Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek a 17 éves fiammal...

Mit tegyek a 17 éves fiammal aki nem akar iskolába menni és tanulni sem meddig vagyok köteles eltartani?

Figyelt kérdés

3 gyermekem van 17 éves fiammal vannak problémáim. A fiammal 14 évesen kezdődtek a problémák amikor is összeköltözött egy 12 éves lánnyal akivel komoly kapcsolata lett.

Innen kezdve minden voltam csak anya nem elmondott mindennek majd nem járt iskolába drog, ital csavargás. Másik iskola majd átmeneti nevelés folyamatosan szökött iskolába nem járt. Megígért mindent csak hozzam haza. Újabb iskola remekül ment minden. újabb lány ismét csavargás. A fiam megint elmondott mindennek mert a lány szülei lovalják ellenem és már elegem van. De a fejemhez vágta köteles vagyok eltartani, na persze neki nincsenek kötelességei. A gyámügyön azt mondták elköltözhet na de nem akar, már átmeneti nevelésbe sem veszik. Hiába beszélgettem vele éjszakákon át az csak addig tartott neki.Tudni kell hogy a fiam nagyon hazudós a múltkor pl jött értesítő hogy nem volt iskolába beírt arra a napra egy jegyet mondom jó felhívom na akkor nekem esett hogy akkor mi a f.. van ha nem ment,ebbe a stílusba

Megjegyzem a fiamnak több rendőrségi ügye is függőben van mint garázdaság és drog .

Másik két gyermekem kitűnő tanuló.


2012. dec. 20. 03:21
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Na de mi okból lesz drogfüggő egy 14 éves kisfiú?? Ne viccelj már.


Az előbb meg azt mondtad félt az apjától mert az fenyegetőzött. Most akkor mi van?

2012. dec. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:
Az extöl félt aki neki nem édesapja ,de ha elolvastad volna amit elején írtam akkor értenéd is ...Na mitől is lesz drogfüggő???Beleviszik a haverok neki meg tetszik a dolog ...mert nem magától lett az biztos de sajnos olyan gyerek aki könnyen befolyásolható és hajlik a rossz dolgokra az okát ne kérdezd fogalmam sincs ..
2012. dec. 20. 11:27
 23/28 anonim ***** válasza:
65%

Érthető lett volna, ha a válásos válaszomra, te nem a második pasival reagálsz. Én arra gondoltam, hogy az ő édesapjával nem vagytok együtt.


Én is voltam kamaszként mindenféle társaságban, de soha semmit ki nem próbáltam. Nem mindenkit lehet ebbe belerángatni és nem feltétlenül attól függ, hogy befolyásolható személyiség vagy sem. Tartania kellene a következményektől, vagy ha azt még nem is fogja fel vele mi lesz,akkor legalább attól, hogy rád szégyent hoz, vagy hogy te mit fogsz szólni.

Láthatóan ez egy az egyben hiányzott.


A fiad nem pszichológiai, hanem pszichiátriai eset. Gyerekpszichiátriára kellene elvinni. Ott foglalkoznak ilyen esetekkel is.

2012. dec. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
0%
komolyan van aki ezt is beveszi?
2012. dec. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Utolsó, nem hinném el,ha soha nem láttam volna példát ilyenre, de sajnos láttam. :(


Ettől függetlenül persze lehet kamu, de éppen igaz is lehet, nem egyedi eset.

2012. dec. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
# 24/25 Szerinted annyira unatkozok ,hogy ilyeneket találok ki ugye ???!!!Sajnos igaz nagyon is igaz bár ne lenne az ....Neked írásos bizonyíték is kell ,mert privátba szívesen beszkennelem neked a hivatalos papírokat van egy jó pár már ..Rengeteg családkonzultációnk volt amin a gyerek mindig mindent megígért de ahogy kijött az ajtón elfelejtett mindent a pszichológus azt mondta nincs reális képe a dolgokról egyszerűen nem fogja fel a dolgokat ,ö úgy gondolja az a jó amit ö csinál ,hisz a lány és a családja is azt mondja na meg a haverok is ... Sajnos nem hajlandó befeküdni kivizsgálásra és erőszakkal nem vihetem...
2012. dec. 20. 17:14
 27/28 anonim ***** válasza:

Nem vagy rossz anya. A fiad függő, nem fogod meggyógyítani, nem fogod megváltoztatni. Amiben vagy, azt társfüggősgnek hívják. Írtad egy válaszban, hogy az exed függő, ha nem írtad volna, akkor rákérdeztem volna. Egyébként lehet, hogy érte valamilyen egyéb, titkolt trauma a fiadat (pl. molesztálás).

Milyen lehetőségeid vannak NEKED?

Te magad tudsz változni.

Pl. keresd a hozzátartozói csoportokat a neten, vagy menj le személyesen egy ilyen anonim csoportba.

Ahogy te változol, a fiad is fog, de sajnos nagyon lassan.

Jó lenne, ha lenne tanácsadód, pl. egy témában jártad pszichológus, mentor, segítő, stb.

Meg kell szabnod a kereteket, és ahhoz ragaszkodnod kell. A függk nagy manipulátorok, ne dőlj be, nem fog belehalni senki a házirendbe. Ne adj zsebpénzt (miért, megérdemli). Nem, nem jár neki.

Nem, nem vagy köteles eltartani.

A bűntudatoddal mindenképpen kell valamit kezdened, hiszen ez tartja őt is és téged is ebben a játszmában.

Ez egy hosszú, fáradtságos felépülés lesz - neked is.

Ne feledd - nem csak az exed és a fiad függő - te is az vagy, társfüggő.

És mégegyszer: jó anya vagy, jó ember vagy.

2013. febr. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Mi lett a fiaddal azóta?
2016. okt. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!