Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A Ti családotokban is "jó és...

A Ti családotokban is "jó és normális" dolog kövérnek lenni? (illetve nem kövérnek, de aki sovány ronda)

Figyelt kérdés
először furán hangzik a kérdés tudom,de nálunk ez van.ha tornázok ki vagyok röhögve.ha nem eszek sokat akkor mért nem?öcsémnek dagadnak a hurkái de nem kövér-szerintük.anyám a férjének:csak 100 kg alá ne menj hogy fogsz akkor kinézni..persze ő se kövér..szerinte
2012. dec. 20. 11:14
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
90%
Ez nem normális az tuti...
2012. dec. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
anyu is ha lát egy nála kövérebb nőt a tv-ben lehurrogja,de ő se vékony elég nagy hasa van..nem értem,mindig az a szép a jó akin van 30kg felesleg.a többi gebe..ha rájuk merem mondani hogy kicsit vissza kellene fogni,elviccelik hogy milyen jó így nekik,meg ilyesmi.de ők legebézhetik a barátomat,meg aki sovány az ronda de aki kövér az szép.Nálatok is ilyen érdekes felfogás uralkodik otthon?
2012. dec. 20. 11:17
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

Igen, szenvedek is vele rendesen. Mivel átadták ezt a hozzáállást, sokáig tartott, amíg leküzdöttem. És a mai napig ha meglátogatom őket, kapom az oltást, hogy hogy nézek ki.

Most meghíztam sajna, igyekszem leadni. Hát mit ne mondjak, szuper motiváció, hogy "hülye vagy édes lányom", meg "meg se kóstolod ezt a sütit? direkt neked sütöttem".


Szerintem egyébként elég sok családban van ez, és egyébként borzasztó dolog, mert nagyon megnehezíti az ember életét.

2012. dec. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
84%
Úgy látszik, hogy nálatok ez a normális. Vannak olyan családok, akiknél igenis a túlsúly normális, mert mindig is így éltek. Ezt láthatták pl az ő szüleiktől is. De egy átlagos családban ez elképzelhetetlen, nem normális.
2012. dec. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
hát szerintem se normális.durva az a rengeteg össze-vissza zabált kajamennyiség
2012. dec. 20. 11:19
 6/30 anonim ***** válasza:
55%
Egyáltalán nem... nálunk ha már valamelyikőnk el kezd zabálni sütiket meg ilyeneket, rászólunk, hogy vissza kéne fogni magát. Meg ha már felszedünk 5 kilót, azt megemlítjük egymásnak, hogy le kéne adni...
2012. dec. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%
De persze nem vagyok fitnessz-nácik, nem erről van szó. De egymás érdekében szoktuk tanácsolni egymásnak, hogy "lehet, hogy kicsit vissza kéne fogni most már a sütiket stb." Tehát nem leszóljuk egymást, hanem finoman megemlítjük. De erre mindegyikőnknek igénye is van (anyukám, nővérem, húgom)
2012. dec. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

ez egy primitív kifogás ,nagyon rossz és káros dolog.

Ne engedj nekik, járd a magad útját ,diétázz és sportolj figyelj oda az egészségedre ,hosszútávon neked lesz jobb .

Akár motiválhat is az ő hozzáállásuk :)

2012. dec. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 Shaddark ***** válasza:
100%

Önigazolást keresnek arra hogy a lustaságuk miatt kockára teszik az egészségük.

Tudják ők is de kényelmesebb szlogenekkel elfedni és hazudni saját maguknak is mint tenni az egészségesebb életért.

Sajnáld inkább őket semmint haragudj rájuk vagy megsértődj.

2012. dec. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
utolsó-szeintem tök jó amit csináltok.egész gyerekkoromban ez ment.jaj edd meg a krumplis/zöldséges tésztát,dehogy hízlal,hol hallottad ezt a hülyeséget?meg anyu pirítós lekváros kenyérrel "diétázik",vagyis ezt eszi sokszor normális ebéd helyett.merthogy ő nem eszik sokat.csak nápolyit,pattogatott kukit stb(főleg este)amúgy tudná mi lenne egészséges mert nővér.csak nem érdekli.a férje is annyit eszik,meg egyszerre bezabál utána megy f.sni
2012. dec. 20. 11:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!