Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A Ti családotokban is "jó és...

A Ti családotokban is "jó és normális" dolog kövérnek lenni? (illetve nem kövérnek, de aki sovány ronda)

Figyelt kérdés
először furán hangzik a kérdés tudom,de nálunk ez van.ha tornázok ki vagyok röhögve.ha nem eszek sokat akkor mért nem?öcsémnek dagadnak a hurkái de nem kövér-szerintük.anyám a férjének:csak 100 kg alá ne menj hogy fogsz akkor kinézni..persze ő se kövér..szerinte
2012. dec. 20. 11:14
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
igazatok van,persze.nem haragszok csak elkeserít.mondták hogy valamelyiküknek magas a cukra.erre mondtam hogy igen,sok az a súlyfelesleg,le kell adni-mozgás is csökkenti.erre tök furán hallgattak csak a telefonba.én vagyok a dilis:D
2012. dec. 20. 11:31
 12/30 anonim ***** válasza:

A mi családunkban nem ez számít, nem ezen van a hangsúly, hogy van-e valakin valamennyi felesleg, vagy nincs. Persze azért van olyan, hogy ha hazamegyek a szülőkhöz, nagyszülőkhöz, akkor etetnek minden finomsággal. :) De amúgy az embert nézzük és nem a kilókat. Csak akkor szólnánk, ha valaki a kóros elhízásával, vagy fogyásával az egészségét kockáztatná.


Ami azt illeti, hogy "aki sovány ronda", ez ízlés kérdése. Én nem vagyok kövér, de nekem sem tetszenek a sovány emberek. Inkább legyen kicsit kerekebb (ne mértéktelenül elhízott), mint csontos. De az ember önmagának feleljen meg elsősorban, ne másoknak.

2012. dec. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális dolog. Aki ezt mondja, az csak nyugtatja magát, hogy úgy jó ahogy van, pedig dehogy....
2012. dec. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:
nekem nem kell megfelelniük,csak akkor nem kell magas vérnyomáson,meg cukron csodálkozni.mi is az embert nézzük,senki nem mondta hogy nem.de itt nem a "van egy kis túlsúly"-on van a hangsúly hanem több tíz kg-okról.ami nem kicsi.meg a másik kövért leszólja anyu hogy kövér disznó ronda állat stb.ő se sokkal vékonyabb,és ez az amit nem értek.
2012. dec. 20. 11:38
 15/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem normális dolog ez, ha tényleg túlsúlyosak. DE! A fiatalok többsége sajnos átesett a ló túlsó oldalára a kilókkal kapcsolatban. A legtöbb fiatal szintén nem képes határt húzni. Sokszor olvasom itt is hogy egy átlagos, normális súlyú ember panaszkodik hogy kövér, vagy egy sovány ember dicsérteti magát milyen jó alakja van.

Természetesen az ember tisztában van azzal hogy egy 160 cm magas ember 100 kilóval bizony túlsúlyos. De 60 kilóval már nem az, és normális testalkattal rendelkezik. De sok fiatal rögtön lehurrogná, hogy egy hájas, mert olyan 40-50 kilósnak kéne lennie. Képzeld el amikor valaki 170 cm magassága mellé 50 kiló és hájasnak tartja magát.. Ez sem normális. A férfiak esetében ha az adott férfi magas, és csupa izom, akkor a 100 kiló nem is olyan nagy súly.

Szóval meg kéne találni az egészséges egyensúlyt, mert a soványak s a kövek is képzavarban vannak..

Így én szívesen meghallgatnám, megnézném anyukád külsejét is..

2012. dec. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, én úgy értettem, hogy neked nem nekik kell megfelelniük, hanem magadnak. Ahogy te jól érzed magad a bőrödben. Nem kell azzal foglalkozni, hogy a családban más testalkatot tartanak "normálisnak".
2012. dec. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%
Az én szüleim is ilyen kettyósok. Eljárok edzeni egy héten 3-4x, de kiröhögnek hogy foglalkozom magammal. Futni is megyek 2x és minden egyes alkalomkor végig kell hallgatnom hogy ne menj, maradj itthon... Szörnyűek! Magukkal nem foglalkoznak, anyám is csak újabban minimálisat mióta cukorja van, de a legszörnyűbb az hogy velem sem: kb. pont leszarják a jövőmet.
2012. dec. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:
én azt csinálom ami nekem jó.persze a túl sovány is durva,az se normális.csak anyu régen nagyon kövér volt,fogyott pár éve,de megint hízik rendesen.csak aggódok. ne mondja senki hogy normális egész nap alig enni este pirítósból bekajálni,enni hozzá csokit,nápolyit,végül 11 kor pattogatott kukoricát enni,min.2 csomaggal.de közben vékonynak hiszi magát anyu,a többieket nem érdekli,hány kilók.akkora hasuk van mintha mindjárt szülnének 5 ös ikreket.komolyan,nem túlzok.
2012. dec. 20. 11:58
 19/30 A kérdező kommentje:
rajtam is röhögtek amikor tornáztam,jól esett.
2012. dec. 20. 11:59
 20/30 anonim ***** válasza:
58%
Hm...én mindig túlsúlyos voltam. Kb így születtem. Öreganyám amióta az eszemet tudom, folyamatosan bántott, hogy ronda dagadék vagyok és soha senkinek nem kellek majd. Ezzel azt érte el, hogy soha nem volt önbizalmam még a legapróbb dolgokhoz sem...és ettől a szidalmazástól, piszkálódástól soha nem fogytam 1 dekát sem le. Kövér voltam, vagyok és leszek is. Jól érzem magam. Persze van, hogy én is ledobok pár kilót...de nem mániám a karcsú élet és a fitnesz lady alkat. Sőt....a vékonyságtól a szó szoros értelmében rosszul vagyok! Kiráz a hideg, ha csontot érzek...látok valakin... A férjem imád, méghozzá így... Ő kb 120 kg...de nemcsak husis, hanem izmos is... És nem akarom, hogy 100 kg alá menjen valaha is! 28/nő
2012. dec. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!