Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A Ti családotokban is "jó és...

A Ti családotokban is "jó és normális" dolog kövérnek lenni? (illetve nem kövérnek, de aki sovány ronda)

Figyelt kérdés
először furán hangzik a kérdés tudom,de nálunk ez van.ha tornázok ki vagyok röhögve.ha nem eszek sokat akkor mért nem?öcsémnek dagadnak a hurkái de nem kövér-szerintük.anyám a férjének:csak 100 kg alá ne menj hogy fogsz akkor kinézni..persze ő se kövér..szerinte
2012. dec. 20. 11:14
1 2 3
 21/30 Shaddark ***** válasza:
100%

Mellesleg vannak ilyen kövérebb ismerőseim nekem is ,de.

Ők tisztában vannak a kockázatokkal, genetikailag kövérebbek fajta nem a műanyag kajáktól, persze tehetnének ellene de lusták rá. De ők elfogadták azt hogy esetleg hamarabb halnak e miatt, elfogadták a kényelmes, de rövidebb életet.

Ezért soha eszükbe nem jutna másokat cikizni a soványságuk miatt, max. azt mondják hogy ha lenne idejük, erejük, energiájuk rá akkor ők is így néznének ki...

A másikat degradálni azért szokták mert a világ egy tükör, - a saját felelősségüket akarják áthárítani így a másikra, azaz nincs bennük elfogadás a saját életmódjukra, kinézetükre.

Így minden kimondott szóval tulajdonképpen saját magukat szidják... Így ne vedd fel ezt, ha rendben lennének magukkal nem lennének rászorulva a te cikizésedre. Fordítsd le magadnak, De ronda sovány vagy = Lusta jövér disznó vagyok, Miért nem eszel rendesen = Abba kellene hagyni a műanyag zabálását, Minek erőlködsz a sportolással = Sportolni kellene nekem is , kár hogy ilyen akaratszegény lusta dög vagyok...

2012. dec. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:

aha most 28 vagy,örülök hogy neked jó a 100 kg,de tested is így érzi?amúgy azért írtam a sovány-ronda dolgot mert ők mondhatják ezt a barátomra,de ha megemlíted nekik hogy van pár fölös kilójuk kiakadnak.sajnálom hogy rossz gyerekkorod volt.de szerintem nem jó a 100 kg os álomhatár.engem is kiráz a hideg attól aki túlzásba viszi a vékony tökéletes alkat dolgot.a túl sovány,de a túl kövér se jó.

de mi lesz veled 30 év múlva?papám 52 volt amikor meghalt,ivott,kövér volt.egyáltalán nem egészséges amit csinálsz.de tudod ez b.sz fel amikor még büszkék is rá.más meg érezze szarul magát ha foglalkozik azzal hogy EGÉSZSÉGES legyen(és direkt nem vékonyat írtam)

2012. dec. 20. 12:12
 23/30 anonim ***** válasza:
Nem tudod megoldani, hogy ne előttük tornázz? Nincs saját szobád? Én ezt mindig úgy próbáltam megoldani, hogy ne legyenek jelen a családtagok, nem is szerettem, ha nézték, ahogy egy-egy nehezebb gyakorlattal bénáztam. :)
2012. dec. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
67%
Ez nem büszkeség kérdése. Nekem semmi bajom azzal, ha valaki azt hiszi hogy attól lesz egészséges, hogy nem lépi át az 55 kg-ot. Nekem attól sem jobb, sem rosszabb nem lesz, tehát értelemszerűen nem is foglalkozom másokkal. Mindenki éljen úgy, ahogyan jónak látja. Nem mondom azt sem, hogy álomsúly a 100 kg. :D A testem egyelőre bírja a kiképzést...20 év múlva meg lehet, hogy én is könnyebb leszek 20 kg-val...sosem lehet tudni. De 50 kg én sosem leszek...eszemben sincs... :)
2012. dec. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
64%

Én 11 éves koromban híztam meg 100 kilóra, 14 évesen 120 kg, lefogytam 40-et és akkor jött a baj. Magas a vérnyomásom, egész életemben szedhetem a bogyót rá.


Majd rájössz kedves 28-as, de te tudod... Nem igazán érdekel, hogy egy ismeretlen hájas ember mikor és mi miatt hal meg. De trombózist eleve elkönyvelhetsz magadnak a terhességed során, terhességi cukorbetegséget is. Aztán majd meghalsz egy kis szívinfarktusbn, de hát kit érdekel, nem? A lényeg, hogy a párod se menjen 100 kg alá, nehogy lássa ám felnőni a gyerekeiteket.

2012. dec. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
57%

Sztem elég gáz. "ha tornázok, ki vagyok röhögve", sztem azért, mert kényelmetlen lenne beismerniük, hogy dagadt, lusta disznók (nem csak fizikailag, máshogy is) ezért inkább téged szúrnak le, addig sem ők a hibásak.

Nálunk anyám az aki iszonyatosan elhízott, de csak azért, mert főzésnél 20kg zsírt kell használni, anélkül nem tápláló az étel.


MOndtam neki,hogy ebbe elég hamar bele is halhat, megkértem használjon kevesebb zsírt a főzéshez, legalább... És, én vagyok a hülye, meg mit szólok bele.

Sztem szánalmas.

2012. dec. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

Nálunk mindenki figyelmezteti a másikat, hogy ne egyen sokat, de mivel főleg én vagyok hízékony, így anyu nekem szokott szólni.


Sajnos én még attól is hízom, ha ránézek a kajára, a lehető legszarabb génjeim vannak, ha nem edzenék naponta, meghíznék 80 kilóra is akár.

Én 165 centi vagyok, mikor 60 fölé megyek, anyu szól, hogy kezdjek el edzeni, mert utána tudja, hogy úgy is sírógörcsöt kapok, mikor látom a sonka lábaimat, oda hízom először és olyan leszek, mint egy guruló fasírtgolyó.

2012. dec. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
45%
kedves 25-ös. igen...csak a kövér emberek halnak meg ideje korán, nem? aki átlagos testsúlyú, az mind egészséges és legalább 100 évig vígan él...ugye? jó vicc...
2012. dec. 21. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

hmm fura...én nekem akkor is mondták, mikor csont és bör voltam, hogy kislányom egyél rendesen, vagy most, mikor felszaladt plusz öt kilo, hogy igen meglátszik..hugommal, anyummal együtt tornázunk és teszünk azért, hogy ténylegesen jól érezzük magunkat a börünkben....mi mindig támogatjuk a másikat, csináljon bármit, a lényeg, hogy egészséges legyen és boldog:) ha én most plusz öt kiloval lennék boldog, nem mondanának erre se semmit, mert még bőven az egészségtelen határ alatt vagyok...de mivel tudják, hogy fontos, hogy leadjam, ezt is támogatják, sőt...mint mondtam együtt csináljuk....uh sztem nem normális, amit a családod művel...

24L

2012. dec. 21. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Sokáig én is ezzel álltattam magam. Aztán jöttek a betegségek. (magas vérnyomás, pikkelysömör)

Még mindig nem vagyok sovány, de folyamatban van, 12 kiló ment le rólam eddig, ha 65 körül akarok lenni, akkor még majdnem 30-at le kell dobjak.

Nem jó ez senkinek, de végül is mindenkinek a saját döntése, hogy beteg legyen-e vagy sem. Mert ahhoz, hogy valaki kövér legyen az egészségtelen kajákat kell nyomni, lisztes dolgok, burgonya, cukros ételek, stb. ezek mind dobálják a vércukor szintet, szórakoznak odabenn.

2012. dec. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!