mint garázdaság és drog .

Másik két gyermekem kitűnő tanuló.


2012. dec. 20. 03:21
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
58%
Nem sok mindent tehetsz. 18 éves koráig tűröd, utána álljon a saját lábára. Sajnos sokan megbolondulnak kamaszkorban. Hogyha meg olyan "barátokat" talál akik ebben támogatják, akkor még nehezebb a helyzet. Azt hiszem te többet nem tehetsz. Mindent megpróbáltál. Tudod, azok akik nem értenek meg, nagyon keveset láttak a világból. Pláne problémás gyerekekből. Sajnálom, hogy sokáig olyan férfival éltetek aki ivott és agresszív volt. Bizony ez a viselkedés akaratlanul is mintája lehet az egy háztartásban élő fiúnak, akinek apaképre van (volt) szüksége. Talán egyszer, ha a hormonok megnyugodnak észhez tér. Örülök, hogy kiléptél a bántalmazó kapcsolatból és újra kezdted az életed. A lányoknak talán még nem késő. Én semmit nem tudok mondani, ami a fiaddal kapcsolatban segítség lehetne. Elindult a lejtőn. Ahhoz, hogy ne csússzon le végképp, már neki kell megfognia a kinyújtott kezed. Sajnos még egy évig tűrnöd kell.
2012. dec. 20. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
17%

Bírom az ilyen szülőket! Meddig vagy köteles eltartani? Aki így gondolkodik, annak tilos gyereket vállalnia, mivel éretlen.


Szülői támogatás? Ismered ezt a foglamat? Rendes családban támogatják a gyereket és nem utcára dobják, hogy álljál talpra. Hisz te sem álltál talpra ezek szerint.

2012. dec. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
ez mekkora kamu
2012. dec. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
45%

Parancsoljatok, íme egy gyerek, akinek a válás nem olyan egyszerű és csodálatos, mint ahogy azt a sok boldogságkereső anyuka hiszi!


Megszakad a szívem :(


És ha tudnátok hány ilyet láttam már..mindnek ez a baja.


Nála még rá is tesz egy lapáttal, hogy született két testvére a "nagy ő-től".

2012. dec. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
86%

Azért a szíved ne szakadjon már meg, utolsó...

Továbbra is kapott szeretetet az Édesanyjától, sőt egyébként is megvolt mindene. Csak ez egy jó ürügy a lázadozásra, hogy jaj az én szüleim elváltak.

Az enyémek is. Mégsem lettem idióta...

2012. dec. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

Nem minden gyerek olyan, mint te, ezt azért illene felfogni. Vannak gyerekek, akikkel a dolog ezt csinálja.


Szóval mondhatod, hogy jó ürügy vagy sem, ez nem ürügy.

És igen, megszakad értük a szívem, mert ezek a gyerekek olyan handicappel indulnak később, hogy az elképesztő.

2012. dec. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
Itt nem a válásról van szó ,mivel ö volt az aki a legjobban a költözés mellett állt ,mert az ex folyamatosan fenyegetődzött és a fiam volt aki legjobban félt tőle és azt akarta messzire költözzünk és átbeszéltük a dolgokat nem is egyszer mi lenne jó .De a haveri társaság amibe keveredett vitte ebbe az irányba és mai napig a haverjaira hallgat meg a lányra és a szüleire .Persze amikor megcsalta az első lány is meg már ez is akkor én vigasztaltam és jött hogy örül legalább családja van ...aztán a lány telebeszélte a fejét elhitette vele hogy nem is történt semmi ...na és ezért is én voltam a hibás mert összeveszett vele ...Megkapott minden támogatást jó iskolába kezdett azt tanulhatta amit mindig is akart ...mára csak az maradt ahová épp felvették ...
2012. dec. 20. 10:58
 18/28 anonim ***** válasza:

Na akkor most jó a kapcsolata az apjával vagy sem?


Másrészről egy gyereknek, legyen az fiú vagy lány, szüksége van a mindennapi életében egy apára és egy anyára.

Te egyoldalúan anyaként nem tudsz rá olyan fegyelmező erővel hatni, mintha ketten lennétek.


Ez a hősszerelmesség is azt mutatja, valami baromira hiányzott neki.

2012. dec. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

Fordulj egy szociális intézményhez. Keress pszichológust, szoc. munkást, aki segíthet. Én az vagyok, de nem Magyarországon élek, em tehetek semmit.

MINDENKÉPP KÉRJ SEGÍTSÉGET!!!!

2012. dec. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
Az édesapjával jó a kapcsolata ,de ö rá sem hallgat neki is megígér mindent de nem tartja be .Igen érdekkapcsolat az a hős szerelmesnek nevezett valami ...élvezi ha sajnálják és mellette ellátják minden 'földi jóval' ,ital ,cigaretta ...mivel ezeket itthon nem kapja meg ...volt több barátnője is akikkel például mai napig jóba vagyok ,de mivel ők nem adtak neki italt , cigarettát ,drogot ezért dobta őket ...
2012. dec. 20. 11:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!